1. Ana Sayfa
 2. Astroloji

Su Falı Nasıl Bakılır | Su Falı Nedir? Su Falı Gerçek Mi? 2022

Su Falı Nasıl Bakılır | Su Falı Nedir? Su Falı Gerçek Mi? 2022
+ - 0

Su falı nasıl bakılır? Astroloji biliminde öne çıkan fal türlerinden biri olan su falının bir hayli müdaviminin bulunduğu bilinmektedir. İnsanların gelecekte ne olacağını merak etmesi, kehanetlerin ve dolayısıyla birçok fal çeşitlerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Bunlardan bir tanesi ise kuşkusuz su falıdır. Yazımızda su falı nedir nasıl bakılır gibi soruların yanıtlarına cevap vereceğiz.

Su Falı Nedir ve Tehlikeli Mi?

Nedir ve tehlike arz eder mi konusu çok merak edilmektedir. Su falı nasıl bakılır? Su falı, dünyanın en zor fal türlerinden biridir. Bu nedenle iç güdüleri kuvvetli olan falcıların bu fala bakması önerilmektedir. Su falına herkes bakamayacağı için bakanlar bu falı genellikle ayet, hüddam veya esma hadimi yolu ile bakmaktadır.

su fali nedir

Su falı tehlikeli mi? Bu soru genellikle bu fala bakmak isteyen ancak tereddüt yaşayan kişilerin sıklıkla sorduğu sorular arasındadır. Su falı bakımı sırasında psişik güçler gerektirmekte ve iyi bir yorumlama sonucunda doğru sonuçlar verebilmektedir. Bu nedenle tehlikeli bir fal olduğunu söylemek yerine, bakmanın çok zor olduğunu söylemek doğru olacaktır.

1- Su Falı Ne İse Yarar?

Su falı nasıl bakılır

Su falı nasıl bakılır? Su falı, falcıların ve kahinlerin gelecek ve şimdiki zaman hakkında bilgiler vermek için baktıkları bir fal türüdür. Bu fal Osmanlı döneminde de diğer uygarlıklar tarafından da sıkça bakılmıştır. Bu nedenle önemli bir fal türü olarak geçmişten günümüze değin gelebilmeyi başarmıştır.

2- Su Falına Baktıranlar Memnun mu? Fal Baktıranların Yorumları Neler?

su fali bakanlar memnun kaliyor mu

Su falı gerçek mi? Su falı çoğunlukla doğru ve gerçekçi sonuçlar verebilmektedir. Fal baktıranlar, falda söylenilenlerin büyük bir kısmının çıktığını ifade etmektedir.  Yani su falı baktıranların yorumları baz alındığında falın gerçek sonuçlar çıkardığını söyleyebiliriz. Ancak bu falın yalnızca bir kehanet yöntemi olduğu ve sonuçların her zaman doğru çıkmayabileceği bilinmelidir. Çünkü yalnızca su falına güvenerek hareket etmek, yanlış durumların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

3- Fal İşlemi Sırasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

su fali bakarken nelere dikkat edinilmeli

Merak edilen su falı nasıl bakılır? Su falı bak işlemi yapacak kişinin öncesinde zihnini etkili bir şekilde boşaltması gereklidir. Ayrıca bu fala bakan kişinin mutlaka bu konuda deneyimi bulunmalıdır. Daha sonra su falı nasıl bakılır ücretsiz olan bu işlem sırasında şu sıralamaya yer verilmelidir;

Fal Çeşitleri Nelerdir ? En İyi Sonuç Veren Fal Hangisidir? 2022

 • İlk olarak derin bir kaba ve bardağa su konulmalıdır.
 • Su kaba ve bardağa döküldükten sonra fala bakacak kişi, falına baktığı kişiye bazı sorular yöneltmelidir.
 • Kişinin bu sorulara muhakkak doğru yanıt vermesi gereklidir.
 • Sorulara yanıt verildikten sonra su falı duaları okunulmalıdır.
 • Duaların tamamı okunduktan sonra suya olabildiğince adapte olmak gerekiyor ve hiçbir şey düşünülmemelidir.
 • Su falı muhakkak yalnızca mum ışığının bulunduğu ve son derece sessiz bir yerde bakılmalıdır.
 • Bu ortam sağlandıktan sonra fala bakan kişi, suyun yüzeyinde meydana gelen şekilleri inceler.
 • Bu şekillerin ne olduğunu inceleyen falcı, şekillerin anlamları doğrultusunda falı yorumlar.
 • Bu konuda en önemli nokta falda geçmiş değil, şimdiki zaman ve geleceğe yoğunlaşmaktır.
 • Ayrıca su falına mümkün ise 3 gün art arda yorum yapmak gerekir. 3 günün üzerinden birkaç hafta geçtikten sonra yeniden baktırılmamalıdır.

4- Su Falı Duası Var Mı?

su fali duasi

Peki, su falı nasıl bakılır? Yukarıda da belirttiğimiz gibi su falı baktırırken dua okunması gereklidir. Su falı duası, soruların kişilere yöneltilerek ve cevaplanarak başlar. Daha sonra okunarak devam eder. Sorular üzerine yanıt alınır. Daha sonra dualar muhakkak suyun üzerine okunmalıdır ve suya bir kez üflemek gerekmektedir. Su falı için nasıl bakılır konusunda okunması gereken dualar şunlardır;

A) Cin Suresi:

Kul ûhıye ileyye ennehüstemea neferun minel cinni fekâlû innâ semi’nâ kur’ânen aceben yehdî iler ruşdi feâmennâ bihî velen nüşrike birabbina ehaden ve innehû teâlâ ceddü rabbinâ mettehaze sâhıbeten ve lâ veleden * ve innehû kâne yekulü sefîhünâ alâllahi şetatan ve innâ zanennâ en len tekulel insü vel cinnü alâllahi keziben ve ennehû kâne ricâlün minel insi yeûzûne biricâlin minel cinni fezâdûhüm rahekan ve ennehüm zannû kemâ zanentüm en len yeb’asellahü ehaden ve ennâ lemesnes semâe fevecednâhâ müliet harasen şediyden ve şühüben ve ennâ künnâ nak’udü minhâ makaide lissem’ı femen yestemiıl âne yecid lehü şihâben rasaden.

B) Ayet- El Kürsi:

Bismillahirrahmânirrahîm. Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi’şey’im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

C) Mendel Duası:

Şeyşeruhin, Baruhin,Taruhin,maruhin,yaruhin. Ecibu eyyühel ervahül ulviyetti ven nariyyeti vel maiyyeti vel havaiyyeti vet turabiyyeti ves sahabiyyeti vel ğamiyyeti ves sufliyyeti ecibu minel kenayisi vel harabati vel amarati vel ardil münkatiati vel hanadiki vel mekabiri bihakki fatihatül arşi elmelik Taykal ve bi-hakki seyyid Meytatarun elhakimü aleyküm Elvahan Elvahan Elvahan Elacele Elacele Elacele Essaate Essaate Essaate.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap