1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Mor Şampuan Nedir? | 2021 Trendi Mor Şampuan
Trendlerdeki Yazı

Mor Şampuan Nedir? | 2021 Trendi Mor Şampuan

Mor şampuan

Açık renk boyalı saça sahip kişilerin görünüş açısından hoş durmayan renklerin yumuşatılması için tasarlanmıştır. Açık renk saçlı kadınların vazgeçilmezi haline gelen bu şampuan, Saçlardaki turunculaşmayı gidererek saçların daha yumuşak ve daha net bir görüntüye ulaşmasını sağlamaktadır.

Özellikle platin, sarı ve gri boyalı saç renklerine sahip kimselerin kullanması gereken bir üründür. Bir diğer ismi ise silver şampuan olarak bilinmektedir. Pandemi ile beraber kuafördeki uygulamalara evde çözüm arar olduk.

Evde uygulayabileceğiniz nice saç uygulamaları için “Güzellik” kategorimizi inceleyebilirsiniz. Sizler de pandemide kuaföre gitmeden doğal yollar ile saç ve cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Özellikle kadınların en çok önem verdiği güzellik algısı için sizlere muhteşem öneriler sunduk. Şimdi ise mor şampuan ne işe yarar ve mor şampuan nasıl kullanılır konularını gelin hep beraber inceleyelim. Akıllara takılan sorulara birlikte yanıt bulalım.

2021 Trendi Mor Şampuan Nedir?

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Son zamanların gözdesi haline gelen bu mucizevi ürün artık kuaförlerde değil; market, kozmetik mağazalar ve online alışveriş sitelerinde de karşımıza çıkmaktadır. Mor şampuan açık saç rengine boyanmış kimselerin kullanması gereken sihirli bir üründür. Saçlarda oluşan turunculaşma ve çiğ renk görünümünü tamamen ortadan kaldırır ki biz kadınların en çok istediği budur.

Saçlarda ne yazık ki ara sıra görülen renk eşitsizliklerini de ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Saçların kimyasal boyalardan yıpranmasını en iyi şekilde önler. Platin renk saça sahip kimselerde rengi daha yumuşak görünüme kavuşmasını sağlar.

Mor saç kremi ile desteklersek saça güç ve hacim verir. Bu güç ve hacim sayesinde saçlarınız daha canlı bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Boyama sonrası saçların yıpranarak yanmasını engellemektedir. Saçlardaki boya eşitsizliklerini ve boya hatalarını yok eder. Sarı saçlarda oluşan turuncu görünümü yok eder ve saçın istenilen renkte bir sarılıkta olmasını sağlar.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Bu şampuanı kullanacak kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise; koyu renk saça sahip kişilerin uzak durmasıdır. Koyu renk saçlı kişilerde değişik reaksiyonlara yol açabilir. Bu nedenle saç renginiz koyu ise kullanmamanız gerekir.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Bu şampuan nedir ve nasıl kullanır şeklindeki sorular aklımızı oldukça kurcalamaktadır. Oysaki mor şampuan kullanımı da diğer şampuanlardan farklı değildir pek. Açık renk saça sahip pek çok kişinin merak ettiği şampuan şu şekilde kullanılır. Islak saçınıza ceviz büyüklüğünde özellikle de sarı kısımlarına mor şampuanı döküp, masaj yaparak güzelce yıkamanız gerekir.

Her yıkamada saçlarınıza güzelce masaj yaptıktan sonra iyice durulamanız önerilir. Hangi zaman aralıklarında kullanılması gerektiğine konuşacak olursak, renk istenilen tona ulaşana kadar haftada 1 kez boyalı saçınıza kullanmanız yeterli olacaktır. Saç renginiz istediğiniz tona geldiğinde mor şampuan nasıl kullanılır derseniz eğer kullanımı 2 – 3 haftada bir kez olarak değiştirebilirsiniz.

Mor Şampuan Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Öte yandan saç yıkama esnasında saçınızdan mor renk boyanın aktığını fark edebilirsiniz. Bu akan boya, şampuanın renginden kaynaklanmaktadır. Yani öyle sanıldığı gibi saçlarınıza bu renk hiçbir şekilde geçmez. Bu nedenle endişe etmenize de gerek yoktur.

Ayrıca yüksek kaliteye sahip bir ürün kullanıyorsanız ürünün rengi saydam değil; mat olması gerekir. Şampuanın rengini test etmek için almadan önce eser miktarda deneme şansı yakalayabilirsiniz. Ne kadar mat renk bir mor şampuan alırsanız o kadar kaliteli ve etkili bir ürün almış olursunuz. Böylelikle saçınıza uyguladığınızda hızlı bir sonuç elde edersiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap