1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Roblox ve Bloxburg: En Popüler Oyunlar 2022

Roblox ve Bloxburg: En  Popüler Oyunlar 2022
0

Bulunduğumuz dönemde bilgisayar oyunlarında yeni bir çağa geçildi. Artık gençler içinde birden fazla oyun barındıran platformlara yöneldi. Bunun başlıca nedenlerinden biri ise bilgisayar hafızasında oldukça az yer kaplaması ve oynadığınız oyunlara göre size benzer oyunlar önermesi. 7-25 yaş gençlerin şu sıralardaki gözde oyun platformu ise  David Baszucki ve Erik Cassel tarafından kurulan Roblox.

Roblox Hakkında  En Çok Sorulanlar

roblox nedir

Robloxta bir yılda 20 milyondan fazla oyun üretilmekte, dolayısıyla içerisinde milyonlarca oyun barındırmakta. Bazıları Roblox adminleri tarafından üretilirken bazıları ise oyuncular tarafından tasarlanıyor.

Öte yandan, tehlikeli mi sorularına karşın; Roblox sohbet bölümü olması nedeniyle ebeveynler tarafından tehlikeli görülebilir. Ancak chat ayarlarından zararlı oyuncuları engelleyebilirsiniz. Bu nedenle çocuklar için tehlikeli bir durum söz konusu değildir.

Robloxta Ne Tarz Oyunlar Var?

Roblox’ta bir çok tarz oyun olmakla beraber, nişan, gerilim, roleplay, tasarım tarzı oyunlar bulunuyor. Diğer tarzlardan biri de obby veya parkur adı verilen, engellerden takılmadan ve düşmeden geçmeye çalıştığınız engelli koşu oyunlarıdır.

Robloxta Nasıl Kostüm Alabilirim?

Robloxta ödemeler ‘’Robux ‘’ adı verilen para birimiyle gerçekleşiyor. Dilerseniz karakterinizi ücretsiz olarak sunulmuş kostümlerle yaratabilirsiniz, dilerseniz de para karşılığı robux satın alıp,  daha özel kostümlere ulaşabilirsiniz.

Öte yandan Rebux alma işlemini de yapabilmektesiniz. Varsa kredi veya banka kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Eğer bir karta sahip değilseniz Google play kodu satın alarak kodu Google hesabınıza tanımlayabilir, elde ettiğiniz bakiyeyle mobil uygulama üzerinden bir tıkla satın alım yapabilirsiniz.

Bedava Robux Veren Siteler Var Mıdır?

Bu tarz bedava robux adı altında bilgilerinizi isteyen  siteler resmi siteler olmayıp, hesabınızı çalabilir. Roblox hesabınızın banlanmaması için bu tarz sitelere itibar etmeyiniz.

Roblox Oyun Kodu Nedir?  Nasıl Alınır?

Roblox oyunlarını oynarken girebileceğiniz kodlar mevcuttur. Bu kodlarla para veya item kazanabilirsiniz. Ancak her oyunda kod girişi yoktur. Olan oyunlarda Google arama kısmına oyunun adını ve kodları yazdığınızda mevcut kodlar önünüze gelecektir.

Server Nedir?

Server online oyun, sohbet, ses görüntü yayını yapan sunuculardır. Robloxta bir oyunda yüzlerce server bulunur. Her serverda belli sayıda kişi bulunabilir. Bu sınır genel olarak 12 olarak belirlenmiştir. Ancak söylemeliyiz ki Robloxta sesli ve görüntülü sohbet bulunmamaktadır.

Robloxta Oyun Tasarlayabilir Miyim?

Eğer Lua kodlama dilini biliyorsanız, Roblox Studio kullanarak bir oyun tasarlayabilirsiniz. Robloxta basit kodlamalarla yapılmış ancak bir o kadar popüler oyunlar mevcut. İnternette kodlamaları araştırabilir, siz de kendi oyununuzu üretebilirsiniz.

Gamepass nedir?

Gamespassler size oyunu kolaylaştıran veya ayrıcalıklar tanıyan satın alımlardır. Zira oyunun apk sürümünü bulmak ta şu anda mümkün gözükmüyor. Roblox apk sürümü yoktur. Web sitesi üzerinden yada Microsoft mağaza üzerinden bilgisayarınıza indirerek oynayabilirsiniz.

Arkadaşlarımla Nasıl Oynarım?

Arkadaşlarınız ile aynı serverda oynamak istiyorsanız önce birbirinizi arkadaş eklemeli sonrasında se biriniz oynamak istediğiniz oyuna giriş yapmalıdır. Diğer arkadaşlarınız ise arkadaşınızın profiline tıklayabilir ve Join (katıl) butonuna basarak aynı servera katılabilirsiniz.

Robloxta En Popüler Oyun Bloxburg

bloxburg

Bloxburg‘un Amacı Nedir?

Roblox  denildiğinde ilk akla gelenlerden biri Bloxburg oyunudur. Bloxburg belirli mesleklerde çalışarak para kazanabildiğiniz, kazandığınız parayla karakterinizi giydirebileceğiniz hatta ev yapabileceğiniz bir rol yapma oyundur. Bazı oyuncular rol yapmaktan çok ev yapabilmek için bu oyunu oynamaktadır. Hayallerindeki evi görselleştirmek isteyen gençler, her ince detayı bu oyunda bulabilirler. Ayrıca Bloxburg’ta ; diğer mesleklere göre daha çok kazandırması sebebiyle en çok tercih edilen meslek Pizza teslimatıdır. Diğer işlerde de level atladıkça para kazanabilirsiniz.

Bloxburg’ta Nasıl Daha Çok Kazanırım?

Mesleklerde çalışırken daha fazla para kazanmak için modunuzun (mood) daha yüksek olması tavsiye ediliyor. Eğlence, açlık, hijyen ve yorgunluk modları mevcut. Karakterinizin tüm modlarını tamamladığınızda mesleklerden kazandığınız para da artacaktır. Bunun dışında ‘’excelent employee’’ gamepassi satın alarak aldığınız ücreti ikiye katlayabilirsiniz.

Bloxburg’ta Arkadaşıma Para Yollayabilir Miyim?

Bloxburg oyununda yanı serverda bulunduğunuz arkadaşınıza ev yapması için veya karakterini düzeltmesi için para göndermeniz mümkün. Arkadaşınızın karakterine tıklayıp ‘’donate’’ butonuna bastığınızda bakiyeniz dahilinde ve max. 9999 bloxburg parası olması kaydıyla para gönderebilirsiniz. 24 saatte 9999 para alabilir ve gönderebilirsiniz.

Bloxburg İçerisinde Ne Çeşit Gamepassler Mevcut?

Bloxburg oyununda çok katlı ev yapmak için, nesneleri birbirine geçirebilmek için hatta mesleklerden iki kat para kazanmak için gamepassler mevcut.

Valorant Oyunu Nasıl Oynanır? Valorant’ı Bir de Bizden Dinleyin!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap