1. Ana Sayfa
  2. Çiçek Bakımı
Trendlerdeki Yazı

Katmerli Cam Güzeli Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Katmerli Cam Güzeli Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?
Katmerli cam güzeli çiçeği bakımı
+ - 0

Evin sıcaklığını sağlayan en temel şeylerden biri evlerimizde yetiştirdiğimiz bitkilerdir. Herkes dışardan geldiğinde, huzur dolu bir eve girip rahatça dinlenip yaşamak ister. Böyle bir evde yaşamanız için bir önerimiz var. Katmerli cam güzeli çiçeği bakımı ile sizi yormayacak ve evinize güzellik katacak çiçeklerdendir.

Evinizde, ofisinizde, balkon ve bahçelerinizde muhteşem bir hava yaratacak olan bu güzel ve narin çiçeğin bakımı son derece kolaydır. Görüntüsü ve kolay bakımı ile de herkesin beğenisini toplamaktadır.

Cam Güzeli Çiçeği Bakımı Zor Mudur?

4.      Cam Güzeli Çiçeği Çoğaltma
Katmerli cam güzeli çiçeği bakımı

Katmerli cam güzeli çiçeği bakımı için bilinmesi gerekenleri sizler için yazımızda bir araya getirdik. Narin görüntüsünün ardında güçlü bir çiçek olan camgüzeli çok fazla ilgi istememektedir.

Bakım aşamasında izlenecek yollar şu şekildedir:

  • Doğrudan güneş ışığı almasına özen gösterin.
  • Çok fazla suya ihtiyacı olan bir bitki değildir. Bundan dolayı camgüzeli çiçeğinin toprağı kurudukça su vermeniz yeterlidir.
  • Soğuk almayacak bir yerde muhafaza etmeye dikkat edin.
  • Açık havada bakılması tercih edilmelidir.

1.      Cam Güzeli Çiçeği Anlamı Var Mıdır?

Cam güzeli çiçeği balsaminaae ailesinden gelen bir çiçektir. Çok sayıda farklı türü olan bu çiçek en çok bilinenidir. Cam güzeli çiçeği; kına çiçeği olarak da bilinmektedir. Bakım aşamasında çok fazla yormamasından dolayı da ev ve ofislerde en çok tercih edilen süs bitkilerinden biridir. Peki camgüzeli çeşitleri nelerdir?

2.      Cam Güzeli Çeşitleri Çok Mudur?

Cam Güzeli Çiçeği Güneşi Sever Mi
Katmerli cam güzeli çiçeği bakımı

Bir sürü farklı çeşidi olan camgüzeli çiçeğinin; kırmızı, pembe, mor, beyaz, turuncu renkleri de mevcuttur. Bu renk renk seçimleri ile evinize güzel bir hava katan camgüzeli çiçeği açık havayı daha çok sevmektedir. Bu sebeple cam kenarlarında, bahçelerde ya da balkonlarda daha güzel yetişmektedir.

Katmerli cam güzeli çiçeği bakımı ve yeni gine cam güzeli çiçeği bakımı oldukça kolay olan ve en çok bilinen türlerdir. Sevdiklerinize hediye olarak tercih edebileceğiniz narin, hoş ve bakımı kolay bir çiçektir.

3.      Cam Güzeli Çiçeği Güneşi Sever Mi?

Özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde çiçek açan bir bitki olan camgüzeli, doğrudan güneş ışığını daha çok sever. Yani camgüzeli çiçeğini direk güneş ışığına maruz bırakmamak gerekmektedir. Eğer bakımı güzel yapılırsa çiçeğini uzun süre dökmez.

4.      Cam Güzeli Çiçeği Çoğaltma

yeni gine cam güzeli çiçeği bakımı
Katmerli cam güzeli çiçeği bakımı

Katmerli cam güzeli çiçeği bakımı kadar çoğaltılması da önemli bir noktadır. Bu aşamada karşımıza üç teknik çıkmaktadır:

  • Kökten çoğaltma yaparken dikkat etmeniz gereken köklere zarar vermeden ayırmaktır. Sonrasında saksıya iyi bir toprak kullanarak bitkiyi dikebilirsiniz.
  • Çelikten çoğaltma ile cam güzeli için en uygun zaman Eylül ayıdır.
  • Tohumdan çoğaltma için ise Nisan Mayıs aylarında tohum ekerek çoğaltmanız mümkündür.

Katmerli cam güzeli çiçeği bakımı sizi hiç yormayacak ve usandırmayacak kadar kolaydır. Bakımını güzel yaptıktan sonra çoğaltma işlemini de layığıyla yaparsanız, eşinize dostunuza giderken hediye olarak götürebilirsiniz. Çiçekli günler dileriz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap