1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film
Trendlerdeki Yazı

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi 7 Motivasyon Filmi!

Herkesin İzlemesi Gereken En İyi 7 Motivasyon Filmi!
motivasyon filmi
0

Zorlukların üstesinden gelerek başarıya ulaşan karakterleri izlemek harika bir motivasyon verir. Özellikle gerçek hikâyelerden uyarlanan motivasyon filmi izlediğinizde azmin gücüne inanarak, istikrar gösterme hevesiniz geri gelecek!

Hayat düşe kalka yol alınan bir yaşantıdan ibarettir. Her düştüğünüz yerden, toparlanarak kalkmak ve hayata daha sıkı sarılmak sizin elinizdedir. Bunu yapmak içinse bir motivasyona ihtiyaç duyabilirsiniz. Başarıya giden yolda engeller her zaman olur. Sinema da bu noktada iyi bir akıl hocasıdır.

Motivasyon filmi seçkisi arasından özenle karar verdiğimiz bu filmler başarıya olan inancınızı yükseltecek! Sinema dünyasının enleri arasında yer alan 7 farklı motivasyon filmi listesi için okumaya devam edin!

1-Ford v. Ferrari (Asfaltın Kralları)

1
Asfaltın Kralları

Asfaltın Kralları filmi 1966 senesinde düzenlenen Le Mans Yarışı esnasında yaşanan gerçek olayları ele alıyor. Henry Ford II ve Lee Lacocca garip ama kararlı bir grup Amerikalı mühendis ve tasarımcılardan oluşan bir ekipten kendileri için araba yapma isteğinde bulunur.

Otomotiv vizyoneri Caroll Shelby ve İngiliz şoförü Ken Milles’in önderliğinde olan ekip, epeyce bir süredir pistlere öncü olan Ferrari’yi Fransa’da düzenlenen şampiyonada yenmek adına işe koyulmaya oldukça kararlıdır.

2-İnto The Wild (Özgürlük Yolu)

2
motivasyon filmleri

Metropolün yoruculuğundan kurtulmak için doğaya yani saflığa dönüşün hikâyesini anlatan bu film Sean Penn’in yönetmenliğinde çekilmiştir. Gerçek bir hikâyeden uyarlanan film, biyografi niteliği taşımaktadır. Oscar’a iki dalda aday gösterilen filmde Emile Hirsch ve Vince Vaughn başrollerinde yer almaktadır.

Ülkenin önemli bir üniversitesinden dereceyle mezun olan Christopher, oldukça başarılı bir atlettir. Mezuniyet davetinde, ailesine düşlediği yaşamın bu olmadığını, farklı şeyler yapmak istediğini söyler. Genç, tüm varlığını hayır kurumlarına bağışlar ve tüm eşyalarını ardında bırakarak bir yolcuğa çıkar.

Alaska’nın ıssız ormanlarında son bulan yolculuğu boyunca, Christopher’ın tüm hayatını derinden değiştirecek kişilerle tanışır. Genç adam hayatın amacını, yaşamın güzelliklerini, tek başına olmanın saflığını ve ölümün kaçınılmaz bir şey olduğu en net biçimde deneyimler. Christopher’in deneyimleri bu motivasyon filmi sayesinde seyircinin gözleri önünde sergilenmiştir ve anlam arayışına girme cesaretini aşılamaktadır.

3-Kadın Yönetmenden Motivasyon Filmi: Unbroken (Boyun Eğmez)

3
azim filmleri

Louis Zamperini’nin gerçek yaşanmışlıklarını anlatan bu film bir kitaptan uyarlanmıştır. Aynı zamanda filmin yönetmen koltuğunda Angeline Jolie oturmaktadır. Jolie’nin ikinci filmi olan Unbroken, izleyen herkesi büyüleyecek kadar güçlüdür!

Amerikalı Louis Zamperini uzun mesafe koşucusudur. Olimpiyat takımında ülkesini temsil eder. Dereceye girip ödül elde edemese de muhteşem bir final performansı sergiler. Hatta bu nedenle Adolf Hitler onunla tanışmak ister.

4 sene sonra Zamperini Tokyo’da düzenlenen olimpiyat oyunlarında adını insanlara ezberleten favori kişilerden biri olmuştur. Lakin o dönem 2. Dünya Savaşı’nın baş göstermesiyle olimpiyat iptal edilir. Zamperini gönüllü asker olarak savaşa katılır.

Savaş esnasında Pasifik’te gerçekleşen bir kaza sonucunda iki silah arkadaşıyla beraber sağ kalır. 47 gün süren yaşam mücadelesinde onları kurtaranlar düşman tarafıdır. Japon Deniz Kuvvetleri onları kurtarır fakat esaretleri altına alarak işkence ederler.

4-Reign Over Me (Hayatı Yakala)

4
Hayatı Yakala

Komedi filmlerinde boy gösteren Adam Sandler’i daha önce bir dram karakteri olarak görmüş müydünüz? Bu film sayesinde Sandler’in yeteneklerine bir kez daha hayran olacaksınız! Bu da yetmezmiş gibi oldukça güçlü bir motivasyon filmi seyri yaşayacaksınız.

11 Eylül saldırılarında ailesini kaybeden Charlie’nin ne bir işi ne de arkadaşı vardır. Ailesinin yasını tutan Charlie gün geçtikçe içine kapanmış, kendini dış dünyadan soyutlamıştır. Yapmak istediği hiçbir şey yoktur ve hayat amaçlarından tamamen sapmıştır.

Alan ise istediği her şeye sahip olma gücünde bir insandır. İyi bir yuvası, mükemmel bir eşi, tatlı çocukları ve güçlü bir işi vardır. Charlie’nin durumuna üzülen Alan, ona yardım etmeye karar verir ve bu iki eski arkadaş hiç olmadıkları kadar yakın bir ilişki kurar.

5-Intouchables (Can Dostum)

5
en iyi motivasyon filmi

Hayatın bir noktasından sonra kültür ya da sınıf ayrılıklarının bir öneminin kalmadığını vurgulayan bu film hem dramı hem de mizahi iç içe yedirmektedir. En iyi motivasyon filmi listelerinin yıldızlı yapımıdır. Fransız sinemasının bilinen isimlerinden Olivier Nakache ve Eric Toledano’nun birlikte yazdığı ve yönettiği bir filmdir.

Felçli bir adamı ve bakıcılığını yapan bir gencin hikâyesini anlatan bu yapım motivasyon filmi listesi arasında oldukça gözdedir. Philippe, zengin bir iş adamı ve aristokrattır. Yamaç paraşütü yaptığı esnada kaza geçirir ve felç kalır. Boynundan aşağısını artık kullanamaz hale gelir.

Driss ise hapishaneden yeni çıktığı için iş bulamayan bir adamdır. Philippe yatılı şekilde bakımını üstelenecek birini arar. Driss’i bakıcı olarak işe alır ve her ikisinin de yaşam seyri böylece değişir.

6-En Beğenilen Motivasyon Filmi: The King’s Speech (Zoraki Kral)

6
Zoraki Kral

Oscar ödüllerinde tam 12 dalda aday olan bu film “En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen” dalları öncülüğünde toplam 4 ödül kazanmıştır. İngiliz Kraliyet soyundan VI. George kekemedir. Kekemeliği yenmesi üzerine kurulan bir dönem filmidir.

Ailenin babası V. George’un ölümü sonrasında Frederick Arthur George’un abisi Edward’ın Amerikalı Wallis Simpson hanımla evlenmek için tahtı Athur’a devretmesiyle film başlıyor. Fakat yeni kral kekemeliği yüzünden halka hitabet kurmakta ciddi sorunlar yaşıyor. Kralın kekemeliği yenmesi ve kraliyet makamına hazır hale getirmesi için konuşma terapisti Lionel yardımcı olmak için gelir.

7-Cinderella Man (Külkedisi Adam)

7
Külkedisi Adam

İrlandalı boksör James Braddock’un hayatından uyarlanan film üç dalda Oscar’a aday gösterilmiştir. Russel Crowe ve Renee Zellweger başrolleri üstlenmektedir. Motivasyon filmi arayışında olan herkesin elinden tutacak olan bu film, oldukça başarılı bir şekilde işlenmiştir!

Ekonomik buhranın yoğun olduğu 1930’lu senelerin Amerika’sında geçen bir filmdir. Limanlarda işçilik yaparak hayatını geçindirmeye çalışan Jim’in ailesine bakması gerekir. Bu sorumluluk nedeniyle tutkuyla yaptığı boksu bırakmak zorunda kalır.

Jim tamamen tesadüf eseri boks şampiyonu Max’le dövüşür ve hayatı değişmeye başlar. Unvan maçı olan bu karşılaşmayı kazanırsa şampiyon olacak olan Jim’i büyük bir maç beklemektedir. Bu maç sadece Jim’in değil filmi izleyen herkesin hayatını değiştirecek!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap