İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknolevha
  3. Google Lens Nedir? | 2017 Çıkışlı Lens Özellikleri Nelerdir?
Trendlerdeki Yazı

Google Lens Nedir? | 2017 Çıkışlı Lens Özellikleri Nelerdir?

Google Lens nedir

Mobil cihaz kullanıcıları, son dönemlerde Google Lens nedir sorusu ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. Bilindiği üzere Google Lens, 2017 yılında kullanıma sunulmuş ve son derece gelişmiş özelliklere sahip olan bir mobil uygulamadır. Dünya genelinde oldukça popüler olan mobil uygulama da yapay zekâ desteği de bulunmaktadır.

Analiz uygulaması olarak da bilinen Google Lens Android işletim sistemlerine sahip olan mobil cihazlarda kullanılabilmektedir. Peki son dönemlerin en popüler uygulaması Google Lens nedir, özellikleri nelerdir, nasıl indirilir? İşte, merak edilen ve sık sık araştırma konusu olan bu soruların en kapsamlı yanıtları…

Google Lens Nedir?

Google Lens, yapay zekâ desteği ile donatılmış analiz uygulamasıdır. Gelişmiş özelliklere sahip olan bu uygulama sayesinde çevrenizde yer alan her nesneyi kolaylıkla aratabilir ve o nesneler ile ilgili ayrıntılı bilgilere erişebilirsiniz.

Google Lens Özellikleri Nelerdir?

Google Lens özellikleri ile oldukça dikkat çeken mobil uygulamalardan biridir. Dilerseniz, milyonlarca kişi tarafından kullanılan popüler uygulamanın özelliklerini gelin birlikte inceleyelim.

  • Google Lens uygulaması sayesinde çeviri işlemleri, tek bir tıklama ile yapılabilmektedir.
  • Akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak çevrenizde gördüğünüz hayvanları ve bitkileri tarayabilir, onlar hakkında kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Google Lens uygulamasını kullanarak çevrenizde bulunan önemli noktaları keşfedebilir ve bu noktalar hakkında kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz.
  • Ayrıca, herhangi bir nesneyi taratabilir ve o nesnenin satıldığı mağazayı kolaylıkla bulabilirsiniz.
  • Tüm bu özelliklerin yanı sıra Google Lens uygulamasında QR kod tarama özelliği de bulunmaktadır. Kullanıcılar, QR kodları tarayarak o ürünlerin bilgilerine erişebilmektedir.

Google Lens Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Google Lens nasıl kullanılır ile ilgili oldukça fazla soru sorulmaktadır. Yapay zekâ desteğine sahip olan bu uygulamayı kullanmak son derece basittir. Uygulamayı kullanabilmek için Google Lens uygulamasına giriş yapmalısınız.

Ardından mobil cihazınızın kamerasını açarak dilediğiniz nesneyi tarayabilirsiniz. Tarama işleminin tamamlanmasıyla birlikte o nesne ile ilgili kapsamlı bilgiler de karşınıza gelecektir.  

Google Lens Uygulaması Ücretli Mi?

Google Lens uygulaması Android sistemlerine sahip olan mobil cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Google Lens İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google Lens uygulamasını kolaylıkla ve pratik bir şekilde indirebilmek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

Google Lens nedir sorusunu sizler için ayrıntılı olarak yanıtladık. Sizlerde hazırladığımız bu içeriği inceleyebilir, Google Lens nedir ve Google Lens nasıl kullanılır konuları hakkında kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap