Kaktüs Bakımı Nasıl Yapılmalı? Nasıl Olur?

Çiçek bakımı yaparken bir çok noktada dikkatsiz davranıp çiçeklerimize zarar veririz. Bunun için öncelikle “Çiçek bakımı nasıl olur” “Çiçek bakımında püf noktalar nelerdir” gibi soruların cevaplarına hakim olmak gerekecektir. Evde besleyebileceğimiz bir çok çeşit çiçek var. Ve bunların arasında hangisini seçersek seçelim; öncelikle onlara sevgimizi, merhametimizi vermemiz gerektiğini unutmayalım. Onlarla muhabbet edercesine bakımlarını yapalım. Onlarında bir canlı olduğunu unutmayalım. Şimdi “Kaktüs Bakımı Nasıl Olur” “Kaktüs Bakımı Nasıl Yapılır” soruları cevaplayacağız. Ancak kafanıza takılan soru olursa mutlaka bizlerle yorumlarda paylaşın. En kısa sürede cevaplanacağını unutmayın lütfen.  Tarım ve Orman Bakanlığı’nın süs bitkileri yazısını okudunuz mu?                                             ,

  KAKTÜS

blank

Kaktüs, bakımı en kolay olan çiçek grubu olarak geçmektedir. Bununla birlikte oldukça uzun yıllar yaşayabilmektedir. Ve Türlü türlü uzunlukları olsa en çok dikenleri ile bilinmektedir. Bakımı çok kolay olduğu bilinen kaktüsler, evde bakmak için en çok tercih edilen bitkiler arasındadır.

“Sardunya Bakımı Nasıl Olur? Nasıl Yapılır?” yazımızı okudunuz mu? tıklayın

Kaktüs İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • ODA SICAKLIĞI
  • GÜN IŞIĞI
  • TOPRAK VE SULAMA KOŞULLARI

Kakütsün Evdeki Konumu Nasıl Olmalı?

blank

Kaktüsler en çok güneş ışığından beslenirler. Daha iyi bir bakım için güneşlenmelerini uzun ve sık yapılmalıdır. Bundan dolayı evinizin güney cephesine koymanız gerekir. Ve en çok güneş gören yerde tutmanız gerekecektir. Dolayısıyla pencere önleri ve camlı kapıların her hangi bir tarafında durması her zaman idealdir.

Kaktüslere Ne Kadar Su Verilmeli ?

blank

Su bakımı sadece Mart ve Ağustos aylarında yani en çok büyüme gösterdiği zamanlarda, ayın en sıcak günlerinde yapılmalıdır. Aksi taktirde çürümelerine neden olur. Kış aylarında hiç su sevmezler. Kaktüsgillerin en çok sevdiği mevsimler sıcak aylardır. Ancak sulama işlemi sırasında vereceğiniz suyu dış tarafına bakarak yapmamanız gerekecektir. İç kısmına bakıp vermeniz gerekir. Zira iç kısmına bakmadan vermeniz demek zararlı olacaktır. Çünkü çiçeği öldürmeye kadar gidebilmektedir. Ve sulama zamanı suyu bol vermeniz gerekecektir.

“Deve Tabanı Bakımı Nasıl Yapılır? Nasıl olur?” yazımızı okudunuz mu? tıklayın

Kaktüsler Gübre İster Mi?

blank

Kaktüs bakımı kesinlikle normal hayvan gübresi verilmemelidir. Çiçek ilaçları dediğimiz, açtırıcı ve vitamin verin. Bunlarda kaktüslerin gübreleridir. Bu gübreleri vermek için kış aylarının sonunu ve ilk bahar aylarının başlarını tercih edin. Kaktüs soğuk ortamda dinlenmeye çekilir ve gübre ile olan iletişimini kesmektedir.

Kaktüslerin Toprak Durumu Nasıl Olmalı?

blank

Çöl kumu gibi kalın ve topraklı kumlardan yararlananız kaktüs için çok faydalı olur. Kaktüs kumu kesinlikle kireçli olmamalıdır. Toprak her zaman su vereceğiniz seviyenin üstünde olmalıdır.

KAKTÜSLER ÇOĞALTILABİLİR Mİ?

blank

Kaktüs bakımı ile çoğaltılma işlemi gene yılın en sıcak zamanları yani yaz ayları tercih edilmelidir. Bu işlemi çok seri bir şekilde yapmalısınız. Aksi taktirde çiçeğe zarar verebilirsiniz. Çünkü kökten ayrılır ayrılmaz hemen diğer toprağa yerleştirilmesi gerekmektedir.

Bu gönderiyi beğendin mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

blank

admin

Öncekini Oku

2021 Yılında Kullanabileceğiniz 10 Muhteşem Antivirüs Programı

Sonrakini Oku

Sermayesiz Yapılacak En İyi İş Önerileri | Az Sermaye ile Hangi İşler Yapılır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir