1. Ana Sayfa
 2. Oyun

Red Dead Redemption 2 Oyunu ve Hakkında Tüm Bilmeniz Gerekenler

Red Dead Redemption 2 Oyunu ve Hakkında Tüm Bilmeniz Gerekenler
1
+ - 0

Red Dead Redemption 2, Rockstar Games oyun şirketi bünyesinden 2018 yılında piyasaya sürülen, aksiyon macera altyapılı Güney ABD, Ortabatı ve Batı temalı oyundur. 1899 yılında geçen oyunda; Van der Linde Çetesi ile birlikte çalışan Arthur Morgan azılı bir suçlu ve ana karakterdir. Üstelik RDR 2 PS4, PS5 ve PC ile birinci şahıs nişancı ve üçüncü şahıs nişancı olarak oynanmaktadır.

red dead redemption 2 oyunu

Ayrıca çok oyunculu açık dünya modu da bulunmaktadır. Zira oyunda Red Dead Redemption 2 Türkçe yama seçeneği de mevcut. Senaryo dahilinde eylemler ile onur seviyesini yükseltip azaltma, ahlaki tercihler, senaryo dahilinde olmayan oyuncular ile etkileşim, avlanma, soygun, çatışmalar ve oyunun en keyif verici kısmı dört nala ata binmek gibi eylemleri gerçekleştirebilmektesiniz.

İsterseniz gelin bu eşsiz seyir keyfi olan macera oyununu daha yakından inceleyelim…

Red Dead Redemption 2 Yeni Başlayanlar

red dead redemption 2 yeni baslayanlar

Ayrıca yüksek kapasitesinin nedeni inanılmaz ayrıntılı ve yüksek grafiklerin yer almasıdır. 4K çözünürlük ile de oynanabilen oyun tam bir görsel şölen sunmaktadır. Rockstar Games oyun firmasının Grand Theft Auto 3, 4 ve 5 serilerini görmeyen duymayan yoktur. Aynı zamanda oynanış stili, hikaye, karakterler ve tüm haritanın aktif olması oyun dünyasında yeni bir çağ başlatmıştı.

red dead 2 oyun inceleme

Red Dead Redempiton 1 ve 2 serileri oyunculara; özgürlük, çatışma, şan şeref, ödül avcılığı gibi ögeleri oyunculara tattırmanın çok iyi bir yolunu bulmuş gözüküyor. Ayrıca senaryo, oynanış, karakteri özümsemek o kadar iyi ve keyifli ki; ‘’ IMDB Top 100 Games ‘’ sıralamasında 9.7 puan ile 1. Sırada yer almaktadır. Sizde oyunun sunulduğu platformlardan satın alarak bu maceraya dahil olabilirsiniz.

1- Red Dead Redemption 2 PS4 ve PS5 Nasıl İndirilir?

red dead

Zira Red Dead Redemption 2, PS4 ve PS5. nesillerinde Playstation linkine tıklayarak dijital olarak satın alabilmektesiniz. Dijital satın alınmalarda dikkat edilmesi gerek nokta 109 GB’lık boyutudur. Red Dead Redemption 2 oyununu indirmeniz internet hızınıza göre epeyce vakit alabilmektedir. Ayrıca CD olarak satın alımlarda bekleme süresi yoktur. PS5 neslin de oynamak için konsolonuz en güncel sürümde olmalıdır.

2-  RDR 2 PC İçin Nasıl İndirilir?

red dead pc

Red Dead Redemption 2 oyununu dijital veya cd olarak satın alabilmeniz mümkün. PC için dijital platformlar ise; Social Club, Steam, Epic Games gibi platformlar örnek olabilir.

3-  Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Nasıl Kurulur?

red dead 2 turkce yama nasil kurulur

Ancak Türkçe dil seçeneği sunmamaktadır. Ancak dış kaynaklardan çeşitli yamalar ile oyunu Türkçe altyazılı oynamanız mümkün hale geliyor. Linki adresine tıklayarak dosyayı indirmeniz gerekmektedir. İşlemleri yaparken Windows Güvenlik Duvarını anlık kapatmalısınız.Fakat indireceğiniz dosya Windows tarafından karantinaya alacak, virüs tehdidi olarak görecektir. İndirip, İşlemleri yaparken Windows Güvenlik Duvarını anlık kapatmalısınız yoksa indireceğiniz dosya Windows tarafından karantinaya alacak, virüs tehdidi olarak görecektir. İndirip içinde bulunan dosyaları, Red Dead Redemption oyununun kurulu olduğu dosyaların içine rar dosyasını çıkartmalısınız.

red dead 2 turkce yama

RDR2_TR.exe dosyasına tıklayıp açılan sekme de ekran sayısı, çözünürlük ayarları ve font ayarlarını seçtikten sonra Tamam butonuna tıklamanız gerekmektedir. Açılan uygulama, oyunu oynadığınız sürece açık kalmalıdır.

4-    Steam Üzerinden Nasıl İndirilir?

red dead redemption 2 1

RDR 2 Steam platformundan indirmek için önce bir Steam hesabınız olmalıdır. Eğer hesabınız yok ise Steam resmi sayfasına giderek, oyununun Steam  linki’ne tıklayabilirsiniz;

red dead 2 oyun gereksinimleri 1

RDR 2 Steam üzerinden indirmek için linke tıklamalı ve sepetinize ekleyip oyunu kredi kartı, banka kartı veya yüklediğiniz steam paranız ile satın alabilirsiniz. Satın alma işleminden sonra Steam uygulamasını bilgisayarınıza indirip, kütüphanenizde bulunan Red Dead Redempiton 2 oyununa tıklayıp, üst bölümde çıkan İNDİR butonuna tıklamanız oyunu indirmeniz için gereken tüm adımları gerçekleştirmiş olacaksınız

5-    Red Dead Redemption 2 PC Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

red dead 2 sistem gereksinimleri

Zira RDR 2 sistem gereksinimleri konusunda da değinmeden geçmeyelim. Aynı zamanda Windows işletim sistemi ile minimum ve maximum ayarlarda oynayabileceğiniz oyunun sistem gereksinimlerine bakarken kaç GB sorusuna da yanıt vermiş olalım.

red dead sistem onerileri

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • Windows 7 (64 Bit) işletim sistemi
 • 150 GB depolama alanı,
 • AMD Radeon R9 280 / NVIDIA GeForce GTX 770 ekran kartı
 • 2 GB VRAM düzeyi,
 • Intel Core i5 2500K 3.3 GHz / AMD FX-6300 işlemci
 • 8 GB RAM
red dead 2 minimum sistem gereksinimi

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • Windows 10 (64 Bit) işletim sistemi
 • Intel Core i7 4770K 4 Core 3.5 GHz / AMD Ryzen R5 1500X
 • 6 GB VRAM
 • AMD Radeon RX 480 4 GB / NVIDIA GeForce GTX 1060 ekran kartı
 • 12 GB RAM kapasitesi
 • 150 GB depolama alanı

6-    Bonus! Enis Kirazoğlu’nun Oynadığı Anları İzlemek İster misiniz?

Sizler için Red Dead Redemption 2 oyunundan bahsettik. Bir sonra ki içeriğimizde görüşmek üzere…

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap