İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Zayıflamak İçin Ne Yapılmalı 2022

Zayıflamak İçin Ne Yapılmalı 2022
+ - 0

Dünya üzerinde bir çok insan zayıflamak için belirli yerler milyonlarca para ödemektedir. Bu sıkıntılı dönemi birlikte atlamaya ne dersiniz? Öncelikle zayıflamak isteme sebebiniz kendi isteğiniz değilse yada sağlığınız değil ise böyle çok daha güzelsiniz. Ancak toplumun güzellik algısı veya duyduğunuz olumsuz yorumlar ise kesinlikle şimdi vazgeçmelisiniz. Bu durum ne kilo vermenizde size gerekli motivasyonu sağlar ne de psikolojik olarak sizi iyileştirir. Aksine size zarar verir. Gerçekten zayıflamanız gereken durumda ise yapmanız gereken şey öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenmedir. Bu alışkanlığı kazanmaya çalışmaktır. Bu tarz durumlarda en başaralı yöntem profesyonel bir destek almaktır. Ancak bu durum sizin için kesinlikle etkili olacaktır.

“Organik Zayıflama Yöntemleri” yazımızı okudunuz mu? Tıklayın

 Diyet Mi Yapmalıyım Yoksa Spora Mı Başlamalıyım?

spor

 Bu konuda hali hazırda birçok tartışma devam etmektedir. Ancak genel itibariyle ilk izlenecek yolun diyet olması daha sağlıklı olacaktır. Bu durum çok daha rahat kilo kaybına sebep olacaktır. Ve bu süreci alışmanıza yardımcı olacaktır. Devamında ise belirli bir kiloya alışırsanız bir takım sarkmalar meydana gelebilir. Bu durum için bu süreci sporla desteklemeniz gerekecektir.

 Doğru Beslenme Nasıl Olmalıdır?

morlevha nasil bir beslenme

 İnternette çok fazla örneği bulunan 4 günde 5 kilo verdiren mucizevi diyet yazıları bulunmaktadır. Ancak yazılan beslenme programlarının neredeyse hepsi çok yanlış. Her kişinin metabolizması ve besin değerleri farklıdır. Bu yüzden çoğu kişinin yaptığı diyet, ters etkisi yapıyorsa tek nedeni budur. Peki, doğru besinleri nasıl tüketebilirim? Bu durumun en sağlıklı ve doğru adımı diyetisyene başvurmanızdır. Burada kan testi yaptırıp doğru plan program yaptırmaktır.

 Doğru ve Dengeli Beslenme Nasıl Olmalıdır?

zayıflamak

 Bunun için güzel yöntem vücut kitle endeksini hesaplamaktan geçer. Daha sonrasında yaptırdığınız belirli testlerle yemeniz gereken besinleri belirlemeniz gerekecektir. Devamında kalori sayımı yaparak bu sürece başlayabilirsiniz. Test yaptırmak istemiyorum diyorsanız eğer bunu deneme yanılma yolunu denemelisiniz. Yani hangi besinlerin sizi tok tuttuğunu tespit edip bu besinlerin üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Sonrasında kendinize bir beslenme programı oluşturmanız kalacaktır.

“Zayıflatan Bitki Çayları Nelerdir?” yazımızı okunuz mu? Tıklayın.

Zayıflamak İçin Programımı Neye Göre Yapmalıyım?

Basliksiz 1 2

Vücut kitle endeksinize bakıp ihtiyacınız olan kaloriyi bulduktan sonra kendinize göre hazırlamış olduğunuz beslenme programını da kalori sayımı yapmalısınız. Ve her gün bu hedefin biraz daha altında kalmaya çalışmalısınız. Bunların yanı sıra günlük minimum 2 litre su tüketilmeli. Zira bu vücudunuzda bulunan ödemi atmanıza en büyük yardımcı olacaktır. Aynı zamanda belirli tarif sitelerinde bulunan ödem atıcı kürler de diyetinizi desteklemekte yardımcı olacaktır. Ancak bu girilen süreçte en önemlisi sağlıklı doğru beslenmeyi ilke edinebilmek. İlkenize bağlı kalacağınızdan biz eminiz, sizlerde buna inanın!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap