İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film
Trendlerdeki Yazı

Netflix Popüler Film Sıralamasında En İyi 10 Komedi Filmi Nedir?

Netflix Popüler Film Sıralamasında En İyi 10 Komedi Filmi Nedir?
1
+ - 0

Netflix’te popüler en iyi 10 komedi filmi listesi, izlenme ve beğeni oranlarında, zirveyi bırakmayan birbirinden eğlenceli yerli ve yabancı filmlerden oluşmaktadır. Pandemi dolayısıyla evde geçen sıkıcı zamanlarınızı keyifli hale getirmek için bol kahkaha ve eğlence dolu filmleri izleyerek keyifli vakit geçirmeye ne dersiniz? Henüz izlememiş olabileceğiniz, tüm zamanların 10 harika komedi filmini izleyici açısından değerlendirmeye çalıştık.

Günlük hayatın stresinden, izleyicisini bir nebze olsun uzaklaştırabilen mizahi filmler komedi türü olarak gruplandırılır. Bu türde çekilen filmler, bol kahkahanın yanında muhatabına düşündürmek istediği bazı ciddi konuları da barındır. Örnek vermek gerekirse; Kemal Sunal, Şener Şen, İlyas Salman ve Levent Kırca filmleri dönemin gerçek sorunlarını izleyicisine güldürerek aktarabilmiş başarılı komedi yapıtlarıdır.

Netflix Komedi Filmleri Arasında En İyi 10 Komedi Filmi

en iyi 10 komedi filmi

En iyi 10 komedi filmi Türk izleyicisine göre birbirinden ilginç yerli ve yabancı filmlerden oluşmaktadır. Ve internetten reklamsız film izleme kolaylığı sağlayan Netflix, artan kullanıcı sayısı ve kaliteli yapımları sayesinde sinema sektöründe otorite haline gelmeye başlamıştır. Bu nedenle Netflix’in en beğenilen dizi ve filmleri izleyici nezdinde, dikkate değer önemli kriterlerden biridir.

Mizah severlerin bazıları absürt komedi tarzını beğenirken, bazı izleyiciler ise günlük yaşamın içinde oluşan ince esprilerden hoşlanırlar. Tabi bu bağlamda farklı tercihler film değerlendirmelerine de yansımaktadır. Örneğin; IMDB oranlarında düşük puanlama alan Recep İvedik komedi serisi, gişede rekor kırmayı başarmıştır. Bu nedenle bu yazıda başarılı ve beğenilen komedi filmlerin IMDB puanlamasını ve filmin aktarmak istediği ana konuyu kısaca değerlendirmeye çalıştık.

1-Parazit IMDb 8.6

en iyi 10 komedi filmi morlevhaa 1

Dünyanın en iyi 10 komedi filmi sıralamasında sağlam yer edinen Oscar ödüllü Parazit, 8.6 IMDB puanına sahip bir filmdir. Oysaki 2020yılının en iyi senaryo, yönetmen ve uluslararası filmi dallarında üç Oscar kazanan Güney Kore yapımı bir filmdir. Netflix listesinde en yüksek IMDB’ye sahip olan bu film, ilginç konusuyla izleyicisini filmin başından sonuna kadar ters köşede bırakmayı başarıyor.

Filmin konusu; sınıfsal farklılığa sahip zengin ve fakir 2 ailenin iç içe geçmiş yaşamlarını anlatıyor. Para ve konum kazanma çabasında olan fakir ailenin hiç planlamadığı sırada, parazit aile ortaya çıkıyor. Evin düzenini korumaya çalışmaktadır. Bu sırada herkesin istediği tek şey hayatta kalmak. Peki, bu mücadelede hayatta kalmayı kimler başaracak? Mutlaka izlenilesi, gerilim ve kahkaha dolu bir film olduğunu unutmayın.

2-Hannah Gabsy- Nanette IMDb 8.3

en iyi 10 komedi filmi nahhat

En iyi 10 komedi filmi IMDB sıralamasında en yüksek puana sahip filmlerden biri Nanette filmidir. 1 saat 10 dk. boyunca Hannah Gabsy’nin düşündüklerini anlatmasından ibaret olan filmdir. Ve bir yandan da kendini anlatmaktadır. Baştan sona güldürürken düşündürmek amaçlanmıştır. Bu film Netflix’te henüz sadece Türkçe alt yazılı olarak izlenebilmektedir. Ve buna rağmen izleyicisinin zihninde kolay kolay silinemeyecek derin bir etki yaratıyor.

Filmin konusu; Avusturalyalı komedyen Hannah Gabsy’nin yıllardır yaptığı komedyenlik işini artık bırakması gerektiğini söylemesi üzerine oluşuyor. Bu arada Gabsy, aslında bir lezbiyendir. Ancak cinsiyet farklılığını zihninde kabul ettiğini fakat kalbinde hala utanç duyduğunu cesurca itiraf ediyor. Bir yandan da Heteroseksüel erkeklerden Pablo Picasso’ya kadar pek çok kişiyi eleştirmektedir. Ama şunu da ekleyelim Gabsy’i dinlediğinizde, cinsiyet yaklaşımınızda farklı bakış açısı yakalayacağınız kesin.

3-Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? IMDb 8.2

en iyi 10 komedi filmi morlevhaa

Netflix’in en iyi 10 komedi filmi Türkiye listemizde başarılı filmi ikinci sıramızı verdik. Fakat film olarak bilinse de ilk defa 1999 yılında tiyatro oyunu olarak ortaya çıkmıştır. Senaryosunu Yılmaz Erdoğan’ın askerlik yıllarında yazdığı eserin tiyatrosu 1 milyon izleyici tarafından izlenmiştir. Başrolünde usta oyuncu Demet Akbağ’ın olduğu tiyatroda eserini, sinemada Ecem Erkek oynamıştır. Bu nedenle sağlam oyuncu kadrosu ve 8.2IMDB puanına sahip, ‘’Sen hiç ateş böceği gördün mü? ‘’Netflix’in ilk 10unda uzun süre yerini koruyacak görünüyor.

Filmde; Olağanüstü yeteneklere sahip bir çocuğun hayat serüvenini konu almıştır. Ve bu zeki çocuğun işte bir takım özellikleri; Çarpma işlemlerinde ki olağanüstü yetenekleri ve kimsenin göremediği ateş böceklerini görebilmesi. Fakat çocuk gülmeyi adeta bir yaşam belirtisi olarak görmektedir. Dönemin siyasi çatışma ve çalkantılarının, insanların hayatını nasıl değiştirdiğine de üstü kapalı yer veriliyor. Buna rağmen filmde bol kahkaha atacaksınız. Ve bunun yanında hızlı duygu geçişlerine, hüzünlenmeye, belki bazen derin bir ahh çekmeye hazır olmalısınız.

4-Pekaay (P.K) IMDb 8.1

en iyi 10 komedi filmi peekay

Dünyanın en iyi 10 komedi filmi sıralamasında bulunduğu konumu yıllardır kaybetmeyen P.K filmi Netflix listesinde de birinci sıradadır. Bollywood sinemasında oyuncu, yapımcı ve yönetmen olarak yetenekleriyle parlayan Amir Khan, başrolünde oynadığı PK filmi ile tüm dünyada en çok izlenenler arasına girebilmiştir. En önemlisi 2014 yapımı komedi- dram türünde olan bu film 8.1 IMDb puanına sahiptir.

Filmin konusu; bir uzaylının dünyayı araştırmak için Hindistan’a gelmesi ile başlar. Bunun dışında hırsızın biri uzay aracı ile iletişim kurabileceği kolyesini çalar. Geri dönebilmek için kolyenin peşine düşen uzaylı, film boyunca birbirinden ilginç maceralarla ve kişilerle karşılaşır. ‘’Bu sorunu Tanrı çözer, Tanrı bilir’’ diyen kişilere inanarak Tanrıyı aramaya, dini ve din adamlarını sorgulamaya başlar. Buna nazaran 2 buçuk saat sürüyor film. Ve her dakikasını sıkılmadan, tüm aile keyifle izleyebilirsiniz.

5-Vizontele IMDb 8.0

en iyi 10 komedi filmi vizontele morlevha

En iyi 10 komedi filmi Türk klasikleri arasında yer alan Vizontele yıllardır izleyicisini güldürebilen muhteşem bir eserdir. Dolayısıyla 8.0 IMDb gibi bir puana sahiptir. Sonuç olarak başarılı film, yine bir Yılmaz Erdoğan eseridir. İlk olarak 2000 yılında gösterime giren film, Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Altan Erkekli, Şafak Sezer ve Cem Yılmaz gibi birçok ünlü sanatçının yer aldığı unutulmaz bir eserdir.

Doğunun sığ köşesi Hakkari’ye 74 yılında Televizyon’un ilk defa geleceği haberi ile filmin konusu başlar. Ancak Teknolojiyi bilmeyen, yeniliğe ve değişime kapalı bir toplumun tepkileri, mizahsel oyuncukla anlatılır. Bundan dolayı hayatın içinden birbirinden eğlenceli ve neşeli hayat hikâyelerini izlerken, gözyaşlarınızı tutamayacağınız drama da şimdiden hazırlıklı olun.

“Konusuyla Dikkat Çeken 10 Muhteşem Aksiyon Filmi” yazımızı okunuz mu? tıklayın.

6-G.O.R.A IMDb 8.0

en iyi 10 komedi filmi gora

Filmin senaryosunu yazan ve başrolünde oynayan Cem Yılmaz, dönemin en pahalı sinema yapımı olan GORA İle adından sıkça söz ettirmiştir. Dolayısıyla başarılı oyunculuğunu Vizontele’den sonraki çektiği bu filmde bir kez daha ispatlamıştır. Ve GORA en iyi 10 komedi filmi sıralamasında 8.0 IMDB puanına sahiptir.

Filmin konusu; Yabancı turistlere antika halı satan Arif’in, bir gün uzaylılar tarafından kaçırılışı ile başlar. Gora kaçırıldığı uzay bölgesinin adıdır. Sonrasında Arif yaptığı kahramanlıkla Gora’yı büyük bir felaketten kurtarır ve bir prensesle tanışır. Bu arada Arif’in prensesi kötü komutan Logar’ın elinden kurtarıp Gora’dan kaçma macerasını konu alır. Ancak film boyunca bol esprili komik serüven şeklinde devam eder. Özetleyecek olursak, keyifle seyredeceğiniz bu filmi henüz izlememiş iseniz, daha fazla gecikmeden mutlaka izleyin.

7-A.R.O.G IMDb 7.4

en iyi 10 komedi filmi

En iyi 10 komedi filmi listesinde bulunan AROG filmi, yine bir Cem Yılmaz klasiğidir. 7.4 IMDB puanına sahip AROG, sık sık GORA ile karşılaştırılmaktadır. Bu nedenle filmin konusu; Gora’daki karakter Arif bu kez de yontma taş devri dönemine komutan Logar tarafından ışınlanarak gönderilir. Bundan dolayı geleceğe dönmek için insanlığı ileri taşımaya çalışan Arif, mağara adamları tarafından düşman olarak görülür. Birbirinden komik sahnelerin bulunduğu Arog filmini mutlaka izlemelisiniz.

8-Düğün Dernek IMDb 7.1

Basliksiz 2

Netflix en iyi 10 komedi filmi listesinde son olarak düğün dernek filmi yer almaktadır. 7.1 IMDB puanlamasına sahip Düğün Dernek filmi, 2 yıl aradan sonra Düğün Dernek-2 olarak devamı çekilmiştir. Selçuk Aydemir’in senaryosunu yazdığı ve yönettiği filmin başrolünde; Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Özdemir gibi usta oyuncular bulunmaktadır. Bundan dolayı mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Filmin konusu; Sivas’ın bir köyünde yaşan insanlar, yabancı bir gelin için hazırlık olmadan 10 gün içinde eksiksiz bir düğün yapamaya çalışırlar. Bu nedenle düğün öncesi birçok aksaklık yaşanacaktır ve evlilik kararı almış iki çiftin ilişkisi hakkında bilmedikleri konularla karşılaşılır. Dolayısıyla düğün aşamasında oluşan eğlenceli olaylar, komik ve ilginç karakterlere sahip bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

5-Cinayet Süsü IMDb 6.7

en iyi 10 komedi filmi cinayet susu

En iyi 10 komedi filmi sıralamasına girmeyi başaran Cinayet süsü filmi 6.7 IMDB puanına sahip bulunuyor. Ve tabi Ali Atay yönetmenliğinde çekilen filmin senaryo ve oyuncu kadrosu da oldukça sağlam. Filmin kahramanları olan cinayet masası ekibi, artarda benzer cinayetler sonrası plan yaparak seri katilin peşine düşerler. Ancak bu süreçte ilginç maceralara atlayan cinayet ekibi, birbirinden komik sahnelerle izleyicisine tam bir eğlence tufanı yaşatıyor.

9-Dedemin Fişi IMDb 5.5

en iyi 10 komedi filmi dedemin fisi

Dedemin Fişi, usta tiyatro oyuncuları tarafından oynanan oldukça eğlenceli bir komedi yapımıdır.  Yılmaz Erdoğan’ın hikayesini yazdığı 5.5 IMDB puanına sahiptir. Fakat BKM yapımcılığında yazılmıştır. Ve Güldür Güldür ekibi oyuncuları tarafından oynanmıştır. Filmin konusu; Salih dedenin beyin ölümü gerçekleşir. Bu sırada dedenin yaşam destek fişinin çekilmesi kararıyla başlar. Daha sonrasında fiş çekilmeden başlayan miras tartışmaları, bol komik sahnelerle anlatılmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap