1. Ana Sayfa
  2. Astroloji

Rune Taş Falı Nasıl Bakılır | Rune Taşları Nedir?

Rune Taş Falı Nasıl Bakılır | Rune Taşları Nedir?
+ - 0

Eskiden günümüze kadar ulaşan pek çok fal bakma yöntemi bulunmaktadır. Tüm bu fal çeşitleri bizleri meraka sürüklerken diğer bir yandan da keyif duymamızı sağlamaktadır. Rune taş falı hakkında merak ettiğiniz ne varsa bu yazımızda sizler için derledik. Keyifli okumalar dileriz.

Rune taş falı nasıl bakılmalıdır? Farklı bir fal türü olarak öne çıkan taş falının Rune taşları ile bakıldığı bilinmektedir. Geçmişten birçok uygarlığın popüler fal türlerinden biri olan taş falında, hissiyat oldukça önemlidir. Ancak bu falda rune taşlarının çok etkili ve tesirli anlamlar içerdiği yadsınamaz bir gerçektir. Peki taş falına bakarken nelere dikkat edilmelidir? Rune taşları nedir ne anlama gelir?

Geleceği Okuma Metodu Rune Falı Nedir?

2 17

Aşk, iş ve yaşama dair önemli ipuçları veren Rune taş falı, rune taşları ile bakılabilmektedir. Rune Vikinglerin kullandığı 24 harften oluşan bir dili temsil etmektedir. İnanışa göre Vikinglerin alfabesindeki harfler bu taşlara benzemekte ve sembolize etmektedir. Türlü tılsımlara dönüştüğü bilinen bu taşlar ile rune falının geleceği okuma metodu olduğuna inanılmaktadır. 

1- Çingenelere Özgü Taş Falı

3 16

Çingenelere özgü taş falı olarak da bilinen taş falı, uzun yıllardır tercih edilmektedir. Bu fala gelecek ya da şimdiki yaşama dair ipuçları almak adına bakılmaktadır. Bunun için öncelikle kişinin içinden geçen dileğe yoğunlaşması gereklidir. Arzulanan şeyi içinizden geçirerek, Rune taşları ile bu dileğin olup olmayacağını anlayabilirsiniz.

Rune taş falında taşların üzerine Rune alfabesine ait harflerin simgeleri iliştirilmiştir. Bu simgelerin her birinin farklı bir anlam ifade ettiğine inanılmaktadır. Her biri farklı anlam ve kehanet yansıttığı içi falı iyi yorumlamakta son derece önemlidir. Antik bir dilden gelen simgeleri yorumlamak çok zor olacağı için bakan kişi tecrübeli olmalıdır.

2- Taş Falı Bakarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

4 15

Taş falı bak işlemi sırasında öncelikle zemine düz siyah bir örtünün serilmesi gereklidir. Örtünün serildiği alanda ya da altında muhakkak bir nesne olmamalıdır. Çünkü bir nesnenin var olması bakan kişinin odaklanma problemi yaşamasına sebep olabilmektedir.

Örtü serildikten sonra 24 farklı taş kişi tarafından avuçları içerisine alınır. Daha sonra kişi taşlar elinde iken yanıt almak istediği soruya odaklanmalıdır. Soruyu düşündükten sonra zemin üzerine 24 taş bırakılmaktadır. Rune taş falı bakmak için genellikle 3 taş yeterlidir. Ancak teferruatlı bakılması istenirse 8 ya da 9 taşa kadar seçim yapılabilmesi mümkündür.

 Yere taşlar bırakıldıktan sonra medyum kişi seçilen taşları teker teker yorumlar. Her bir taşın içerdiği anlama göre kişinin gelecekteki konular üzerine ipuçları alması sağlanır. Rune taş falı bakmak için 2. Bir yöntem daha vardır. Bu yöntemde ise taşların tamamı siyah bir torbaya aktarılmaktadır.

 Falına bakılacak kişi bir taş seçer ve sorusuna odaklanır. Gözü kapalı olarak taş çeken kişinin sorusunun yanıtı taşın simge ve anlamına göre yorumlanır. Bu işlem sorular bitene kadar birkaç kez tekrarlanabilmektedir.

3- Rune Taşları Fal İçin Ne Sıklıkla Kullanılmak Gerekir?

5 15

Rune taşları fal bakarken her zaman olumlu sonuç alınmayabilir. Kimi zaman bu fala etkili bir şekilde bakılması mümkün olmayacaktır. Bu durumda kişinin fal bakmayı bırakması önerilmektedir. Kahinlere göre olumsuzluk söz konusu olduğunda Rune falı en az 1 ay bakılmamalıdır.

Fal bakarken medyumunda oldukça dikkatli davranması gereklidir. Yavaş davranması ve iyice düşündükten sonra yorumlaması en doğru adım olacaktır. Tılsımlı taşlar yanlış olarak yorumlandığında, fal kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Yine fal sırasında başka şeylere odaklanılmamalı ve taşlar ile araya mesafe koyulmamalıdır.

4- Rune Taş Falı Doğru Çıkıyor Mu?

6 9

Rune taş falı sonuçlarının doğru çıkıp çıkmayacağı, fala bakarken kurallara ne kadar uyduğunuz ile doğru orantılıdır. Kurallarına uyan ve belirli bir tecrübe sahibi olan kişilerin baktıkları falın doğru olacağını söyleyebilmek mümkündür.

Bu taş falı geçmişten günümüze birçok uygarlık tarafından bakılan ve güvenilen bir faldır. Şimdilerde medyumlar ve online platformlar üzerinden bakılan bu fal, geleceğe dair nefes kesen ipuçları verebilir.

5- Rune Taşları Nasıl Temin Edilmektedir?

7 11

Rune taş falı için gerekli olan Rune taşlarını temin etmek oldukça kolaydır. Eskiden günümüze gelen rune taşları günümüzde birçok uygulama üzerinden temin edilebilmektedir.

Bu taş falı için temin edilen taşlar set halinde gönderilmekte ve her simgenin içerdiği anlam paketler içinden çıkan bir kağıt içerisinde açıklanmaktadır. Ayrıca fal için gerekli olan taşlar alındığında takdirde Rune taş falı konusunda detaylı bilgi sahibi olmak mümkündür.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap