1. Ana Sayfa
  2. Teknolevha
Trendlerdeki Yazı

Mobil Oyuncuların Tercih Ettiği 10 Oyun ve En Popüler Mobil Oyunları

Mobil Oyuncuların Tercih Ettiği 10 Oyun ve En Popüler Mobil Oyunları
+ - 0

Mobil oyun sevenlerin, telefonu ellerinden düşürmedikleri en popüler mobil oyunları sizler için derlerdik. Bu oyunlar birçoğunuzun tanıdığı ve belki de sıklıkla tercih ettiği oyunlar olabilir. Bilgisayar başına geçmeden, her an her yerde telefonunuzdan bu oyunları oynayabilirsiniz. Bu özelliği sebebiyle mobil oyun tutkunlarının sayısı gün geçtikçe artıyor.

2021 yılı pandemisinde insanlar evlere kapandığından oyunlar hayatımızda çok önemli bir konuma geldi. İnsanların bir nebze de olsa rahatlama ve eğlence arayışı, mobil olarak oynanan oyunlarla çok daha pratikleşti. Özellikte mobil oyunlara yönelik ilgi artışı, 2021 en çok oynanan mobil oyunlar hakkında araştırmalara konu oldu. Mor Levha olarak sizlere birbirinden güzel oyunlar sunduk.

En Popüler Mobil Oyunları Hangileridir?

2 33

Merak edenler ve mobil oyun tutkunları için, en sevilen 10 mobil oyunulisteledik. Bu oyunlar içerisinde, geçmiş yıllardan beri popülerliğini sürdüren oyunlar bulunuyor. Onların yanı sıra son yıllarda piyasaya sürülmüş ve hızla popüler olmuş oyunlar da göze çarpıyor. Bu en popüler mobil oyunlar listesine hayran kalacaksınız.

1- Candy Crush Saga

en popüler mobil oyunları

Eski mobil oyunlar arasında yer alan Candy Crush Saga, 2012 yılında piyasaya sürülmüş bir oyundur. Kullanıcıların bu oyunu tercih etme derecesi o kadar yüksektir ki, 1 milyardan fazla indirmesi bulunuyor. Candy Crush Saga, “Dünyanın en tatlı oyunu” başlığıyla hayatına devam ediyor. Bu oyun, farklı renk şekerler arasından en az 3 aynı renk şekeri bir araya getirmek şeklinde oynanıyor.

2- Temple Run

en popüler mobil oyunları

2011 yılında hayatına başlayan Temple Run, pek çok kimsenin indirip oynadığı popüler bir oyundur. Bu sebeple en popüler mobil oyunları arasında onu da anmak gerekir. 500 milyon üzerinde indirmesi bulunan bu oyunda, koşan bir karakteri canlandırıyorsunuz. Koşu esnasında yolunuza çıkan türlü engelleri aşmak ve peşinizden gelen ruhlardan kaçmak zorundasınız.

3- PUBG Mobile

en popüler mobil oyunları

PUBG Mobile, bir önceki oyunlara nazaran daha sonraki yıllarda piyasaya çıkmıştır. Buna rağmen en iyi telefon oyunları 2021 listelerinde popülerliğini koruyor. Kullanıcıların bu oyunu indirme miktarı, 500 milyonun üzerinde. Savaş ve hayatta kalma üzerine kurulu olan bu oyunu indirenlerin sayısı, sürekli katlanmaya devam ediyor.

4- Subway Surfers

6 21

Temple Run ile benzerlik gösteren bu oyunda, kendinizi yine bir kaçma kovalamaca içinde bulursunuz. Önünüze çıkan engelleri aşmanız ve puanları toplamanız gerekiyor. Ayrıca bunları yaparken sizi kovalayan metro görevlisine yakalanmamalısınız. Subway Surfers, mobilde en çok oynanan oyunlar arasında bulunuyor ve indirmesi 1 milyarın üzerinde seyrediyor.

5- Pokemon Go

7 18

Pokemon Go oyununda, telefonunuzdan pokemonları yakalamanız ve tüm pokemonları toplamanız gerekiyor. GPS’in devreye girdiği oyunda, gittiğiniz mekânlarda pokemonları yakalıyorsunuz. Bir artırılmış gerçeklik oyunu olan Pokemon Go, en popüler mobil oyunları listesinde ilk sıralara yerleşiyor. Çünkü o, an itibariyle 1 milyarın üzerinde indirmeye sahip.

6- Fruit Ninja

8 12

Dünyada çapında en popüler oyunlar mobil seçeneklerden biri de Fruit Ninja. Bu oyunda bir Ninja gibi kılıç kullanarak meyveleri kesiyorsunuz. 2010 yılında piyasaya çıktığı halde Fruit Ninja, binlerce kişinin severek oynadığı bir oyun olarak varlığını sürdürüyor. 500 milyondan fazla indirmesi olduğundan onu da en popülerler listesine almak gerekiyor.

7- Farm Ville 2 Country Escape

9 12

Farm Ville 2, hem internetli hem internetsiz seçeneği bulunan oyunlardan biri. Oyun piyasasına çıktığından beri sürekli takipçileri olan çiftlik oyunları içerisinde, günümüzde en sevilenler arasında bulunuyor. Farm Ville 2, en iyi mobil oyunlar internetsiz seçenekle oynayabildiğiniz ancak internetli de oynanabilen harika bir çiftlik oyunu. Bu oyunu indiren kişi sayısı ise 50 milyondan fazla.

8- Clash of Clans

10 11

Oyun tutkunlarının çok sevdiği en popüler mobil oyunları arasında, Clash of Clans da bulunur. Savaş ve stratejinin birlikte yer aldığı bu oyunda, başarılı bir köy kurmanız isteniyor. Elbette bunun için çevrimiçi olarak başka köylerle savaşa girmeniz gerekiyor. 500 milyondan fazla kişinin indirdiği bu oyun, mobil oyun sevdalılarının vazgeçemediği cinsten.

9- Among Us!

11 9

Oyunda, eşleştiğiniz ve grup olduğunuz diğer oyuncularla birlikte, aranızda bulunan bir haini yakalamaya çalışıyorsunuz. Tabii ki bunu hain sizi öldürmeden yapmalısınız. 2018 gibi yakın bir tarihte aramıza katılan Among Us oyunu, asıl şöhretini 2020 yılında yakaladı. Bu şöhret, en iyi mobil oyunlar 2021 listesi yapılsa hala devam eder gibi görünüyor. Çok sevilen oyunlardan olan Among Us, 100 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş.

10- Kafa Topu 2

12 2

Dünyanın ve Türkiye’nin en popüler mobil oyunları arasında yer alan Kafa Topu 2, çevrimiçi oynanan bir oyun. Kafa Topu 2, onu oynayan başkalarıyla ya da arkadaşlarınızla eşleşerek oynamanıza olanak tanıyor. Futbolun farklı bir versiyonunu gördüğünüz bu oyun 100 milyondan fazla indirilmiş. Bu da onu en popüler oyunlar arasına koyuyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap