İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Gündem
 3. Zayıflatan Bitki Çayları Nelerdir?

Zayıflatan Bitki Çayları Nelerdir?

featured

Fazla kilo almak kişilerin hem dış görünüşünü hem de fizyolojik sağlık durumlarını oldukça negatif yönde etkileyen durumlardan bir tanesidir. Kilo vermek veya formu korumak vücudumuz için oldukça faydalıdır. Bunun için bitki çaylarından destek alınabilmektedir. Peki, zayıflatan bitki çayları nelerdir? Bunun hakkında kısaca bahsedelim.

En Etkili Zayıflama Çayları

Aşırı kilo almaya başlayan kişilerin iskelet, kalp damar, endokrin vb. aklınıza gelebilecek vücudunuzda bulunan tüm organ ve sistemlerine zarar vermektedir. Bu nedenle kilolardan kurtulmak kişilerin hem fiziksel görünümünü iyileştirir hem de sağlığını geri kazanmasına yardımcı olur. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler çoğunlukla zayıflatan bitki çayları içerek de diyetlerine destek olurlar.

Bitkilerin yapılarında bulunan bazı bileşimler ilaç görevi görebilecek içeriğe sahiptirler ve bunlardan alternatif tıp, eczacılık olmak üzere neredeyse tüm bilim dalları faydalanmaktadır. Özellikle beslenme uzmanlarının da diyet listelerine sıklıkla eklediği bu yağ yakan bitki çayları zayıflamaya oldukça yardımcı olmaktadır. Genellikle tok tutan ve yağ yakan bitki çayları tavsiye edilen türler arasındadır.

En hızlı kilo verdiren bitki çayları genellikle karışım halinde tüketilmektedir. Ama bazı kişiler tek olarak tüketmeyi tercih etse de birçok kişi daha fazla etki almak için bitkileri birlikte kullanmaktadır.

Kilo verirken yağ yakmak her zaman daha zordur. İlk kilo verilmeye başlandığında kişiler vücutlarından ödem atmaya başlarlar. Tabi yağ yakma süreci biraz daha uzayabilmektedir. Bunun için birkaç başlık altında anlatacağımız zayıflatan bitki çayları hem kilo vermenize hem de daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olacak.

Tok Tutan Ve Yağ Yakan Bitki Çayları

Bu zayıflatan bitki çayları ile daha hızlı sürede kilo verdiğinizi göreceksiniz. En etkili zayıflama çayları ile nasıl kilolarınızdan kurtulduğunuza siz bile şaşıracaksınız. İşte tok tutan ve yağ yakan bitki çayları;

1.      Yağ Yakan Acı Çay Tarifi

Malzemeler

 •  Büyük boy taze zencefil
 • 1 çay kaşığı kadar pul biber
 • 3 diş sarımsak
 • Limon

Taze zencefil bir büyük su bardağında yaklaşık 7 dk. Kaynatılır. Kaynayan zencefilli suyumuzu kenara aldıktan sonra sarımsaklar içerisine eklenir. Ardından pul biber eklenir ve karıştırılır. En son limonda eklenir ve bu haliyle sıcakken tüketilir.

2.      Tok Tutan Zayıflatan Çay Tarifi

              Malzemeler

 • 1 yıldız ananas
 • 1 çubuk tarçın
 • Bir tutam tomurcuk gül

Tüm malzemeler iki bardak su içerisine alınır ve ardından kaynatılır. Çay soğutulmadan tüketilir. Günde en fazla bir bardak içilmesi tavsiye edilir. Ama belirtmek gerekirse gene de 2 bardakta içebilirsiniz.

3.      Az Malzemeli Yağ Yakan Tok Tutan Bitki Çayı Tarifi

           Malzemeler

 • Bir tutam biberiye dalı ya da bir yemek kaşığı kadar kurutulmuş biberiye

Malzemeler öncelikle sudan geçirilir. Ve bu şekilde tozdan arındırılan biberiye büyük bir bardak kaynar su içerisinde 10 dk. kadar dinlenmeye bırakılır. Demlenen biberiye çayı ılık haliyle tüketilir.

Zayıflatan bitki çayları her zaman taze hazırlanmalıdır ve o şekilde tüketilmelidir. Ancak gereğinden fazla bekletilmiş bitki çaylarının vücuda yararından çok zararı olabilmektedir.

Bununla birlikte gereğinden daha yüksek dozda bitkinin çay yapımında kullanılması ve tüketilmesi de sağlığınıza zararlıdır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Morlevha.com Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap