İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknolevha

Turkcell Bip Uygulaması Nedir? | Bip Uygulaması Güvenli Mi?

Turkcell Bip Uygulaması Nedir? | Bip Uygulaması Güvenli Mi?
+ - 0

Türklerin geliştirdiği ve hızlı bir şekilde kullanıma oranlarının arttığı Turkcell Bip uygulaması nedir ve nasıl çalışır, şeklindeki sorular son dönemde oldukça karşımıza çıkmaktadır. Özellikle WhatsApp gizliliğinin kaldırılması durumu söz konusu olduğu dönemlerde özellikle Bip kullanımı yaygınlaştı.

Öyle ki, Türk vatandaşlarının büyük bir bölümü bu uygulamayı indirerek BİP uygulamasını en popüler uygulama haline getirdi. BİP; spor, magazin, güncel haberler, hava durumu, para transferi, döviz, çeviri, konum paylaşma ve birçok oyunu içeriğinde barındırmaktadır.

Yerli ve milli bir uygulama olması nedeniyle özel bir tercih sebebi de oluşturmaktadır. Sonsuz güvenlik sunması, kaliteli fotoğraf ve video paylaşımı sayesinde de kullanıcılarını cezbetmektedir.

BİP’in Rakiplere Göre Üstün Özellikleri Nelerdir?

2 2 2

Uygulamanın amacı online mesajlaşma, görüntülü konuşma, ses kaydı ve görsel yollamadır. Bip uygulaması Turkcell hattına sahip kişilere özel ayrıcalıklar sunmaktadır. Bunun dışında diğer tüm operatörlere bağlı kişilere de ücretsiz bir şekilde uygulamayı indirme fırsatı sunuyor. Böylelikle Bip kullanımı daha eğlenceli bir platform sunulmuştur.

Özel bir üyelik ücreti talep etmeyen BİP, numaranızı gizleyerek farklı kişiler ile sohbet etmenize de olanak sağlamaktadır. Zor durumlarla karşı karşıya kaldığınız zamanlarda tek bir tuş sayesinde 10 kişiye birden bulunduğunuz konumu gönderebilir ve yardım isteyebilirsiniz.

4 3 1 1

“En İnovatif Uygulama” ödülüne layık görülen Turkcell Bip uygulaması, kullanıcılarına kaliteli, hızlı ve orijinal bir bağlantı hizmeti sunmaktadır. Ayrıca bu güzel gelişmelere istinaden Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bir adım attı. Güncel bilgilerin paylaşımını da BİP üzerinden sağlamaya başlamıştır.

Tam 10 kişi ile birlikte görüntülü bir şekilde görüşme imkânı sunmaktadır. Ayrıca HD seviyesi ayarlanır fotoğraf ve uzun video gönderimi de yapmak mümkündür. Kaybolan mesaj özelliği sayesinde güvenli mesajlaşmanın kalitesi bu açıdan kendini belli etmektedir. Ayrıca 100’den daha fazla dil için çeviri özelliği de bulunmaktadır.

Turkcell Bip Uygulaması Nasıl Çalışır?

3 1 1 1

BİP uygulaması; App Store, Play Store ya da AppGallery olmak üzere tüm mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi ücret talep edilmeden indirilebiliyor. Uygulama içi özelliklerinde de asla bir ücret talebi bulunmamaktadır.

Uygulama indirme platformları dışında 2222’ye BİP yazarak gelen mesajdaki linke tıklayarak yine indirebilirsiniz. Ayrıca Turkcell Bip uygulaması, tablet ve bilgisayarlardan da giriş imkânı sunmaktadır.

Bip Güvenli Mi?

5 1 1 1

Mesajlaşma ve iletişim platformlarında güvenlik sorunuyla karşılaşınca Bip güvenli mi değil mi, çelişki durumları haliyle oluşmaktadır. Yerli ve milli bir uygulama olan Turkcell Bip uygulaması, son derece güvenli ve kaliteli bir uygulamadır.

Türk mühendisleri güvenlik konusunda özel bir hassasiyet göstererek kaybolan mesaj tekniğini kullanmıştır. Bu sayede diğer uygulamalara fark attırmıştır. Uçtan uca şifreli güvenliği sayesinde mesaj yedeklemeleri şifreli bir şekilde saklanmaktadır. Böylelikle kimsenin erişmesi mümkün değildir.

istockphoto 458710653 612x612 1

Eğer ki mesaj yedekleme özelliğiniz kapalı ise; mesajlarınız ve medyalarınız süreli bir şekilde iletilerek şifrelendirilmiş bir halde saklanılmaktadır. SSL sayesinde Bip kullanıcılarının tüm iletişim bağlantıları güvenlik açısından şifreli bir şekilde korunmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap