1. Ana Sayfa
 2. Fal Bakma

Tarot Falı Nedir? Nasıl Bakılır? Tarot Falına Dair Tüm Merak Edilenler

Tarot Falı Nedir? Nasıl Bakılır? Tarot Falına Dair Tüm Merak Edilenler
1

Tarot falı nedir? Astroloji ile yakından ilgileniyorsanız ve geleceğinize dair önemli ipuçları almak istiyorsanız, mutlaka tarot falı ile tanışmalısınız. Bilinen en eski kehanet yöntemlerinden biri olan tarot falının ilk olarak 15. Yüzyılda İtalya’da ortaya çıktığı düşünülmektedir. Genellikle falcının kartları açması, falına bakılan kişinin seçmesi ve kart sembollerinin yorumlanması mantığına dayanan bu fal, hayatınıza dair inanılmaz bilgiler edinmenizi sağlayabilecektir.

Tarot Falı Nedir? Günah Mı?

tarot falı

Fal; geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek hakkında yön gösterici olduğu bilinen, hayatınıza dair önemli ipuçları bulunan bir kehanet yöntemidir. Fal kelimesi dilimize Farsça’dan geçmiş olup talih ve baht anlamına gelmektedir. Zaman içerisinde insanlar birçok kehanet yöntemi bulmuştur. Zira bu yöntemler günümüze kadar değişmeden gelmeyi başarabilmiştir.

Tarot falı da bunlardan bir tanesidir. Üstelik bu kehanet yöntemi, Osmanlı döneminde de sıklıkla kullanılmıştır. Aynı zamanda etkili sonuçlar verdiğine inanılmıştır. Ayrıca tarot falı bir kehanet olması ve gelecek hakkında kesin şekilde bilgi vermiyor oluşu sebebiyle, günah değildir. Tarot falının günah olduğunu dair dini açıdan herhangi bir paylaşım bulunmamaktadır.

Kaç Tane Tarot Kartı Bulunur?

tarot fali 3

Tarot falı bakmak için 78 farklı tarot kartı kullanılmaktadır. Bu kartlardan ilk 22 tanesine büyük, geriye kalan 56 karta ise küçük arkana kartları ismi verilmektedir. Bu kartlar sayesinde birbirinden farklı birçok fal bakılabiliyor. Çingene tarotu, aşıklar tarotu, zen tarotu gibi seçenekler bulunmaktadır. Fakat etkili sonuçlar vermesi sebebiyle Rider-Waite tarotu daha sık tercih edilmektedir.

Kartlar üzerinde her biri farklı olmak üzere birçok sembol yer alıyor. Bu sembollerin ayrı ayrı ruhu, enerjiyi, uyanışı ve maneviyatı temsil ettiği düşünülmektedir. Net sonuçlar vermediği bilinen Tarot kartları çoğu zaman geleceğe dair ipuçları vermesi nedeniyle yol gösterici bir fal türü olarak öne çıkmaktadır. 

Tarot Kartları Nasıl Karıştırılır?

tarot fali234

Tarot nedir? Kartları nasıl karıştırılmaktadır? Kartlarının rastgele karıştırılması önerilen bir durum değildir. Bu konuda falcıların paylaşımları incelendiğinde, kartların enerjisinin birbirine geçebileceği bilgisine ulaşılmıştır. Bu nedenle belirtilen şekilde karıştırıldıktan sonra, tarot falının bakılması önerilmektedir.

Kartların yarım desteye ayrılması gerekir. Aynı zamanda her destede yer alan kartların birbirine değecek şekilde yerleştirilmesi önerilmektedir. Ayrıca kartları karıştırma esnasında fırlayan bir kart olmuşsa, onu araya tekrar yerleştirmek yerine, seçilen kartlar içerisine dizmek gerekecektir. O kart inanışta onun kaderidir.

“Türkiye’nin En İyi Falcıları Kimler?Tıklayın.

Tarot Falı Ne İçin Bakılır?

tarot fali nedir

Tarot falı ne için bakılır denildiğinde falın hemen her durumun akıbeti için bakılabileceği söylenmektedir. Öncelikle Tarot falı psikolojik, parasal, dilek, kariyer ve aşk açısından birbirinden farklı durumların değerlendirilmesi için bakılabilecektir. Bu nedenle falcıya ilk olarak fal baktırma amacınızın ne olduğunu söylemeniz gereklidir.

Çünkü baktırmak istediğiniz falın türü, farklı açılımlar kullanılmasına neden olacaktır.  Tarot falı size bir işe girip girmemeniz gerektiğini, bu işin gerçekleşmesi durumunda olumlu ya da olumsuz bir gidişatın olup olmayacağı konusunda ipuçları verir. Önceden de belirtiğimiz gibi tarot falı kesin ve net sonuçlar veremez. Falda verilen ipuçlarına inanıp inanmamak ise tamamen kişinin kendisine kalmıştır. Tarot falı nedir konusu genel hatlarıyla bu şekilde ifade edilebilecektir.

Tarot Falı Aşk İçin Bakılır mı?

tarot fali nedir

Öte yandan Tarot falı aşk açılımı şeklinde de bakılabilecektir. Aşk konusunda bakılacak Tarot falında 6’lı açılım benimsenmektedir. Bu açılım aşk hayatınızdaki zayıf ve güçlü yönleri değerlendirerek, nasıl bir adım atacağınız konusunda bilgilendiricidir.

Ayrıca aşk hayatınızda karmaşık bir dönem geçiriyorsanız, hayatınızdaki kişinin doğru insan olup olmadığı konusunda tereddütler yaşıyorsanız, 6’lı açılım sayesinde karar vermenizi kolaylaştıran bilgiler edinebilirsiniz.

Tarot Falı Tek Kart Nedir?

tarot fali nedir nasil olmalidir

Tarot falı nedir? Öncelikle bu falda tek bir kart istenen bir şeyin olup olmayacağı hakkında bilgiler verir. Örneğin; ‘’Şu işe girebilecek miyim’’ sorularına kısa cevap almak istiyorsanız; Öncelike ‘’Tek kart tarot falı bak’’ demeniz gerekecektir. Bu fala bakılırken seçili kartlar içerisinden yalnızca bir kart seçmeniz istenmektedir. Her bir kartın kendi içerisinde evet ya da hayır yanıtı verdiğine inanılmaktadır. Evet ya da hayır şeklinde sonuçlar alabilirsiniz. Zira bu falda semboller dileğin gerçekleşmesi ya da gerçekleşmemesi sonrasında neler olacağı konusunda da ipuçları verebilir.

Tarot Falı 3 Kart Nedir?

tarot fali nedir123456789

Tarot falı 3 kart yönteminde geçmiş, şimdiki zaman ve geleceğin değerlendirilmesi yapılmaktadır. Fal bakan kişi karşısındaki kişi için kartları dizerek, içerisinden 3 tane seçmesini ister. İlk seçilen geçmiş zamanı ele alır. İkincisi şimdiki zamanı ele alır. Üçüncüsü de gelecek zaman kartı olarak yorumlanmaktadır. Üstelik açılan kart üzerinde olan sembole göre değerlendirilmektedir. Aynı zamanda kişinin geçmiş, şimdi ve gelecek yaşantısı hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca kartları hayat açılımı bakımından oldukça başarılı olduğu düşünülmektedir.

Tarot Falının Kuralları Nelerdir?

tarot fali 3 kart

Tarot falı nedir konusu kadar kurallarının neler olduğuna da değinmek gerekecektir. Öte yandan falın kuralları şu şekildedir;

 • Bu fal tamamen sezgi ve imajinasyon işidir. Bu nedenle fala bakan kişinin kartları doğru yorumlaması ve enerjisinin yüksek olması gerekecektir.
 • Tarot falı mistik elementlerden yardım almak ve kartların enerjisini açığa çıkarmaktadır. Değerli taşlar, tütsü, mum en çok tercih edilen elementler arasındadır.
 • Tarotta korkutucu görünen kartları doğru yorumlamak oldukça önemlidir. Mesela ölüm kartı, sıkıntıların sonu olarak yorumlanmaktadır.
 • Tarot falı bakan kişi kartlara enerjisini yüklediyse, kartlara başka kimse tarafından dokunulmamalıdır. Ancak enerji yüklemeden fal bakıyorsa fal bakılan kişinin kartlara dokunabilmesi mümkündür.
 • Tarot falı nedir? Fal açılımlarında son kart kehanet kartı olarak yorumlanmaktadır. Yani inanışa göre bu kart, gelecek hakkında en doğru sonuçları veren ve yaptırım gücü olduğuna inanılan bir karttır. Açılıp açılmaması falına bakan kişi ve falcının kararına bağlıdır.

Tarot Falı Nasıl Bakılır ? Kartlar Nasıl Yorumlanır?

tarot fali nedir 1

Tarot falı nasıl bakılır? Öncelikle bu falı, fal bakma konusunda yüksek enerjisi bulunan kişilerin bakması önerilir. Çünkü kartları doğru ve yerinde yorumlayabilmek büyük enerji harcanması gerektirecektir. Ayrıca her bir tarot kartının kendi içerisinde anlamı bulunmaktadır. Her bir sembol kendi içerisinde düz ya da ters olmak üzere iki şekildedir. Düz sembol ile ters sembol çoğunlukla birbirinin zıttı anlamlar taşımaktadır. Tarot falı nedir konusu kadar merak edilen popüler kartlar ve anlamları ise şu şekildedir;

 • Asılan Adam; Kurban etme
 • Tılsımların Kraliçesi: Koruyuculuk kartı
 • Şeytan: Korku ve hata kartı
 • Kuvvet: Ruhsal sevginin simgesi,
 • Dünya: Başarı, zafer ve rahat hayatın simgesi,
 • Ay: Namussuzluğu simgeleyen kart,
 • Kupa: Aşk ya da sevgi getiren kart,
 • Kılıçların Uşağı: Uyum ve çevikliği simgesi,
 • Tılsımların Uşağı: Sabır ve saygı getiren kart,
 • Savaş Arabası: Zaferi simgeleyen kart,
 • Ölüm:  Yeni başlangıçların simgesi,
 • Büyücü: Hırsı ve arzuyu temsil eden kart,
 • Asaların kralı: Dürüst ve yaratıcılık kartı,
 • Kılıçların Kralı: Gücün ve başarının simgesi kart,
 • Kılıçların Yedilisi: Büyük bir düşmanın habercisi,
 • Asaların dörtlüsü: Mutluluk ve keyfin habercisi kart,
 • Kupaların dokuzlusu: Para ve sağlığın simgesi kart,
 • Kılıçların dokuzlusu: Bunalım ve paronayı simgeler.
 • Kupaların yedilisi: Motive eden tetikleyici kart,
 • Asaların Beşlisi: Tartışma ve anlaşmazlıkların biteceği dönemin habercisi,
 • Kılıçların ikilisi: Duyguların yoğun olduğu dönemi simgeleyen kart,
 • Kupaların onlusu: Aile içi uyum ve sevgiyi simgeleyen kart şeklindedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. 5 ay önce

  Kahve falı yazısını okumuştum bundan önce, bu da gayet başarılı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir