İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Krem Saç Boyası Nedir? | Nasıl Uygulanır?

Krem Saç Boyası Nedir? | Nasıl Uygulanır?
+ - 0

Saçlarınızı boyatmak istiyorsanız ve bunu evde kendiniz yapmak istiyorsanız buyurun yazımıza. Krem saç boyası bu konuda işini gerçekten iyi biliyor. Kolay ve pratik kullanımı sayesinde hem zamandan tasarruf hem de harcamanızdan tasarruf yapıyorsunuz.

1 13

Gerek maddi imkânlardan gerekse boyaların içerisindeki kimyasal elementlerden dolayı hangi boyayı kullanacağına karar veremiyor olabilirsiniz. Birbirinden farklı markalarda ve renklerde saç boyası kullanmak saçlarınızda yıpranmaya yol açabilir. Durumu daha sonra kurtarmaya çalışmak sizi yine maddi ve manevi açıdan yoracaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta cildimizin alerjik reaksiyon göstermemesi olmalı.

Günümüzde krem saç boyası çeşitleri birçok markette, online alışveriş sitelerinde ve kuaförlerde satılmakta. Sizler saçınızı iyi tanımalı ve en uygun saç boyası çeşidini seçmelisiniz. Normal boya çeşitleri saçlarınızı oldukça yıpratırken kalıcı saç boyası kutularının içerisindeki krem saç boyası bu durumu bir nebze de olsa önlemekte.

En yaygın kullanılan krem saç boyaları saçın tamamına nüfuz edebilmesiyle ev içerisinde kullanımda da rahatlık sunmaktadır. Hazır kullanıma sahip olan bu ürünlerin krem şeklinde olması saçlarınızı nemlendirir ve canlı kalmasını sağlar. Şimdi krem saç boyası nasıl uygulanır, başka hangi ürünlerle birlikte kullanılır ve diğer ürünlerle arasındaki farkı nedir konularını inceleyelim.

Krem Boya Nasıl Uygulanır?

5 11

Krem saç boyası nasıl uygulanır diye çok fazla araştırmanıza gerek yok. Çünkü uygulanma aşamalarını en kısa ve en açık şekilde bu yazıda öğreneceksiniz. Saçlarınızın uzun süre canlı kalmasını diliyorsanız doğru adrestesiniz.

Saçlarınızı boyarken kaliteli bir ürün kullanmaya özen göstermenizde fayda var. İmitasyon ürünler cildinizi tahriş ederek ve saçınızı yakmaktadır. Ayrıca kremin akışkanlığına dikkat etmeniz gerekir. Çok sıvı ya da çok katı olan kremler, kimyasal sıkıntılarının olduğunu belli eder. Elbette ki markadan markaya göre bu sıvılık katılık durumu değişebilmektedir.

Peki, bu krem saç boyası nasıl uygulanır? Saç diplerinden başlanılarak bütün saça yedirmeniz için öncelikle bir aplikatör edinmeniz gerekmekte. Edindiğiniz aplikatör ile yoğun kıvamdaki kremi dilediğiniz şekilde ve miktarda kullanabilirsiniz.

Kutu içerisinde çıkan krem saç boyasını oksidan kremi ile birleştirip birbirine karışmasını sağlayın. Kuru saça uygulayacağınız bu boya türünü kutu üstünde belirtilen süre kadar saçınızda tutmalısınız. Saçın her yerine eşit bir şekilde yedirdikten sonra krem kutusunun dibinde kalan az kısmı saç diplerinize fırça yardımıyla sürebilirsiniz. Böylelikle dip boya yapmış olursunuz.

4 9

Belirtilen süre içerisinde saçınız sabit kaldıktan sonra durulama işlemine geçebilirsiniz. Saçı ıslatırken işleminde saç kremi kullanmanız gerekmektedir. Krem saç boyasına saç kremi eklemek saçlarınızdaki rengi daha uzun canlı kılacaktır. Ayrıca beyazlarınızı kapamak için daha güçlü bir renk elde edersiniz.

Boya Kutusundan Çıkan Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Boya kutularından çıkan saç kremleri her markanın kendine özel formülü ile oluşmaktadır. Bu nedenle aldığınız boyanın kutu içeriğini okumalı ve kullanma talimatlarını dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Bu saç kremleri boya işleminden sonra saçınızın canlı ve sağlıklı bir görünüm elde etmesi adına kutu içerisine eklemek gerekir.

Krem saç boyası kullanan kişilerin verilen talimatlar doğrultusunda saç kremini kullanmalıdır. İçeriğindeki bileşenler sayesinde saçınızdaki renk daha uzun kaldığı gibi rengin akmasını ve saçınızın yıpranmasını önlemektedir. Kalıcı saç boyası ne kadar sürede akar gibi kafanızda soru işaretleriniz var ise saç uzamasına bağlı olarak saç renginde kaybolmalar meydana gelir.

Nevacolor Krem Saç Boyası Nasıl Kullanılır?

2 12

Uygun fiyatlı olmasından dolayı oldukça tercih edilen Nevacolor, renk pigmentleri ile de dikkat çekmektedir. Özellikle fiyat ve performans konusunda oldukça iyi bir iş çıkaran bu markayı kuaförler de kullanmaktadır.

Nevacolor krem saç boyası kullanımı nasıldır diye özel bir aramaya veya düşünceye gerek yok. Tıpkı diğer boyalar gibi bir kullana sahip. Krem ya da tüp boya fark etmez. Kutu içerisinde çıkan şişeye dolduracağınız krem saç boyası ile oksidan karışacak ve sonrasında uygulamaya başlayacaksınız.

Tarayarak saçınızın her yerine yedirdiğiniz boyayı zamanı geldiğinde durulayın ve kutu içerisinde çıkan saç kremini kullanmayı unutmayın. Saçınızı kuruttuktan sonra sonuca hayran kalacaksınız. Sonrasında evde saç bakımı yapmak isterseniz eğer sitemizdeki yazıdan detaylıca bilgi edinebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap