İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Mobil Hayatta Kalma Oyunları ile Sınırlarınızı Zorlayın ! 2022

Mobil Hayatta Kalma Oyunları ile Sınırlarınızı Zorlayın ! 2022
+ - 0

Hayatta kalma oyunları macerayı katlarken eğlenceyi de zirveye taşıyor. Farklı temaya sahip oyunlar ile ise geniş oyuncu kitlesine ulaşılıyor.

Oyunseverlerin beğenisi toplayan bilgisayar oyunları günümüzde mobil cihazlardan da ulaşılabilir bir hale getiriliyor. Böylece her yerde kolaylıkla ulaşılan oyunlar ayrı bir keyif veriyor. Farklı oyun kategorilerindeki mobil oyun önerileri ise hangi oyunu oynayacağına karar veremeyenler için fikirler sunuyor.

Hayatta kalma oyunları ise rağbet gören kategorilerden birisi olarak öne çıkıyor. Kişisel yeteneklerin de öne çıktığı bu oyun kategorisi heyecanı da zirveye taşıyor. Değişken teması ve özellikleri ile ise oyuncuların tercihleri değişiyor.

Android Hayatta Kalma Oyunları

Mobil oyun önerisi söz konusu olduğunda farklı oyun kategorileri alternatifler arasında yer alıyor. Farklı grafiklere. Özelliklere ve hikayelere sahip olan bu oyunlar ise küresel çapta kullanıcıya ulaşıyor.

Mobil hayatta kalma oyunları farklı hikayeleri ile oyuncuları oyunların içerisine çekiyor. Oyuncuların hayatta kalma becerileri de oyun zevkini ayrı bir yere taşıyor. Ücretsiz oynanabilen bu oyunlar tercihlere ve oyuna göre mobil oyun satın al butonuna da sahip olabiliyor.

Mobil Hayatta Kalma Oyunları: This War of Mine

this is war

Klasik savaş oyunlarını unutun, This War of Mine sizlerin tüm algısını değiştirmeye geliyor! Hep savaşan tarafta olan oyun karakterleri yerini yaşama tutunma çabasına bırakıyor.

Bilgisayar modunun dışında mobilde de oynanan oyun detayları ile bizleri şaşırtıyor. Oyunun başlangıcında oyuncu kendisini terk edilmiş bir binada üç kişiyle birlikte buluyor. Bu üç kişinin kendisine has özellikleri ise oyunu daha heyecanlı bir hale getiriyor. Birisi silahlar konusunda uzmanken diğeri atletik yapısı ile hayata tutunuyor.

Oyun içerisinde hayatta kalmanın ise farklı yöntemleri bulunuyor. Belirli karakterler ile keşfe çıkarken kendi binalarını koruma zorunlulukları işleri zorlaştırıyor. Karakterlerin yağma için dinlenmeleri gerekirken diğerleri hayatta kalabilmek için savaşıyor.

Kimi zaman yağma için gidilen bölgede yaralı insanların bulunması ise oyunun heyecanını kaybetmemesi için gerekeni yapıyor. Bu oyun içerisinde her gün yeni bir maceraya dönüşüyor.

Call of Duty: Mobile

call of duty

Mobil hayatta kalma oyunları 2022 yılında da zirveye Call of Duty’i taşıyor. Her savaş alanında çatışacak kadar cesursan bu oyun tam sana göre!

Call of Duty uzun yıllardır piyasada olan ve severek oynanan bir savaş oyunu serisi olarak biliniyor. Mobil versiyonu ise oyunseverlerin ilgisini her geçen gün daha fazla çekiyor.

Farklı savaş arenalarına sahip olan oyun stratejiyi ve atikliği ön plana çıkarıyor. Ayrıca kişisel yeteneklerin de oyuna dahil edilmesi çatışmaları daha heyecanlı bir hale getiriyor. Oyunun farklı versiyon ve modlarının olması da oyuncuya geniş bir oyun alanı oluşturuyor.

Sektörel anlamdaki başarılarını da ödüller ile taçlandıran oyun her geçen gün daha kalabalık bir oyuncu kitlesine ulaşıyor. Kişisel becerileri geliştirirken nişan alma ve atiklik konusunda oyuncuların gelişimine de katkı sağlıyor.

Don’t Starve                     

dont swarte

Mobil oyun önerisi listesinin başlarında yer alan Don’t Starve aksiyon-macera kategorilerinde kendisine bir kitle oluşturuyor.

Mobil oyun satın al butonu ile mobil cihaza indirilen oyun oyuncuları direkt maceraya sürüklüyor. Sıra tabanlı bir oyun olması ise işleri biraz daha kızıştırıyor. Asıl amaç ise daha uzun süre hayatta kalabilmeye dayalıdır. Mobil hayatta kalma oyunları arasında da farklı tarza sahip olan oyun büyük ilgi görüyor.

Oyun içerisinde deneyim puanı kazanmak önemli bir yere sahip. Kazanılan her deneyim puanı yeni bir oyun kilidini açıyor. Böylece farklı karakterler seçilerek oyuna devam ediliyor. Oyun içindeki her 20 gün deneyim puanı olarak hesaba aktarılıyor. Oyunun sıra tabanlı olması ölen karakterin geri getirilmesini engelliyor. Ölen her karakterin deneyim puanları da oyuncunun hesabına aktarılıyor.

The Forest

THE FOREST

En iyi mobil hayatta kalma oyunları çoklu oyunları olanları olabiliyor. The Forest ise bu konuda kendini kanıtlamış olanlardan.

Bir uçak kazasında yarımadaya düşen ana karakterimiz ve oğlunun adadaki yaşam mücadelesi oyunun konusunu oluşturuyor. Oyun içerisinde belirli bir görev bulunmuyor. Oyunu oyuncunun kendi becerileri ile yönetmesi gerekiyor. Böylelikle oyuncuya daha fazla rol düşüyor.

Oyun içinde yamyamların ve farklı hayvanların olması ise oyunun zorluk sınırlarını zorluyor. Oyun ilerledikçe oyuncuyu zorlayan karakterlerin de zorluk seviyesi artıyor. Farklı yöntemlerle sen ne kadar hayatta kalabileceksin?

Last Day on Earth: Survival

LAST DAY

Kişisel avatarı oluşturarak bir oyuna başlamak oyunların da bireysel bir hale gelmesinde etkili oluyor. Last Day on Earth de oyuncuları oyun içine çekmek için bu yöntemi kullanıyor.

Kademeli olarak zorlaşan oyun her defasında oyuncunun karşısına yeni engeller çıkarıyor. Oyun içerisinde becerileri yükselen oyuncu kendisine ait bir ev inşa ederek işe başlıyor. Ardından kendisini savunmak için geliştirdiği silahlar ile daha güçlü bir konuma geliyor.

Geliştirilen stratejiler sayesinde zombiler ile savaşmak da daha kolay bir hale geliyor. Tüm bunların yanında açlıkla ve susuzlukla da başa çıkılması gerekiyor. Yani bu oyunda birden fazla yeteneğini bir arada kullanmalısın.

Eşli olarak da oynanabilmesi arkadaşlar ile yeni bir aktivitenin olmasını sağlıyor. Mobil hayatta kalma oyunları böylelikle daha da keyifli bir hale geliyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap