1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film
Trendlerdeki Yazı

Mutlaka İzlemeniz Gereken Yerli Netflix Dizileri

Mutlaka İzlemeniz Gereken Yerli Netflix Dizileri
Yerli Netflix dizileri
1

Yerli Netflix dizileri ile Netflix dünyasına yeni bir ses getiriyoruz… Dünyanın en büyük dizi film platformu olan Netflix, çok sayıda ülkede kaliteli yapımlara imza atıyor. Netflix her geçen gün ülkemizde de yeni sinema severler ile topluluğunu büyütmeye devam ediyor.

Netflix her geçen gün orijinal yapımlarının sayısını arttırarak ülkemizde de diziler ve filmler üretmeye devam ediyor. Türkçe yapımlara da ağırlık vermesiyle yerli Netflix dizileri sayısında bir artış söz konu olmaya başladı.

Şuan da Netflix orijinal yapımları arasında 10 tane Türk dizisi bulunmakta. Bunun yanı sıra, yayın hakkını satın aldığı yerli dizileri de platform üzerinden izlemek mümkündür. Bu listemizde sizin için  orijinal yerli Netflix dizileri listeledik!

1-Fatma

1 5
Yerli Netflix dizi

Yerli Netflix dizileri seçkimizin ilk yapımı, ismini ana karakterden alan Fatma dizisidir. Fatma temizlikçilik yapan bir kadındır. Hapisten yeni çıkan kocası Zafer aniden ortadan kaybolur ve Fatma oldukça endişelenir. Polislerden yardım alamayan Fatma Zafer’i aramaya başlar. Aniden kendini bir cinayet işlerken bulur. Cinayetten, kocasının karanlık işleriyle bağlantılı kişiler haberdar olunca Fatma’nın hayatı büyük bir riske girer.

Fatma hayatta kalmak ve kocasını bulmak için başka cinayetler de işlemek haricinden bir yol bulamaz. Temizlikçi kadın sıfatına sığınan Fatma’dan kimse şüphelenmez. O yüzden sorguya dahi alınmaz. Hal böyle olunca Fatma, insan öldürmeyi yaşadığı hayattan intikam alma arzusuna dönüştürür.

2-Bir Başkadır

2 5
Yerli Netflix dizileri

Hayatları, hayalleri, korkuları, sosyal şarkları ve ekonomik durumları farklı ve birbirlerine tamamen zıt kişilerin yolları kesişiyor. Bu karakterlerin birbiri ile karşılaşması sınırları ortadan kaldırarak birbirlerinin hayatına dokunmalarını sağlayacak.

Yerli Netflix dizileri arasında sosyolojik noktalara en çok değinen yapım Bir Başkadır’dır. Kader motifinin ön planda olduğu dizi, bireyin doğduğu evin kaderini şekillendirdiğini; çevrenin ve ailenin zamanla düşüncelerine nüfuz ettiğini farklı bir penceren anlatıyor. Bir başkadır dizisinde sayı duymak, birbirini anlamak, kendini anlatmak gibi alt metinleri bulmak da mümkündür.

3-Pera Palasta Gece Yarısı

3 5
Netflix Türk Filmleri 2022

Esra genç bir gazetecidir. İş için Pera Palas Oteli hakkında bir yazı yazması gerekir. Oteli incelemeye giden Esra, odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapıya sahip olduğunu fark eder. Keşfi sayesinde zamanda yolculuk yapmaya başlar.

Bu yolculuğu esnasında Mustafa Kemal Atatürk’e karşı planlanan komployu öğrenir. Esra artık Türkiye tarihinin akışını değiştirebilecek bir bilgiye sahiptir ve ülkenin geleceğini korumak için kendini görevlendirir. Fakat bu sırada Halit isimli gizemli bir adamla tanışır. Bu tanışma neticesinde Esra gördüğü şeylerle gerçeklerin farklı olduğunu anlar.

4-Uysallar

4 5
Netflix Türk Filmleri 2022

Yerli Netflix dizileri seçkimizdeki Uysallar dizisinin yönetmen koltuğunda ise Onur Saylak oturuyor. Senaryosu Hakan Günday’ın eşsiz kaleminden çıkan dizide Haluk Bilginer ve Uğur yücel gibi usta oyuncular yer alıyor.

Kara komedi türündeki bu yapım, hayatı çarpık kentsel dönüşümlü İstanbul’un görünmeyen sokaklarında ve gösterişli plazalarda geçen mimar Oktay Uysal ve onun ailesinin hayatı ele alınıyor. Aile sisli bir şehirde, gittikçe kapana kısılıyor. Çünkü yalnızlıklar ve birbirlerini anlamıyorlar. Aynı zamanda asla birbirlerine katlanabilecek güçleri yok.

Mimar Oktay eşi, iki çocuğu ve babasından gizlice gençlik zamanlarındaki punk hayatına geri dönmeye çalışır. Eşi ise, Oktay’ın hiç başaracağına inanmadığı bir kariyer peşinde koşuyor. Uysal ailesinin yaşadığı evin dört bir yanı betonla beraber yalanlarla da doludur.

Oktay bir yandan punk hayatını kimseye deşifre etmemek için uğraşırken bir yandan da hapishane projesi üzerine çalışır. Peki, bu kadar yalanın arasına kendin olarak kalmak mümkün müdür?

5-Yakamoz S-245

5 5
Netflix Dizileri

Yerli Netflix dizileri seçkimize Yakamoz S-245 dizisi ile devam ediyoruz. Arman dalış eğitmeni ve deniz biyoloğudur. Sarsıcı bir doğa felaketinden sonra araştırma yapmak adına ekibiyle beraber askeri denizaltına binerek yolculuğa başlar. Yaşanan olayları çözümlemeye çalışan Arman ve ekip arkadaşları bir yandan da askeri denizaltının gerçek görevini de anlamaya çalışır.

Arman hem kendini hem ekibi kurtarmaya çalışır. Bunun yanı sıra kurtarması gereken kişiler ve durumlar zaman geçtikçe artar. Arman bu kurtuluş serüveninden başarılı bir şekilde çıkabilecek midir?

6-Kulüp

6 2
Netflix Dizileri

Matilda eski bir mahkûmdur. 1955 senesinde dönemin en prestijli gece kulüplerinden birinde çalışmak zorunda bırakılır. Matilda’nın Raşel isminde bir kızı vardır fakat o hapisten çıkana dek annesinin varlığından haberdar değildir.

Matilda kızını yanına almak için çocuk esirgemeye gittiğinde Raşel annesini öğrenir ve kabullenmek istemez. Yine de Matilda kızı ile güzel bir ilişki kurmak için çabalar ve onu aşık olduğu belalı Fıstık İsmet’ten uzak tutmaya çalışır.

Bir yandan kızı ile arasındaki bağları güçlendirmeye çalışan Matilda, bir yandan da patronu Orhan, kulübün yöneticisi Çelebi ve sanatçı Selim’in gereksiz egoları ile de baş etmeye çalışır. Matilda, gece kulübüne girdiği andan itibaren çalışanlara cehennem olan bu iş yerini bir yuva haline getirir ve beklenmedik yakınlaşmalar başlar!

7-Atiye

7 1
En çok izlenen Netflix Türk dizileri

Şengül Boybaş’ın “Dünyanın Uyanışı” isimli kitabından esinlenerek kaleme alınan bir senaryoya sahiptir. Atiye genç ve güzel bir ressamdır. Ailesi ve sevgilisi Ozan ile mutlu bir hayatı vardır. Atiye bir gün Göbeklitepe’yi ziyaret eder ve orada karşılaştıklarından sonra hayatı bambaşka bir hale gelir.

Atiye bölgede gezi yaptığı esnada Erhan adındaki bir arkeologla sohbet eder. Bu adam Atiye ve Göbeklitepe arasında mistik bir bağlantı olduğunu düşündüren bir sembolü fark eder. Atiye bu gizemli olayın peşine düşer ve bu antik tapınakta kendi geçmişini arar. Atiye geçmişe dair kapıları kendi içinde açtıkça, geleceği, gerçeği ve ruhani bağlantıları sorgulamaya başlar.

8-Aşk 101

8 1
Netflix yeni filmler Türk

Yerli Netflix dizileri listemizde, gençlerin gözünden hayatı görebileceğiniz bir yapım ile devam ediyoruz! Aşk 101, 1990’lı yılların Türkiye’sinde geçen bir hikâyeye sahiptir. Hayata bakış açısı, idealleriyle orantılı olan bir grup genç çevreleri tarafından farklı görüldükleri için dışlanırlar. Öğretmenleri tarafından dahi istenmeyen bu gençleri anlayan ve destek olan bir tek öğretmenleri vardır.

Gençlere destek veren bu öğretmen okuldan gidecektir. Gençler ise bu öğretmenin gitmesini istemezler. Çünkü disiplin kurulunda onların okuldan atılmaması için tek oyu o vermiştir. O gittiğinde, yönetim kurulunun gençleri okuldan atmamak için hiçbir sebebi kalmayacaktır. Gençler öğretmenleri okuldan gitmesin diye, aşık olmasını sağlamak için bir plan yaparlar.

9-Hakan Muhafız

9 1
En iyi Netflix dizileri

Hakan Muhafız, yerli Netflix dizileri arasında kadrosu en geniş yapımlardan biridir. Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve Mehmet Kurtuluş’un yer aldığı dizinin yönetmen koltuğu oldukça kalabalık. Umut Aral, Gönenç Uyanık, Burcu Alptekin, Can Evrenol ve Gökhan Tiryaki yönetmen koltuğun paylaşıyor.

Hakan İstanbul’da sıradan bir hayata sahip genç bir adamdır. Hakan’a verilen görev onu 15 milyonluk şehirde yaşayan tüm insanlardan daha farklı bir noktaya taşır. Şehir, gizemli ve esrarengiz ölümsüzlerin tehdidi altında kalır.

Hakan bu mücadeleye asla hazır olmasa da ölümsüzlerle baş ederek, yaşadığı şehri kurtarmak zorundadır. İstanbul’un son muhafızı olmaya layık görülen Hakan, görevini başarıyla yerine getirebilecek midir yoksa pes mi edecektir?

10-50 m2

10 2
Netflix Türk Filmleri

Yerli Netflix dizileri lisemizin son dizisi 50 m2 yapımıdır. Toplumsal yolculuktan bireysel yolculuğa kadar kişinin kendine ait değişimleri görebileceğiniz eşsiz bir hikâyeye sahiptir. Gölge gizemli bir tetikçidir. Servet ise onun manevi babasıdır. Fakat Servet’in ihaneti yüzünden Gölge’nin hayatı alt üst olur. İhanetin yükünden kaçmaya çalışan Gölge, kendisini bir mahallenin dükkânında yeni bir hayata başlarken bulur.

50 metrekarelik alana sığınarak acılarını yok etmeye çalışan Gölge’yi gören kişiler, terzi dükkanın ölen sahibinin oğlu zanneder. Bu kalıptan çıkmak istemeyen Gölge, terzinin oğlu gibi davranmaya başlar. Hatta öyle ki mahalleli ile zaman geçirip, sohbet kurdukça yeni kimliğiyle tamamen bütünleşir. Bu serüven, Gölge’nin kendisini sorgulamasına ve aslında kendisini anlamasını sağlayacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 4 ay önce

    Diğer platformlar içinde mutlaka liste yapılmalı, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir