1. Ana Sayfa
  2. Fal Bakma
Trendlerdeki Yazı

Tarot Falı Yoğunlaşma Teknikleri Nelerdir? | Fala Yoğunlaşmak İçin 8 Teknik

Tarot Falı Yoğunlaşma Teknikleri Nelerdir? | Fala Yoğunlaşmak İçin 8 Teknik
Tarot falı yoğunlaşma teknikleri
+ - 0

Tarot falı yoğunlaşma teknikleri, kişinin tüm dikkatiyle fal bakabilmesini kolaylaştırmaktadır. Uzun yıllardır bilinen Tarot, doğruluk payı bir hayli yüksek olduğu için birçok kişi tarafından baktırılmaktadır. Bu falın doğru bakılabilmesi için ilk olarak bakan kişinin yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olunmalıdır. Sonrasında ise iyice yoğunlaşması ve tüm dikkatiyle bu falı yorumlaması son derece önemlidir.

Tarot Falına Yoğunlaşmak İçin Ne Yapmalı?

Tarot falı yoğunlaşma teknikleri nelerdir

Tarot falına yoğunlaşmak, tüm hislerinizi ve bedeninizi tamamen fala odaklamanız anlamına gelmektedir. Kişi, Tarot falı bakarken tüm dikkatini fala vermelidir. Aksi takdirde kapsamlı bir şekilde değerlendirme yapabilmesi mümkün olmayacaktır.

Bu fala yoğunlaşmak için yapılacaklar aslında belli başlıdır. Bu detaylara yer verildiğinde, fal konusunda daha güzel tespitlerde bulunulabileceği yadsınamaz bir gerçektir. İşte, fal bakabilmek için yoğunlaşma teknikleri

1-Kendinize Fal Bakmak İçin Uygun Bir Ortam Yaratın!

fal bakabilmek için yoğunlaşma teknikleri

Tarot falı yoğunlaşma teknikleri arasında ilki kendinize bu falı bakmak için özel bir alan oluşturmak olacaktır. Bilindiği üzere tarot falı bazı eşyalar ve esanslar etkisi altında adeta, bir ambiyans yakalamaktadır.

Kişinin sevdiği bir eşyası, mumlar, tütsüler, özel taşlar bu eşyalardan bazılarıdır. Fal için güzel bir ortam yakalamak, daha iyi adapte olunmasını sağlayabilir. Böylece falı yorumlamak ve dikkati toplamak çok daha kolay olacaktır.

2- Sakinleştirici Müziklerden Yararlanın

Tarot falı bakmak

Tarot falı bakmak için mutlaka sakinleştirici müziklerden yararlanılmalıdır. Sakinleştiren ve ruhunuzu okşayan müzikler, bir şeye daha iyi bir şekilde odaklanmanızı sağlayacaktır. Tarot falı bakan birçok insan, yorumlama esnasında yavaş ve dingin müzikler dinlemeyi tercih edecektir. Bu yüzden Tarot kartlarını açarken, sakin müziklere yer vermeniz doğru bir taktik olacaktır.

3- Sosyal Medyadan Uzak Durun!

fal bakabilmek için yoğunlaşma teknikleri

Tarot falı yoğunlaşma teknikleri arasında yer alan bir diğer kriter ise sosyal medyadan uzak durulmasıdır. Günün büyük bir kısmının geçirildiği sosyal medya, aslında odaklanma problemlerine yol açabilecektir. Bu nedenle fal gibi odaklanma gerektiren eylemlerde sosyal medyadan uzak durulmalıdır. Tüm sosyal medya platformlarına fal bakma eylemi sonrasında bakmaya özen gösterilmesi gerekecektir.

4- Zihninizi Boşaltın

gg 1

Tarot falı bak işlemi için tüm dikkatin toplanması gereklidir. Dikkatiniz başka bir yerde ya da konuda olursa, bu durumda fala tüm dikkat verilemeyecektir. Fal bakma eylemi öncesinde zihninizi boşaltmanız, fala odaklanmanızı sağlayacaktır. Bunun için önerilen işlem ise kısa bir süre yoga yapmanız olabilir.

Odaklı dikkat meditasyonu yalnızca 5-10 dakika yapılan bir eylemdir. Bu eylem sayesinde zihni konudan uzaklaştıracak tüm diğer konular kapı dışarı edilmektedir. Dolayısıyla kişi dikkatini bir nesne ya da konuya vermek yerine Tarot falına verebilecektir. Zihnin çok dolu olduğu ve boşaltılamadığı günler, kesinlikle Tarot falına bakılmamalıdır.

5- Ara Verin

ff 1

Tarot falı yoğunlaşma teknikleri hakkında bir diğer detay ara verilmesi olacaktır. Bazı kişiler bilgi almak istedikleri konu hakkında üst üste fal bakmak isteyebilir. Ancak üst üste fal bakma kesinlikle, yorucu bir konudur.

Beyin üst üste fal bakıldığında epey yorulacağı için, odaklanamama problemi yaşayacaktır. Buda falın düzgün ve etkin bir şekilde yorumlanamamasına neden olacaktır. Fal bakan kişi birden fazla fal bakacaksa, iki fal arasında en az 1-2 saat olmalıdır.

6- Kart Anlamlarına Dikkat Edin

ee

Tarot falına bakarken, kart anlamları baz alınmalı ve bu anlamların dışına çıkılmamalıdır. Aksi takdirde kartlar tılsımını kaybedebilir. Kartların tılsımını kaybetmesi ise, iyi anlamlara çıkan kartların sonuç vermemesine neden olacaktır.

7- Olumsuz Kartların Üzerinde Durmayın!

dd 1

Tarot falı yoğunlaşma teknikleri arasında yer alan bir diğer konu olumsuz kartların üzerinde durulmaması gerektiğidir. Tarot falı bakarken, tüm kartların olumlu sonuçlar doğuracağını garanti edebilmek mümkün değildir. Bu nedenle kişinin üzüleceği ya da tedirginlik duyacağı olumsuz kartlarla karşılaşması da olasıdır.

Fal bakarken bu olumsuz kartların üzerinde fazla durulması, negatif enerji çekilmesine neden olur. Buda fal bakarken negatif bir tutum sergilenmesine ve kartların yanlış yorumlanmasına neden olabilir. Anlamından çok etkilenilen bir kart çıkmışsa, bu durumda fal bakmak daha sonraya bırakılmalıdır.

8- Kartları Kapalı Tutmaya Gayret Gösterin

cc 1

Kartları kapalı tutmakta Tarot falı yoğunlaşma teknikleri arasındadır. Tarot falının kartlarının bakılırken ya da bakılmazken açık tutulması önerilen bir durum değildir. Falcılara göre kartların her iki durumda da açık kalması, negatif enerji ile dolmalarına neden olur.

Negatif enerji ile dolan kartlar, kişilerin hayatının karmakarışık bir hale gelmesine neden olabilir. Bu nedenle fal bakılırken, kartlar daima ters tutulmalı ve tek tek açılmalıdır. Fal bakmıyorken ise kartlar kesinlikle kapalı ve deste şeklinde saklanmalıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap