1. Ana Sayfa
  2. Teknolevha

Twitter Fleets Özelliği Hakkında Kapatma Kararı Aldı 2021

Twitter Fleets Özelliği Hakkında Kapatma Kararı Aldı 2021
+ - 0

Twitter’ın 2020 Kasım ayında kullanıcılarına sunduğu Twitter Fleet özelliği ile ilgili yeni bir gelişme oldu. Bu gelişme, Twitter’ın hazırladığı yeni bir özellik olan Fleets’i kaldırmak yönünde karar almasıydı. Bu kararı alan ve 3 Ağustos 2021 tarihinde uygulayan Twitter yönetimi, resmi bir açıklama yaptı. Bu açıklamayla Twitter, Fleets özelliğini neden kaldırdığını dünyaya duyurdu.

Twitter Fleets Özelliği

fleet

Fleets’in kapanma sebebini açıklamadan önce, Fleets nedir ve neden kurulmuştur sorusunu cevaplayalım. Fleets, birçok sosyal medya platformundan aşina olduğunuz hikâye özelliğiyle eş değerdir. Twitter bu özelliği, İnstagram ve Facebook’un hikâye, Whatsapp’ın da durum özelliklerine benzer olarak hazırlar.

Facebook Sayfaları Nelerdir? Sayfa Açmak Neden Önemlidir? okuyun.

Bu sebeple, Twitter Fleets özelliği nedir sorusuna, hemen hemen diğer bütün sosyal medya platformlarına bakarak cevap verebilirsiniz. Tamamen bu sistem üzerine kurulan Snapchat uygulaması, Fleets’in de ilk atasıdır. Bu özellik sayesinde anlık olarak görsel ya da yazı paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu paylaşımın bir süre hesabınızda görünmesini sağlayabilirdiniz.

Twitter Fleets Görünmüyor

Twitter Fleet özelliği

Bu özellik geldiği zaman bazı kullanıcılar, Twitter Fleets özelliği gelmedi şeklinde sorunlar yaşadı. Ancak bu durum başlı başına bir sorun bile değildir. Çünkü kimi zaman, sosyal medya uygulamalarında yeniliklerin görülmesi, güncelleme ile devreye girer. Bu sebeple Kasım 2020’de uygulamaya giren Fleet özelliği için de, Twitter’ın son sürümünü güncellemek yeterliydi.

Twitter Fleets Gözükmüyor

Twitter Fleets özelliği

3 Ağustos 2021 tarihinden itibaren ise, Twitter kullanıcıları Fleet özelliğini hesaplarında göremedi. Bu durumda Twitter Fleets özelliği nasıl açılır gibi sorular gündeme gelmeye başladı. Ancak özelliğin tekrar devreye girmesi için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Çünkü Twitter, bu özelliği tamamen kapattığını resmi olarak duyurdu.

Twitter Fleets Kapatma Kararı

twitter fleet kapanma karari

Elbette, Twitter’ın bu kararı almasında belli sebepler rol oynadı. Yapılan resmi duyuruya göre Fleet’in kapatılma sebebi, temelde ondan beklenen performansı gösterememiş olmasıdır. Çünkü sosyal medya platformlarının her yenilikten beklediği gibi, Twitter da Fleets ile daha fazla insana ulaşmayı bekliyordu. Ancak, yaklaşık 10 aylık bir süre boyunca aramızda olan Fleets, Twitter’a katılan kişi sayısını artırmada başarısız oldu.

Twitter Canlı Destek Hattı

twitter canli destek hatti

Twitter Fleet özelliği ile ilgili gelişen bu son durum hakkında, Twitter’ın destek hattına birçok soru gitmiş olabilir. Bu sebeple söylemek gerekir ki, Twitter’ın resmi duyurusuna göre, Fleet özelliği tamamen kapandı. Ancak Twitter, kullanıcılarını memnun edecek ve yeni kullanıcılar kazanacak, farklı değişiklikler üzerinde çalıştığını da ekliyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap