1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film
  3. 2021-2022’de Ekranlara Yeni Merhaba Diyen Diziler | Yeni Diziler 2021 Türk Yapımı
Trendlerdeki Yazı

2021-2022’de Ekranlara Yeni Merhaba Diyen Diziler | Yeni Diziler 2021 Türk Yapımı

2021 2022 Türk dizileri

Yeni diziler 2021 Türk dizileri arasına kış sezonunun açılması ile birçok senaryo dâhil olmuştur. 2021 yaz dizileri Türk yapımlarının bitmesi ile yeni sezon başlamıştır. Ekran karşısına çıkmaya hazırlanan 16 diziden kaç tanesinin reytingleri tavan yapacağı kaç tanesinin ise reytinglerde çakılacağı merak konusudur.

Yeni sezonda birbirlerinden farklı birçok senaryonun ve birden fazla uyarlama dizinin de yer alacağı bilinmektedir. Yeni sezon diziler ne zaman başlıyor diye merak ediyorsanız Eylül ayı ile birlikte yavaş yavaş seyircileri ile buluşan diziler Ekim sonuna kadar seyircilerine merhaba diyeceklerdir.

2021’de Başlayan Diziler

Yeni diziler 2021 Türk listesinde hangi dizilerin olduğu ve nasıl senaryolara sahip olduğunu merak ediyorsanız gelin birlikte Top16 listesine bakalım.

Henüz yayınlanmaya yeni başladıkları için IMDB puanları bulunmayan dizilerin çarpıcı hikâyelerinin olması sezonda zorlu bir reyting savaşının olacağını daha şimdilerde belli etmektedir. Yeni başlayacak diziler arasında birçok dizinin yayın hayatının uzun soluklu olacağı tahmin edilmektedir.

1.Uyanış Büyük Selçuklu; Alparslan’ın Destanı

Yeni diziler 2021 Türk

Yeni diziler 2021 Türk listesinin ilk sırasında yer alan Alparslan dizisi TRT 1 ekranlarında seyircileri ile 4 Ekim de buluşacaktır. Tarih karakteri Alparslan’ın daha yakından seyircilere tanıtılması hedeflenen dizinin başrollerini Barış Arduç ve Fahriye Evcen paylaşacaktır.

2.Barbaros Akdeniz’in Kılıcı

Yapımcılığını ES filmin üstlendiği dizi TRT 1 ekranlarında 16 Eylül de seyircileri ile buluştu. Yönetmen koltuğunda Doğan Ümit Karaca yer alırken başrollerini Engin Altan Düzyatan ve Ulaş Tuna Astepe paylaşmaktadır. İlk bölümüyle seyircide büyük merak oluşturan dizi ekranlarda uzun soluklu yer alacağının ilk sinyallerini vermeye başladı.

Yeni diziler 2021 Türk yapımı listesinde uzun süre yer alarak Osmanlının ilk kaptanıderyası, denizlerin fatihi Barbaros’un halk tarafından daha iyi tanınması hedeflenmektedir.

3.Uzak Şehrin Masalı

Yapımcılığını 25 filmin üstlendiği dizi 12 Eylül de seyircisi ile buluşmuştur. Başrollerini Aslıhan Güner ve Barış Kılıç paylaşmaktadır. Aşk ve dram üzerine hazırlanan senaryo Umay ile Afgan’ın mutsuz evliğini konu almaktadır. Yeni diziler 2021 Türk listesinde yer alan Uzak Şehrin Masalı dizisinin yönetmen koltuğunu ise Mustafa Şevki Doğan ve Tuğçe Küçük Kalıpçı paylaşmakta farklı bir senaryoyu seyirciler ile buluşturmaktadır.

4.İkimizin Sırrı

15 Ağustos da Atv ekranlarında seyircinin karşısına çıkan dizi Pazar günleri yayınlanmaktadır.  Yapımcılığını Süreyya Yaşar Önal, yönetmenliğini ise Cem Akyoldaş üstlenmektedir. Yeni diziler 2021 Türk dizileri arasında yer alan İkimizin Sırrı dizisi eşinin ölümünden sonra tek başına kızı ile hayat mücadelesi veren Neva’nın zorlu mücadelesini anlatmaktadır.

5.Yargı

Ay yapım imzası taşıyan dizi Kanal D ekranlarında 19 Eylül de seyircileri ile buluşmuştur. 2021 yeni diziler Türk listesinde yer alan dizi ilk bölümü ile ses getirmeyi başarmıştır. Dizinin başrollerini Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz üstlenmektedir. Yönetmen koltuğunda ise Ali Bilgin yer almaktadır. Avukatların rekabetini daha çok konu olarak ele alacak olan dizi Ilgaz ve Ceylin’in cinayet vakasıyla yollarının kesişmesi ile başlayan hikâye aksiyon ve dram içeriklerini sıkça senaryo da işleyecektir.

6. Yeni Diziler 2021 Türk Ekranlarında Evlilik Hakkında Her Şey Dizisi De Yer Alıyor

21 Eylül de ekranlara çıkacak olan dizi fragmanları ile büyük yankı uyandırdı. Evliliğin birçok yönü ele alınarak seyirciye aktarılacak olan senaryo MF Yapımın imzası ile Fox Tv ekranlarında yer alacaktır. Fox yeni dizi 2021 listesinde uzun süre yer alacağı tahmin edilmektedir.

Yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan yer alırken başrollerini Gökçe Bahadır, Sarp Akkaya, Yiğit Kirazcı ve Gökçe Eyüpoğlu paylaşacaktır. Aile, aşk ve sadakat temalarını sıklıkla göreceğimiz senaryo The Split dizisinin uyarlaması olarak Yeni diziler 2021 Türk dizileri listesinde yer alacaktır.

7. Yalancılar Ve Mumları

Fox tv ekranlarında seyirci ile 30 Eylül de buluşacak olan dizi Medyapım imzası ile ekranlara merhaba diyecektir. 2021 de çıkacak yabancı diziler arasında BBC Studios’un Mistresses formatı da yer alacaktır. Türk yapımına uyarlanarak hazırlanacaktır. Başrollerini Elçin Sangu, Ceren Moray, Şafak Pakdemir ve Burcu Gölgedar üstlenecektir.

Yönetmen koltuğunda ise Koray Kerimoğlu yer alacaktır.  4 kadının sırlarla dolu hayatını konu alan dizi aşk ilişkiler ve entrikaların bolca yer alacağı bir senaryo ile uzun soluklu diziler arasında yer alacağı düşünülmektedir.

8.İmkânsız

imkansız

Fox Tv ekranlarında yer alacak dizi sezonda görmeye alışık olmadığımız bir formatta seyircilere merhaba diyecektir. Bilim kurgu üzerine hazırlanan dizi Güney Kore dizisinden uyarlanarak hazırlanmıştır.  Çekimlerin İzmit ve İstanbul da gerçekleşeceği konuşulan dizinin başrollerini Hazal Kaya ve Buğra Gülsoy paylaşacaktır.

Dizide eşinin ölümcül hastalığı ile mücadele vermeye çalışan yoksul adamın uzay macerasına yer verilecektir. Yapımcığını Medyapım üstlenirken yönetmen koltuğunu Arda Sarıgün üstlenecektir.

9.Üç Kuruş Dizisi De Yeni Diziler 2021 Türk Yapımları Arasında Yer Alacak

Show da başlayacak yeni diziler arasında olan Üç Kuruş dizisi daha Çukur dizisinin final bölümünde ekranlara geleceği duyurulmuştu. Ay Yapım imzası taşıyacak dizinin yönetmen koltuğunda Sinan Öztürk yer alacaktır. Başrollerini ise Uraz Kaygılaroğlu, Taner Ölmez, Ozan Dolunay paylaşacaktır. Polis ile mafyanın bitmeyen savaşlarını anlatacak olan diziye Çukur tutkunlarının daha çok rağbet göstereceği tahmin edilmektedir.

10.Elbet Bir Gün

Most Production imzası ile Fox Tv ekranlarına merhaba diyecek dizi güzel atlar diyarı sayılan Kapadokya’da çekilecektir. Çarpıcı bir hikâyesi olan dizinin yönetmen koltuğunda Gül Oğuz yer alırken başrollerinde ise Şebnem Bozoklu, Sinem Ünsal, Burak Yamantürk olacaktır. Biri zengin diğeri fakir olan kız kardeşlerin yıllar sonra televizyondaki bir haber sayesinde karşılaşmalarını konu alacak dizinin sırlarla dolu olması seyirciler de büyük merak uyandırmıştır.

11.Destan

Sezonun en çok tartışılacak ve konuşulacak dizisi destan, Bozdağ film’in imzası ile Atv ekranlarında yer alacak.  Yönetmen koltuğunda Emir Khalilzadeh bulunurken başrollerini Ebru Şahin ve Edip Tepeli paylaşacaktır.  9. Yüzyıl Türk efsanesini konu alan dizi Türklerin kaderini tekrardan yazma serüvenini seyircilere anlatacaktır. Akkız ile Tegini Batuğanın destansı aşkını konu alacak dizi farklı prodüksoyunu ile de dünya da ses getireceği tahmin edilmektedir.

12.Yalnız Kurt

Yeni diziler 2021 Türk listesinde on ikinci sırada yer alan dizinin yapımcılığını Osman Sınav üstlenirken yönetmen koltuğunu ise Yusuf Ömer Sınav üstlenecektir.  Başrollerini İbrahim Çevikkol ve Cihan Ünal’ın paylaşacağı dizi Kurtlar Vadisi Pusuya benzerliği ile seyircilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Cast çalışmaları hala devam eden dizinin ekim ayında seyircileri ile buluşacağı düşünülmektedir. Küresel çapta gizli terör örgütleri ile mücadeleyi konu alacak dizinin Osman Sınav imzası taşıması ile uzun soluklu bir dizi olacağı düşünülmektedir.

13.El Kızı

2021 yeni diziler türk

NTC Medya imzası taşıyacak olan dizi Fox Tv ekranlarında seyircileri ile buluşacaktır. Muğla da çekimlerin gerçekleşeceği dizinin başrollerini Sevda Erginci, Fikret Kuşkan, Perihan Savaş, İsmail Eğe Şaşmaz paylaşacaktır. Yönetmen koltuğunda ise Feride Kaytan yer alacaktır. Orhan Kemal’in ölümsüz eseri El Kızı kitabından uyarlanarak yapılan dizi öksüz olan Ezo’nun annesinin kaderini yaşarken birden intikam alma hikâyesine yer verilecektir.

14.Aziz

aziz

O3 medyanın imzasını taşıyacak Aziz dizisi Show TV ekranlarında seyirci ile buluşacaktır. Yönetmen koltuğunda Recai Karagöz otururken başrollerini Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas, Ahmet Mümtaz Taylan ve Fırat Tanış paylaşacaktır. Aksiyon ve dram temalarına bolca yer verilecek senaryo da 1934 yılında Antakya da yaşamış varlıklı Payidar ailesinin hayat hikâyesi yer alacaktır.

15. Kanunsuz Topraklar

Yeni diziler 2021 Türk listesinde on beşinci sırada olan dizi Gold Film imzası ile FOX TV de yayınlanacaktır. 1939 dönem dizisi olan senaryonun başrollerini Uğur Güneş ve Esra Bilgiç üstlenmiştir. Yönetmen koltuğunda Faruk Teber yer almaktadır.  Dizinin ilk çekimleri Zonguldak da gerçekleşirken devamı İstanbul’da çekilecektir. Madenci Davut’un hikâyesinin ele alınacağı dizi farklı senaryo kurgusu ile seyircilerin hoşuna gidecek gibi durmaktadır.

16. Yalancı

yeni Türk dizileri

Show TV ekranlarında 2021 de başlayan diziler arasında yer alacak dizi Süreç Film imzası ile ekranlara merhaba demiştir. İlk bölümü ile ses getiren dizi uzun süre seyircileri merakta bırakacağa benzemektedir. 

Deniz öğretmen ile doktor Emir’in bir akşam buluşmaları ile başlayan dizi, sansasyonel bir şekilde sonlanmış ve Deniz öğretmenin mi yoksa doktor Emin’in mi doğru söylediğine uzun süre kimsenin emin olamayacağı bölümler çekilmeye başlanmıştır. Başrollerini Burçin Terzioğlu ile Salih Bademci paylaşmaktadır. Yönetmen koltuğunda ise Hülya Gezer yer almaktadır.

17.İçimizden Biri

Yeni diziler 2021 Türk dizileri listesinde son sırada yer alan dizi Show TV ekranlarında seyircisi ile buluşmuştur. İlk iki bölümde bile seyirciyi kahkaha tufanına tutan dizi İrlandalı Adam ile Türk kızı Havva’nın aşk hikâyesini anlatmaktadır.

Adam Katolik rahibi bir babanın evladı iken Havva gelenek ve göreneklerine sıkı sıkıya bağlı bir adamın kızıdır. Yabancı damat entrikalarına konu olan dizi uzun süre seyircilerin yüzünü güldürecek bölümlerle ekranlara geleceği düşünülmektedir.

Tüm yeni dizi ve film içeriklerimiz için Mor Levha Dizi – Film Kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap