1. Ana Sayfa
  2. Teknolevha

Özellikleriyle Dikkat Çeken 10 Akıllı Cep Telefonu Önerisi

Özellikleriyle Dikkat Çeken 10 Akıllı Cep Telefonu Önerisi
+ - 0

Performans odaklı 10 akıllı cep telefonu önerisi listesini sizler için hazırladık. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren akıllı cep telefonları, hiç kuşkusuz gündelik yaşamın vazgeçilmezlerinden biri olmuştur. Temel de iletişim amacıyla tasarlanan bu cihazlar, zaman içerisinde farklı aktivitelerde de kullanılmaya başlanmıştır.

Günümüzde akıllı cep telefonu kullanıcıları, genellikle seçimlerini kamera odaklı yapmaktadır. Fakat bazı kullanıcılar ise işlemci performansını göz önünde bulundurarak seçimlerini yapmaktadır. Hazırladığımız akıllı cep telefonu önerisi listesini inceleyebilirsiniz.

“Özellikleriyle Dikkat Çeken 10 Muhteşem Tablet Önerisi” yazımızı okuyun.

10 Muhteşem Akıllı Cep Telefonu

akilli cep telefonu onerisi2

Özellikleriyle dikkat çeken 10 akıllı cep telefonu önerisi listesini sizler için detaylı olarak hazırladık. Sizler için hazırladığımız bu listeyi inceleyerek akıllı telefon seçimini oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İşte, performans odaklı akıllı cep telefonu önerisi

1.      Apple iPhone 12 Pro Max Akıllı Cep Telefonu

akilli cep telefonu onerisi3

Apple şirketinin son teknolojik ürünü olan iPhone 12 Pro Max özellikleri dikkatleri üzerine çekiyor. A14 Bionic işlemcisi ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkan yeni akıllı cep telefonu, farklı depolama alanı (512 GB + 256 GB + 128 GB) seçeneklerine sahip. 12 Kata kadar dijital Zoom özelliğine sahiptir. Ayrıca cihazın kamera çözünürlüğü de 12 GB olarak açıklanmıştır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra 5G bağlantı desteğine de sahiptir. Üstelik hem NFC hem de çift sim kart desteği bulunmaktadır. Farklı renk seçenekleri ve depolama alanlarıyla birlikte satışa sunulan cihazın fiyatı ise 19.999 TL (512 GB).

2.      Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

aklli cep telefonu onerisi 4

Akıllı cep telefonu önerisi listemizde Samsung Galaxy S21 Ultra 5G isimli cihaz bulunmaktadır. Son dönemin dikkat çeken telefonlarından biri olan söz konusu ürün, kullanıcıların karşısına Exynos 2100 işlemcisiyle birlikte geliyor. 108 MP çözünürlüğünde oldukça üst düzey bir kameraya sahip olan cihaz 8K görüntüsünü de destekliyor.

Donanımsal olarak oldukça iddialı bir konumda yer almaktadır. Zira akıllı cep telefonunun batarya kapasitesini 5.000mAh açıkladılar. Üstelik 25W gücünde hızlı şarj desteğine de sahiptir. Ayrıca cihaz depolama alanı “128 GB + 256 GB” duyuruldu. Teknoloji marketlerinde satışa sunulan telefonun fiyatı ise 16,499 TL (256 GB) olarak bilinmektedir.

3.      Samsung Galaxy Note 20 Ultra

akilli cep telefonu onerisi samsung galaxy note

Donanımsal olarak son dönemin dikkat çeken cihazlarından biri olan Samsung Galaxy Note 20 Ultra akıllı cep telefonu, kullanıcıların karşısına Exynos 990 işlemcisiyle çıkıyor. Farklı depolama alanı seçeneklerine sahiptir. Ayrıca microSD kart desteği ile birlikte piyasaya çıkmaktadır. Zira cihazın ram miktarı da 8 GB olarak belirlendi.

Üstelik özel gece çekim moduna sahiptir. Bunların yanı sıra cihazın ana kamerası 108 MP olarak belirlendi. Cihaz içerisinde kullanılan ana kamera sayesinde kullanıcılar, ayrıca 8K çözünürlüğüne kadar videoda çekebiliyor. Özellikleriyle dikkat çeken söz konusu ürünün resmi satış fiyatı ise 10,499 TL (256 GB).

4.      Akıllı Cep Telefonu Önerisi Listemizde Oppo Reno 4 Pro 256 GB İsimli Cihazda Bulunuyor

akilli cep telefonu onerisi.gif appo

Oppo Reno 4 Pro özellikleri ile son dönemlerde oldukça dikkat çekiyor. Snapdragon 720G işlemcisi ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkan yeni cihaz, tam 8 GB’lık Ram kapasitesine sahip. Fiyat performans açısından kullanıcıları epey mutlu eden yeni akıllı telefonun ana kamerası ise 48 MP çözünürlüğünde. Ayrıca ana kameraya ek olarak cihazda dijital Zoom özelliği de bulunmaktadır..

Üstelik her türlü darbeye ve sıvı temasına karşı dayanıklı olduğu bilinmektedir. Fakat cihazın batarya kapasitesi 4.000mAh olarak bilinmektedir. Tüm bu özelliklere ek olarak Oppo Reno 4 Pro isimli akıllı cep telefonunda 4G bağlantı desteği de bulunmaktadır. Zira satışa sunulan cihazın resmi satış fiyatı 4.899 TL (256 GB) olduğu bilinmektedir.

5.      Samsung Galaxy A52 128 GB

galxy a32

Akıllı cep telefonu önerisi listemizde Samsung Galaxy A52 128 GB bulunmaktadır. Donanımsal olarak orta seviyeye hitap eden cihaz, kullanıcıların karşısına SDM720G Octa-Core isimli işlemcisiyle çıkıyor.

Öte yandan arttırılabilir hafıza bulunmaktadır. Zira ürünün bellek kapasitesi ise 8 GB olarak açıklanmakta. Ayrıca 64 MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip olan bu üründe yüz tanıma özelliği de bulunmaktadır. Teknoloji marketlerinde satışa sunulan ürünün resmi satış fiyatı ise 4.199 TL.

6.      Xiaomi Redmi Note 9 Pro Akıllı Cep Telefonu

redmi note 9 oneri

Akıllı cep telefonu önerisi listemizde Xiaomi şirketinin amiral gemisi de yer alıyor. Özellikleriyle orta seviyeye hitap eden ve fiyat performans ilişkisi bakımından kullanıcıları epey mutlu eden Xiaomi Redmi Note 9 Pro, kullanıcıların karşısına Snapdragon 720G işlemcisiyle geliyor. 6 GB Bellek kapasitesine sahip olan cihaz, aynı zamanda microSD kart desteğine de sahip.

64 MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip olan akıllı cep telefonu hem optik Zoom’ u hem de dijital Zoom’ u destekliyor. Ayrıca 4K video kaydı da yapabilen cihazın batarya kapasitesi ise 5.020mAh olarak açıklanmaktadır. Teknoloji marketlerinde satış sunulan cihazın resmi satış fiyatı ise 3.999 TL (128 GB).

7.      Samsung Galaxy A71 128 GB Akıllı Cep Telefonu

galaxy a 71 inceleme

Akıllı telefon önerileri 2021 listesinde bulunan Samsung Galaxy A71, donanımsal özellikleriyle dikkat çekiyor. Android 10 işletim sistemine sahip olan akıllı cep telefonu, kullanıcıların karşısına Octa-Core işlemcisi ile çıkıyor. Standart bir işlemci yapısına sahip olan ürünün bellek kapasitesi ise 8 GB olarak açıklanmıştır.

UHD 4K video kayıt özelliği ile birlikte satışa sunulan akıllı telefon da ayrıca, yüz tanıma özelliği ve dijital Zoom desteği de bulunmaktadır. Tüm bu özelliklere ek olarak cihazın batarya kapasitesi ise 4.500mAh. Donanımsal olarak orta seviyeye hitap eden cihazın resmi satış fiyatı ise 3,699 TL (128 GB).

8.      Huawei P40 Lite 128 GB Akıllı Cep Telefonu

huwaie p40 lite inceleme

Akıllı cep telefonu önerisi listemizde yer alan Huawei P40 Lite isimli cihaz, performansıyla dikkat çekiyor. Kirin 810 işlemcisine sahip olan ve donanımsal özellikleriyle orta seviyeye hitap eden akıllı telefonun bellek kapasitesi ise 6 GB olarak açıklanmıştır. Çift sim kart özelliği, parmak izi sensörü, yüz tanıma sistemi ve dijital Zoom gibi özelliklere sahip olan cihaz da 4G bağlantı desteği de bulunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra farklı renk seçeneklerine sahip olan cihazın batarya kapasitesi ise 4.200mAh büyüklüğünde. Teknoloji marketlerinde satışa sunulan akıllı telefonun resmi satış fiyatıysa 3,499 (128 GB) TL olarak açıklanmıştır.

9.      Vivo Y70 128 GB Akıllı Cep Telefonu

vivo telefon inceleme

Akıllı cep telefonu önerisi listemizde Vivo Y70 isimli cihazda yer alıyor. Fiyat performans ilişkisi bakımından kullanıcıları epey mutlu eden bu ürün, 8 çekirdekli işlemcisiyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Dijital Zoom özelliğine sahip olan ve 48 MP çözünürlüğünde ana kamera ile kullanıcıların karşısına gelen cihaz da aynı zamanda üçlü kamera kurulumu da bulunmaktadır. Cihazın resmi satış fiyatı ise teknoloji mağazalarında 3,399 TL.

10.  Realme 7 Pro 128 GB Akıllı Cep Telefonu

Realme 7 Pro özellikleri ile dikkat çeken akıllı cep telefonlarından biri olarak gösteriliyor. Uygun fiyatı ile satışa sunulan söz konusu ürün, kullanıcıların karşısına Snapdragon 720G isimli işlemci ile geliyor. Donanımsal olarak orta seviyeye hitap eden cihazın kamera çözünürlüğü ise 64 MP olarak açıklanmış durumda.

Tüm bunların yanı sıra akıllı cep telefonu önerisi listesinde yer alan ürünün batarya kapasitesi ise 4.500mAh olarak duyuruldu. Performans bakımından kullanıcıları epey mutlu eden ürünün resmi satış fiyatı ise 3,849 TL (128 GB).

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap