1. Ana Sayfa
  2. Fal Bakma
Trendlerdeki Yazı

Kahve Falı Bakmanın Tüyoları | Kahve Falı Bakarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kahve Falı Bakmanın Tüyoları | Kahve Falı Bakarken Nelere Dikkat Edilmelidir?
+ - 0

Kahve falı bakmanın tüyoları, falınızın en doğru şekilde yorumlanması adına bilinmesi gerekenler bilgilerin başında gelir. Fal, uzun yıllardır ülkemizde ve dünyada bir kehanet yöntemi olarak bilinmektedir. Bu gibi fal çeşitleri için Mor Levha‘yı takipte kalın!

Ancak fal bakmak bilinenin aksine oldukça zor ve zahmetlidir. Fincanın içerisindeki simgeler doğru olarak yorumlanmadığı takdirde, istenilen bilgiler hakkında ipuçları elde etmek mümkün olamayacaktır. Yazımızda kahve falına bakmanın tüyoları nelerdir, bu konuda ne yapılmalıdır konularına yer vereceğiz.

Kahve falı bakmanın tüyoları
Kahve falı bakmanın tüyoları

Kahve Falı Bakmanın Tüyoları Nelerdir?

Kahve falı bakmanın tüyoları olmadan kapsamlı bir şekilde fal bakılabilmesi mümkün olmayacaktır. Bir çeşit rahatlama ve dertlerde kurtulma yöntemi olarak adlandırılan kahve falında bazı detaylara dikkat edilmelidir. İşte o detaylar;

1- Bol Telve Şart!

Kahve falı bakmanın tüyoları
Kahve falı bakmanın tüyoları

Kahve falı bakmanın en önemli tüyosu belki de kahvenin bol telveli olması olacaktır. Az telve kullanılarak yapılan kahvelerin falları, anlaşılır bir şekilde çıkmaz. Ancak telvesi bol olduğunda fal daha iyi şekillenir ve daha kolay yorumlamak mümkün olur. Özellikle kahve az kullanıldığında, kahve falında fincandan telvenin tabağa düşmesi mümkün olmayacaktır.

Buda dileklerin kabul olduğu anlamına yorulduğu için, dileğin kabul olup olmayacağı ile ilgili bir şeyler söylenemeyebilir. Bu nedenle kahve falı bakmak isteyen kişilerin yapım aşamasında daha fazla kahve kullanması gereklidir.  

2- Fincanı Kapatmak Unutulmamalı!

Kahve falı bakmanın tüyoları

Kahve falı bakmanın tüyoları arasında bir diğeri fincanı kapatmak olmalıdır. Fincan kapatılmadığı takdirde, telvenin şekillenmesi mümkün olmayacaktır. Fincan kapatıldığında damlalar ve telveler birbiri içerisine karışarak şekillenir. Fincanı kapatılmamış bir kahvenin doğru yorumlanması mümkün olmayacaktır.

3- Fincan Soğumadan Kahve Falı Bakılmaz

Kahve falı bakmanın tüyoları

Konu ile ilgili verilebilecek bir diğer tüyo fincanın tamamen soğumasıdır. Sıcak olan kahve telvesi şekillenmeye devam eder. Ancak tamamen soğuyan kahve telvesinde şekillenme sonlanır. Bu nedenle yorumlamak daha kolay olacaktır. Ancak bazen kahvenin bir damla suyu kahve falında fincanın dışında yol oluşmasına neden olur. Buda kişinin kısmeti olarak yorumlanarak, uzun bir yola çıkacağına inanılır.

4- Fincanı Açarken Aman Dikkat!

Kahve falı bakmanın tüyoları

Kahve falı sırasında dikkat edilmesi gereken detaylardan bir tanesi de fincanı açarken, nasıl açıldığının gözlemlenmesidir. Normal şartlarda fal bakmadan önce kişinin içinden bir dilek dilemesi istenir. Sonrasında bu dileğin kabul olup olmadığı kahve fincanı açılır açılmaz söylenir.

Bunun söylenebilmesi ise fincanın açılışı sırasında kolayca anlaşılabilir. Fincan kolay bir şekilde açıldıysa bu dileğin kabul olmayacağını gösterir. Ancak fincan vakumlu gibi zor bir şekilde açılıyorsa, bu durumda dilek çok kısa sırada olacaktır.

5- Kahve Falı Aydınlıkta Bakılmalı…

Kahve falı bakmanın tüyoları

Kahve falı bakmanın tüyoları arasında gösterebileceğimiz bir diğer kriter ise aydınlıkta bakılması olacaktır. Kahve falı bakarken simgelerin kapsamlı bir şekilde incelenebilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle kahve falına iyi ışık alan aydınlık bir ortamda bakılması gereklidir.

6- Kahve Falına Bakarken Odaklanmak Şart!

8 3

Kahve falı bakmanın tüyoları arasında bir diğeri ise odaklanmak olmalıdır. Fincanın içerisine odaklanmanın en doğru yorumlama şekli olacağı bilinmelidir. Tüm stresten ve düşüncelerden arınarak, kahve falına bakıldığında şekillerin daha iyi anlaşılması mümkün olabilir.

7- Kahve Falına Sık Baktırmayın!

Kahve falı bakmanın tüyoları
Kahve falı bakmanın tüyoları

Adım adım fal bakma aşamaları arasında söyleyebileceğimiz son kriterin aslında fal bakma işlemi ile alakası yoktur. Bunun en önemli nedeni ise, kahve falına sık baktırmanın olumlu sonuçlar getirmediğine inanılmasıdır. Geçmişten günümüze gelen anlayışa göre, kahve falına sık baktırmanın olumlu sonuçlar doğurmadığına inanılmasıdır. Kahve falı konusuna hakim pek çok kişi, haftada maksimum 1 kez fal bakılmasını önermektedir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap