1. Ana Sayfa
  2. Astroloji

Kova Burcu Özellikleri ve Kova Burcu Hakkında Bilgiler 2022

Kova Burcu Özellikleri ve Kova Burcu Hakkında Bilgiler 2022
+ - 0

Burçlar, insanlığın maddi-manevi kisvelerini şekillendiren bir olgu olmakla birlikte, bu burçların alt başlığında yer alan kova burcu özellikleri ile diğerlerinin arasından sıyrılmaktadır. Kova burcuna mensup olanlar, nevi şahsına münhasır oldukları için mi bu burçtan pay almışlar yoksa bu burçtan pay aldıkları için mi nevi şahsına münhasır olmuşlar, tam bir muammadır.

Kova burcunun bu gizemini çözmek adına bir hayli derinlere dalmak, ayırt etmeden tüm koyları ilmek ilmek dolaşmak gerekmektedir. Buna ek olarak belirtmekte fayda olacaktır ki, kova burcu kendine sakladığı o bir tutam gizemini, tüm keşif çalışmalarına rağmen her daim muhafaza etmektedir. Bu nedenle mümkün mertebe titiz bir dalış yapılması gerekmektedir.

Kova Burcunun Özellikleri

Kova burcu özellikleri

Hava burçlarından olan kova burcu özellikleri nelerdir sualinin ilk perdesi aralanacak olursa, hayal güçleri sınırların ötesindedir denilebilir. Hem ziyadesiyle akılcı hem de bir hayli sezgisel bir burçtur. İlk bakışta soğuk bir havaları olmakla birlikte aslında sevecen tavırları, girdikleri her ortamda dikkat çeken auroları, özgürlüklerine düşkünlükleri ile gözdedirler. Kova burcu özellikleri arasında bencilliğe yer yoktur. Irk, din, dil ayırt etmeksizin herkesin hak ettiği haklara sahip olmalarını isterler.

Bu tanımlamalara ek olarak kova burçları oldukça zor bir tabiata sahiptirler. İnsan canlısı olsalar da her daim araya bir tutam mesafe koyarlar. Kova burcuna mensup olanlar için saygı çok mühim bir yer tutmaktadır. Yeni yerler, yeni insanlar keşfetmek onlara büyük haz verir. Zıtlıklardan beslenen bir harmonileri vardır. Duygularını ustalıkla kamufle edebilirler. Kovalar birine duygularını açık etmişse tastamam o kişiye güvenmiş demektir.

İnsanlara değer vermelerinin yanında kendi fikirlerini de kimseye ezdirmezler. Nitekim kova burcunun hemen hemen her ortamda fikirlerine önem verilir. Kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Kıskançlıkla pek araları yoktur. Kova burçları ele avuca gelmezler, bir kalıba sığmazlar. Kovalar kendi hislerini gizlemekte usta oldukları kadar, karşılarındakinin duygularını sezme konusunda da bir o kadar bilgedirler.

Kova Burcu Detayları

istockphoto 513571835 612x612 1

Kendi fikir ve zikirleri ile örtüşmeyen, akıllarına yatış yapmayan mevzularda oldukları ortamdan ivedilikle çekip giderler. Kovalar başkasının fikirlerini kendi süzgeçlerinden geçirmeden kabul etmezler. Gittikleri ortama yenilik getirmekten haz alırlar fakat, alışkanlıklarını değiştirmekten pek hoşlanmazlar. Kova burcu özellikleri içinde aykırı bir nizam içerisinde olmak da sayılmaktadır. Hiçbir tanıma uymamak hoşlarına gider.

Dışa dönük ve güvenilir niteliklerinden dolayı her ortamda aranan kan gibidirler. Bir hayli zekidirler ve farklı bakış açısına sahiptirler. Kovalarla yaşayan kişiler sıkılmak kelimesini asla bilmezler. Kimsenin şahsi alanlarına müdahale etmezler. Yapıcı bir yapıya sahiptirler. Sadakat kovalar için ziyadesiyle mühimdir. Sahtekarlıktan ve yalandan haz etmezler. Yardımsever yapıları vardır. Gelenekselliğe saygı duyarlar aynı zamanda kendi normlarından da ödün vermezler. Otantik bir havaları vardır.

Gizemli bir atmosfere sahip olan kovaların uçarı ve isyankar bir havaları da vardır. Bu asi tavırları onları daha da çekici kılar. Özgüvenleri zirveye oynamaktadır. Araştırmayı seven kovalar maceracı bir ruha sahiptirler. Bunlara ek olarak entelektüel bir yapıları da vardır. Hem ağırbaşlı hem de eğlenceli bir yanları vardır. Lider ruhlu ve idealisttirler. Kin tutmayı pek beceremezler. Her detayı hatırlama konusunda oldukça donanımlıdırlar. Öfke anında dillerinin kemiği yoktur.

Kova Burcu Özellikleri Kadın

istockphoto 490277392 612x612 1

Orta ya da uzun boyu, düzgün bedeni, açık sarı saçları, koyu renk gözleri ile bir hayli çekici olan kova kadınlarının yüzleri oldukça güzeldir. İlerleyen yaşlarına rağmen yüzlerinin güzelliği hep diri ve baki kalma konusunda meşhurdur. Gözleri ile büyüleyen kova kadınlarının heyecanlı yapıları yüz çizgilerinden okunur. Saçları ince telli ve bakımlıdır. Bakışları ile konuşan kova kadınları, sürekli kaşlarını kaldırır ve bu durum da onlara bir hayli çekicilik katar. Kendileri ile alakadar olmayı severler.

Orantılı yüz hatlarına sahiptirler. Kova burcu özellikleri kadın arasında, dudaklarının biçimli ve hoş oluşu, burunlarının da küçük ve göze gelen estetik bir yapıya sahip oluşu sayılabilir. Yürüyüşleri çok hoştur. Modayı takip etmezler. Kendi modalarını kendileri dizayn ederler. Nevi şahsına münhasır bir tarzları vardır. Kova kadınları oldukça kararlıdır ve bir şeye gözlerini dikmişlerse istediğini alırlar. Dostluk kavramına oldukça önem verirler. Pratik çözümler üretmeleriyle meşhurdurlar.

istockphoto 862022692 612x612 1

Derin hislerini yüreklerinin en içinde taşırlar. Duygusal bir yönleri vardır. Aynı zamanda tutkuludurlar. Her daim şeffaf ve fedakardırlar. Ev hayatına önem verirler. Lisanları ve diksiyonları oldukça akıcı ve etkileyicidir. Çalışkanlıkları ile ün yapmışlardır.

Fakat efor harcadıkları iş istedikleri ve keyif aldıkları bir iş olmalıdır. Aksi halde kova kadınlarına kimse zorla bir şey yaptıramaz ve kova kadınlarını kimse zorla bir yerde tutamaz. Nazik, ilgili bir partnerdirler. Aynı zamanda çok fazla ince eleyip sık dokurlar. Bu sebeple hayatlarına giren insanlar da kendilerini bir hayli kıymetli ve özel hissederler.

Erkek Kovalar

istockphoto 813578116 612x612 1

Kova burcu özellikleri erkek arasında en belirgin özellik, çok yönlü olmalarıdır. Hem iyimserdirler hem de özgürlükleri için savaşmaktan çekinmezler. En olumlu karakteristik özellikleri arasında nazik ve kibar oluşları sayılabilir.  Bu nezaket doğasından kaynaklıdır. Kova erkekleri oldukça duyarlı bir yapıya sahiptirler.

Olumsuz özellikleri içinde ise dik başlı ve inatçı olmaları sayılabilir. Başkasının sözünü kabul etmesi oldukça zordur. Bir tutam kibirli bir tarafları vardır. Başkalarının dikkatini çekmekten keyif alırlar. Gizemli insanlar hemen merceklerine girer. Çünkü bu tarz insanlar onların keşif yapma yönlerini beslerler. Mantıkları ile hareket ettiklerinden dolayı iş hayatlarında başarılı olmaları kaçınılmazdır. Aile ve iş hayatındaki dengeyi muhafaza etmeyi bilirler.  Kendisine yapılan iyiliği asla karşılıksız bırakmazlar.

Yapmacık tavırlardan hiç haz etmezler. Kova erkeği genellikle resmi kıyafetlerden yana reyini kullanır. Giyim kuşamı karşısındaki için değil kendi için yapar. Belli başlı kalıpları vardır ve yıkmak hiç kolay değildir. Kova erkeğini ikna etmek için sakince yaklaşmak gerekmektedir.

Yükselen Kovalar

kova

Her burçta olduğu gibi kovada da yükselen burcun etkisi kişi üzerinde seyreder. Asıl burcun özellikleri çoğu zaman baskın olsa da yükselen burç da kanat görevi görür.Yükselen burç kişinin doğum günü ve saatine göre bulunur.

Kişinin kendini tanıması hem çevresi ile iletişimini kolay kılar hem de kişinin ayaklarını yere sağlam basmasına vesile olur. Böylece bu satırlar ışığında kova burcu özellikleri ile bu oluşuma bir ışık yakılmış olmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap