İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film
Trendlerdeki Yazı

2015 Dizisi Poyraz Karayel Dizisi Konusu Nedir? Ne Zaman Çekilmiştir?

2015 Dizisi Poyraz Karayel Dizisi Konusu Nedir? Ne Zaman Çekilmiştir?
Poyraz Karayel dizisi
+ - 0

Poyraz Karayel dizisi son yılların en kült sayılan dizileri arasında yer almaktadır. 2017 yılında final yapmasına rağmen izleyicilerin hala eski bölümleri tekrar tekrar izlemesi ve absürt komedinin fazlası ile yer alması her yeni kuşağında diziyi merak edip izlemesine sebep olmaktadır.

Dizinin her geçen yıl tekrardan gündeme gelmesi ile de diziyi daha önce izlememiş olan seyirciler Poyraz Karayel dizisinin konusu nedir diye araştırmalar yapmaktadır. Dizinin yorumları ve kült bir hikâyeyi barındırması dizisin final yapmış olmasına rağmen tekrar tekrar izlenmesinin önüne geçememektedir.

1 7
Poyraz Karayel dizisi

Her ne kadar yayınlandığı 7 Ocak 2015 tarihinde ve 3. sezon boyunca seyircilerden beklenilen rağbeti görmemiş olsa da dizinin finalinden sonra ters köşe bir şekilde web sitelerinde ve Youtube gibi mecralarda tıklanma rekorları kırmaktadır. Peki, Poyraz Karayel kimdir? Poyraz Karayel dizisi konusu nedir? Bugün sizler için merak edilen bu diziyi anlatacağız.

Poyraz Karayel Kaç Sezon Sürdü?

2 9
Poyraz Karayel dizisi

Poyraz Karayel dizisi meslekten iftira sebebi ile ihraç edilmiş, hayatın dibini yaşamış bir polisin hikâyesini konu almaktadır. Mümtaz amirinin yasal olmayan yollar ile Poyrazı kandırıp mafyanın içine gizli ajan olarak sokması ile başlayan hikâye mafya babası Bahri Umman’ın kızına âşık olan Poyraz’ın hikâyesini konu almaktadır.

Her ne kadar ilk bakıldığında dizi klişe bir mafya babası ve elemanının kızına âşık olma hikâyesi gibi duruyor olsa da dizi hiç de öyle ilerlememekte insanları sürükleyici bir dramın içine çekmektedir. Ancak yine yapmış olduğu bir ters köşe vardır ki dram dizisi izlemiş olmanıza rağmen her bölümde kahkahalar tufanı yaşamanıza sebep olmaktadır.

5 6
Poyraz Karayel dizisi

Küresel sermayeden tutunda, âşık fakir bir adamın gireceği tüm edebiyat terimleriyle karşılaşmanıza sebep olan dizi Poyraz Karayelin garip dünya felsefesinin akımına kapılmanıza neden olmaktadır.  Her ne kadar dizi ilk yayınlanacağı zamanlarda klişe bir hikâye olduğu erken final yapacağı Poyraz Karayel dizisi yorumları olarak görülüyor olsa da diziyi izleyen herkesin fikirlerini değiştirdiği hatta her final bölümünden sonra tekrar tekrar izlemeye başladığı görülmektedir.

Dizi 3 sezon sürmüş olmasına rağmen yürek yakıcı bir final yapması ile seyircileri üzmüştür. Her ne kadar dizisinin finalinde tüm seyirciler Ayşegül ve Poyrazın mutlu olacağına kendini inandırmış olsa dahi aslında 3. Sezonun başında dizinin Poyraz Karayel ve albay konuşmasında finalin spoileri verilmiş ancak kimse fark etmemiştir.

Albay ile konuşurken şu cümleleri kuran Poyraz dizinin mutsuz bir sonla biteceğini seyircilere aktarmıştır; “Senin filmin sonu nasıl?” diyen albaya Poyraz da, “Bir adam var ve bir de kız. Birbirlerini çok seviyorlar. Sonra bir tanesi ölüyor. Diğeri dayanamıyor, akıl hastanesine kapatıyorlar.  

4 9
Poyraz Karayel dizisi

Bu replikler ile dizinin sonu her ne kadar seyirciye aktarılmış olsa da Poyraz ve Ayşegül’ün mutlu sona kavuşma ümidi ile seyirci final sahnesine kadar bu repliği gözden kaçırmıştır. Poyraz Karayel dizisi nerede çekildi sorusu da en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Dizi çekimleri İstanbul da gerçekleşmiştir. İstanbul’un çeşitli semtleri de sahnelerde yerini almıştır.

Poyraz Karayel Oyuncuları Kim?

3 10
Poyraz Karayel dizisi

Limon filmin yapımcılığını üstlendiği ve Ethem Özışık’ın senaryosunu üstlendiği dizi her hali ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu sebepten Poyraz Karayel dizisi oyuncuları da en az dizi kadar merak edilmiştir. Çünkü dizinin konusu kadar karakterlere can veren oyuncular da seyircilerin dikkatini çekmiştir. Özellikle İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu’nun uyumu seyircilerin en çok beğendiği ikili olmalarına sebep olmuştur.

Dizi de yer alan oyuncular; İlker Kaleli (Poyraz), Burçin Terzioğlu (Ayşegül), Musa Uzunlar (Bahri Umman), İlker Aksum (Çınar), Funda Eryiğit (Eda), İdil Fırat (Despina Petridis), Ali İl (Sadreddin), Celil Nalçakan (Zülfikar), Hare Sürel (Meltem), Ayda Aksel (Nevra), Ece Özdikici (Songül), Cem Cücenoğlu (Taşkafa), Ata Berk Mutlu (Sinan), Emirhan Akbaba (İsa), Gülçin Hatıhan (Ümran)

Poyraz Karayel dizisi izle internette en çok araştırılan başlıklar arasında yer almaktadır. Bizde sizler için bugün dizinin ilk bölümünün linkini paylaşacağız.

Sizler için paylaşmış olduğumuz linkten dizinin kalan bölümlerini de izleyebilirsiniz.

Poyraz Karayel Dizisi Final Sahnesinde Neler Oldu?

6 8
Poyraz Karayel dizisi

Dizinin final bölümünde tam her şey yoluna giriyor mutlu oluyorlar dediğimiz bir anda 3. Sezon dâhil olan Nevra karakteri Ayşegül’den oğlunun intikamını alıyor. Şehir dışına çıkan Ayşegül ve Poyraz bir petrol istasyonunda durdukları zaman Nevra’nın Ayşegül’ü öldürmesi ile sonlanıyor. Bu acıya dayanamayan Poyraz aklını yitirerek hastaneye yatırılıyor.

Hastanede Ayşegül’ün hayali ile roman yazan Poyraz dizinin final anında oğlunun yanına gelip elinden tutup hastaneden çıkartması ile sonlanıyor. Poyraz Karayel dizisi her ne kadar kimi kesimler tarafından Oğuz Atay’ın gölgesinde kalarak çekilmiş olduğu ve tutmadığı düşüncesine sahip olsa da durum öyle gelişmemiştir. Dizi kült bir yapım hâline gelmiş ve dizinin senaryosu kitaplaştırılarak çok sayıda satış gerçekleştirilmiştir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap