1. Ana Sayfa
  2. Teknolevha

Mutlaka Sahip Olmanız Gereken 10 Bilgisayar Programı | 2022

Mutlaka Sahip Olmanız Gereken 10 Bilgisayar Programı | 2022
+ - 1

Mutlaka sahip olmanız gereken 10 bilgisayar programı listesini sizler için detaylı olarak hazırladık. Bilgisayar kullanıcıları, gündelik yaşamlarını kolaylaştırırken çeşitli programlar kullanmaktadır. Ancak kimi kişiler sistem performansını arttıran programları tercih ederken, kimi kişiler ise grafik programlarını tercih ederek işlerini yapabilmektedir.

Ayrıca, milyonlarca kişinin aktif bir şekilde kullandığı birçok programın ücretli ve ücretsiz versiyonları da bulunmaktadır. Peki, işinizi kolaylaştıracak ve mutlaka sahip olmanız gereken 10 bilgisayar programı hangileridir? Dilerseniz, bilgisayar kullanıcıları tarafından merak edilen bu sorunun yanıtını gelin kapsamlı bir şekilde birlikte inceleyelim.

10 Muhteşem Bilgisayar Programı

bilgisayar programi 1

Mutlaka sahip olmanız gereken 10 bilgisayar programı listesini sizler için oldukça kapsamlı bir şekilde hazırladık. Dilerseniz, hazırladığımız bu listeyi inceleyebilirsiniz. Ayrıca listede bulunan programları deneyerek gündelik yaşantınızı oldukça kolaylaştırabilirsiniz. Fakat listede hem ücretsiz hem de ücretli programlar bulunmaktadır. Ancak her program ücretli değildir. Dolayısıyla ücretli versiyonlar daha nitelikli olmaktadır. İşte, sahip olunması gereken 10 bilgisayar programı

1.      CCleaner Programı

bilgisayar programi 2

Son dönemlerde oldukça popüler olan CCleaner programı sayesinde, bilgisayarınızda bulunan tüm sorunları kolaylıkla ve pratik bir şekilde çözebilirsiniz. Oldukça sade bir arayüze sahiptir.Öte yandan bu yazılım ile birlikte kayıt defteri sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca gereksiz dosyaları tespit edebilir ve internet geçmişinizi temizleyerek sistem performansını gözle görülür bir şekilde arttırabilirsiniz.

Ayrıca 23 Eylül 2003 tarihinde kullanıma sunulan bu programın hem ücretli hem de ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Windows işletim sistemi ve MacOS işletim sistemi adına tasarlanmıştır. Ancak programın tam sürümünü kullanabilmek için ortalama 180 TL ücret ödenmesi gerekmektedir. İşinize oldukça yarayacak olan bu programı indirmek veya satın almak için aşağıda yer alan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

2.      Avast Programı

bilgisayar programı

Avast programı sayesinde dijital dünyada bulunan tehditlerden kolaylıkla ve pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz. Özel olarak tasarlanan bu program vasıtasıyla kötü amaçlı yazılımları tespit edebilirsiniz. Bununla birlikte internet koruması sağlayabilir ve Wi-Fi güvenliğinizi arttırabilirsiniz. Hem de fidye yazılımlarına karşı tam koruma sağlayabilirsiniz.

Ayrıca ücretsiz olarak da kullanabileceğiniz bu programın tam sürümü de bulunmaktadır.Öte yandan söz konusu Antivirüs programının sunduğu tüm ayrıcalıklardan yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak ortalama 150 TL ödeme yaparak profesyonel sürüme geçiş sağlayabilirsiniz. Bu programı ücretsiz olarak kullanmak veya satın almak için ise aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

3.      Libre Office Programı

bilgisayar programi 4

Mutlaka sahip olmanız gereken 10 bilgisayar programı listemizde Libre Office isimli yazılımda yer alıyor. Microsoft Office programlarına benzeyen fakat tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulmuştur. Ayrıca bu yazılım sayesinde tüm ofis işlerinizi son derece kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Söz konusu program, özelliklerinin yanı sıra tasarımsal olarak da Microsoft Office programlarına oldukça benzemektedir.

4.      Bilgisayar Programı Listemizde Teamviewer İsimli Programda Bulunuyor

bilgisayar programi 6

Teamviewer, son dönemin en popüler uzaktan bağlantı programlarından biri olarak kabul edilmektedir. Windows ve MacOS işletim sistemleri başta olmak üzere birçok farklı platform için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca bu program vasıtasıyla, sizlerde ücretsiz bir şekilde karşı tarafın bilgisayarına uzaktan bağlanabilirsiniz.

Ayrıca dünya genelinde 2,5 milyon kişinin aktif bir şekilde kullanmaktadır. Fakat bu programın hem ücretli hem ücretsiz versiyonu bulunmaktadır. Dolayısıyla ücretli versiyonunda daha fazla özellik bulunmaktadır. Eğer kurumsal bir kimliğiniz varsa, söz konusu programın özellikleri tam size göre. Ancak 20 Euro ile 83 Euro arasında değişen paketlerden birini satın almanız gerekecektir. Programı satın almak veya ücretsiz olarak denemek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

5.      Skype Programı

bilgisyar programi 7

Skype programı vasıtasıyla internet üzerinden ücretsiz bir şekilde hem görüntülü hem de sesli görüşmeler yapabilirsiniz. 29 Ağustos 2003 tarihinde kullanıma sunulan bu program ile birlikte ayrıca 100 kişiye kadar da toplantılar düzenleyebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra dünya genelinde milyonlarca kişinin kullandığı bu program da sesli ve görüntülü aramaları da kayıt edebilirsiniz. Sizlerde söz konusu programa sahip olun ve hemen ücretsiz bir şekilde yararlanın.

6.      Lightshot Programı

bilgisayar programi 8

Sizler için hazırladığımız 10 muhteşem bilgisayar programı listesinde Lightshot isimli yazılımda bulunuyor. Ücretsiz bir şekilde kullanılan bu program sayesinde ekranınızda bulunan her görüntüyü son derece kolay ve pratik bir şekilde kayıt edebilirsiniz. Fakat sadece Windows ve MacOS işletim sistemi ile uyumludur. Ayrıca bu bilgisayar programında kayıt ettiğiniz ekran görüntülerini de son derece kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Dünya genelinde milyonlarca kişinin kullandığı bu programın kullanımı ise oldukça basittir. Sizlerde ekran görüntüsü alma programı arıyorsanız, bu yazılımı aşağıda bulunan bağlantı seçeneğine tıklayarak ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

7.      WinRAR Programı

bilgisayar programi 8 1

Mutlaka sahip olmanız gereken 10 bilgisayar programı listemizde WinRAR isimli yazılımda bulunuyor. Milyonlarca kişinin aktif bir şekilde kullandığı bu program vasıtasıyla dosyalarınızı sıkıştırabilirsiniz. Ayrıca sıkıştırılan dosyaları açabilir ve sıkıştırılan dosyalara şifre koyabilirsiniz.

Birçok dosya uzantısı ile uyumlu bir şekilde çalışan bu programı aynı zamanda hem ücretli hem de ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Söz konusu programa sahip olabilmek ve hemen kullanmaya başlayabilmek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneğine tıklayabilirsiniz.

8.      Adobe Photoshop Programı

bilgisayar programi 9

Mutlaka sahip olmanız gereken 10 bilgisayar programı listemizde Adobe Photoshop isimli yazılımda yer alıyor. Dünyanın en popüler fotoğraf düzenleme yazılımı olan bu program vasıtasıyla tüm işlerinizi son derece kolay ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca bu programı kullanarak resimlerinizi düzenleyebilir, foto montaj işlerini yapabilir, afiş ve logo çalışmalarına imza atabilirsiniz.

Son derece gelişmiş özelliklere sahip olan bu programın kullanımı ise son derece basittir. Söz konusu programa sahip olabilmek ve hemen kullanmaya başlayabilmek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

9.      Daemon Tools Lite

bilgisayar programlari

Daemon Tools Lite isimli bilgisayar programı sayesinde birçok işinizi son derece kolay ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Söz konusu programa sahip olan kullanıcılar, İSO dosyalarını tek tıkla çalıştırabilmekte ve bu program vasıtasıyla imaj dosyaları oluşturabilmektedir.

Kullanımı son derece basit olan bu yazılım, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Sizlerde söz konusu programa sahip olabilmek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

  • Daemon Tools Lite programına buradan ulaşabilirsiniz, tıklayınız.

10.  Advanced System Care Programı

bilgisayar programi 10

Advanced System Care isimli program, hiç kuşkusuz dünyanın en popüler programlarından biri olarak kabul edilmektedir. Basit arayüzü ve kullanım kolaylığı sebebiyle hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca program vasıtasıyla sistem performansınızı en üst düzeye çıkarabilirsiniz.Öte yandan kayıt defterinde meydana gelen hataları ortadan kaldırabilir ve sisteminizi gözle görülür bir şekilde hızlandırabilirsiniz.

Mutlaka sahip olunması gereken 10 bilgisayar programı listemizde yer alan bu yazılımı ücretsiz indirebilirsiniz.Bunun için aşağıda yer alan linke tıklayın.

  • Advanced System Care programına buradan ulaşabilirsiniz, tıklayınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 5 ay önce

    Paylaşım için teşekkürler. 278514683

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.