1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Saç Rengi Nasıl Açılır? | Evde Doğal Yöntemler Hangileridir?

Saç Rengi Nasıl Açılır? | Evde Doğal Yöntemler Hangileridir?
+ - 0

Koyu renk saça sahip veya daha açık renk saça sahip olmak isteyen kadınlar saç rengi nasıl açılır gibi soruların merceği altında araştırmaya koyulmaktadır. Bu araştırmalar genellikle yaz aylarına doğru olmaktadır. Bunun nedeni yaz sıcaklarının getirdiği canlılık ile birlikte dış görünüşümüzde de canlanmalara gitme isteğidir. Güzellik kategorisindeki yazılarımız ile daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Hal böyle olunca saç rengi açımı doğal yollarla ve bunu saça zarar vermeden nasıl yaparız diye araştırma yaptık. Kuaför ve güzellik salonlarının uygulamaları saça oldukça zarar vermekte ve bu biz kadınların en sevmediği durumlardandır. Evde sizlerin de hazırlayabileceği çok güzel ve etkili uygulamalara değinerek sizlere yardımcı olmak istedik.

istockphoto 79338996 612x612 1

Kimyasal ürün kullanmak isteyenler için de birkaç marka önerimiz elbette olacak. Fakat bu konudaki asıl amacımız evde doğal yöntemler ile saç rengi açmaktır. Evde saç açıcı yapımı için hangi malzemeler gerekli ve ne kadar sürede etkili olur gibi bazı noktaları sizler ile paylaşacağız.

Doğal yöntemler ile saçınızı açmak istiyorsanız eğer sabırlı olmalısınız ve düzenli olarak saç rengi açıcı tariflerini uygulamanız gerekmektedir. Saç rengi nasıl açılır ve alerjik reaksiyon göstermeyeceğiniz, saçınıza uygun tarifleri kullanmanız konusunda sizlere uyarıda bulunmak isteriz.

Boyalı Saç Rengini Nasıl Açmak Gerekir?

Boyalı bir saça sahipseniz ve boyalı saç rengi nasıl açılır gibi sorular aklınızı kurcalıyor olabilir. Sizin için ufak ama etkili birkaç önerimiz elbette ki var. Boyalı saçların rengini açmak adına kimyasal maddeler kullanmak daha uygun olacaktır. Yine de doğal açıcı kullanmak isteyen kişiler, C vitamini tabletlerini kullanarak saç renklerini açmayı başarabilirler.

Saç sağlığına iyi gelen C vitaminleri, boyalı saçı açma konusunda da kendini ön planda gösteriyor. İstenilen tondaki sarı renge ulaşmak için 10 tane C vitamini tabletini toz haline getirin. Kullandığınız şampuanın içerisine toz haline getirdiğiniz tabletleri katın ve duş esnasında normal şampuanlar gibi kullanın.

istockphoto 842493066 612x612 1

Saç rengi açımı nasıl olur sorusunun cevabı doğada saklı: Tuzlu su. Tuzlu su, doğal veya boyalı saç rengini açmak için yaz aylarındaki güneşle birlikte oldukça etkilidir.

Deniz suyu veya hazırladığınız tuzlu su ile saçınızı nemlendirdikten sonra güneş ışığına maruz kalırsanız eğer, muhteşem etkiyi sizler de fark edeceksiniz. Bunlar dışında doğal saç rengi koyu olan kadınlara özel de önerilerimiz bulunmaktadır. Boyasız saç rengi açma yöntemleri denemek iste evde saç açıcı yapımı konusunu ele aldık.

Evde Saç Açıcı Yapımı Nasıldır?

Herkesin evinde olan doğal bitki özleri ve yiyeceklerle evde saç açıcı yapımını anlatıyoruz. Özellikle yaz aylarında saç rengi nasıl açılır gibi soruların kafa karıştıran cevaplarına en iyi çözüm evde saç açıcı hazırlamaktır. Hem doğal hem de etkili tarifler ile saçlarınız canlılığına ve istediğiniz rengine kavuşacaktır.

Sizler için evde hazırlayabileceğiniz en etkili ve en bilinen 3 tarifi hazırladık. Bu tariflerin sarı renge yakın tonlarda saça sahip kadınlarda bu tariflerin etkili olduğunu zaten biliyoruz. Peki ya, koyu renk saça sahip kişiler? Detaylar için yazımızı okuyun.

Elma Sirkesi İle Saç Renginizi Açın

istockphoto 875363746 612x612 1

Her evde bulunan gıda maddelerinden birisi olan elma sirkesi ile saç renginizi açın. Elma sirkesinin insan vücuduna sunduğu hizmetler oldukça mucizevidir. İç organlarımızdan dış görünüşümüze kadar elma sirkesinin etkisini hissedebiliriz.

Elma sirkesi ile saç rengi açımı nasıl olur diye düşünen hanımlar, buyurun size tarif. 6 yemek kaşığı suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek püskürtmeli şişelere koyabilirsiniz. Püskürterek nemlendirdiğiniz saçınızı güneş altında kurutmalısınız. Bu tarifi haftada 1 kez deneyebilirsiniz.

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açımı

istockphoto 497709992 612x612 1

Papatyayı isterseniz aktardan kuru bir şekilde alın isterseniz de topladığınız papatyaları kurutun. Kuru papatyaları 15 dakika boyunca su içerisinde demleyin. Aynı elma sirkesinde olduğu gibi püskürtmeli şişelere doldurduğunuz papatya suyunu saçınıza sıkın. Güneş altında yarım saat bekleyin ve saçınızın renginin açılmasına izin verin.

Limon İle Saç Rengi Açımı

istockphoto 1248727431 612x612 1

Limon ile saç rengi nasıl açılır ve saçıma nasıl zarar vermez diye kara kara düşünmeyin. Size çok güzel bir tarifimiz var. Her meyve, sebze ve bitki özlerinin faydası olduğu kadar zararı da mutlaka vardır. Bilindiği üzere limonu saça direkt olarak uygulamak oldukça zararlıdır.

Limonun saça verdiği zararı indirgeyip faydaya dönüştürmek adına çeşitli çalışmalar yapılmaktaydı. Bu doğrultuda türlü tarifler çıkmış ortaya. Bu tariflerden bir tanesi de limonun asidini düşürecek olan hindistancevizi yağı ile yapılıyor. Hindistancevizi yağı ile karıştırdığınız limon suyu sonucu oluşan maskeyi saçınıza uygulayın. Saçınız kuruyana kadar ise güneşten faydalanın.

Koyu Kahve Saç Rengi ve Koyu Kumral Saç Rengi Nasıl Açılır?

Yaz aylarına daha ferah ve aydınlık bir görünüm ile “merhaba” deriz? Biliyoruz ki bu konu, saç rengi açımında en önemli konudur. Öncelikle şunu bilinmesi gerekir ki, saç rengi ne kadar koyu ise açmaya çalışmak da bir o kadar zordur.

Saçın rengini açayım derken saçınızı yıpratıp, kurutup ve canlılığını kaybettirebilirsiniz. Bu nedenle uzun uğraşlar ile bitki özlerinden yarar sağlamak yerine kimyasal içerikli maddeler kullanabilirsiniz. Normalde kimyasal madde önerisi yapmayız fakat bu konuda zarar, doğadan gelmektedir.

L’Oreal Paris Casting Sunkiss renk açıcı jel ve Palette Natural Colors renk açıcı sprey ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Özellikle L’Oreal Paris, gelişmiş formülleri ile saçı nemlendirici bir özellik de sunmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap