1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
Trendlerdeki Yazı

Gece 1 Kase Yenen Patlamış Mısır Kilo Aldırır Mı?

Gece 1 Kase Yenen Patlamış Mısır Kilo Aldırır Mı?
patlamış mısır kilo aldırır mı
+ - 0

Film eşliğinde aşırı patlamış mısır tüketenler patlamış mısır kilo aldırır mı konusunu merak ediyor. Bu atıştırmalık film deneyimimizin kalitesini artırır ve filmden daha fazla keyif almamızı sağlar. Fakat bazı durumlarda bu besin göründüğü kadar masum olmayabilir. Zira yanlış tüketildiği taktirde kilo problemi yaşayan bireyler yıkıcı sonuçlar ile karşılaşabilir.

Bu durumdan kaçınmak için her şeyden önce patlamış mısırı doğru şekilde hazırlamamız gerekiyor. Bu besinin doğru yağ ve tuz oranlarında hazırlanması bireylere önemli ölçüde fayda sağlayabilir. Zira bu husus kilo problemi yaşayan bireyi doğrudan etkileyebiliyor.

1 Kâse Patlamış Mısır Kaç Kalori?

1 Kâse Patlamış Mısır Kaç Kalori
patlamış mısır kilo aldırır mı

Her şeyden önce doğru cevap bulabilmek için patlamış mısır kalori oranının belirlenmesi gerekiyor. Bu bilgiler doğrultusunda patlamış mısır kilo aldırır mı sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Genel olarak 100 g patlamış mısırın kalori oranı 374,8 kcal şeklindedir. Eğer diyetisyeniniz bu doğrultuda tüketiminize izin veriyor ise sizler de atıştırmalık eşliğinde filminizin tadını çıkarabilirsiniz.

Genel olarak bu besin doğru hazırlandığı taktirde diyetisyenler tarafından zayıflamaya yardımcı etken olarak da görülüyor. Zira sahip olduğu az kalori miktarıyla verdiği tokluk hissi bireyi uzun süre yiyeceklerden uzak tutabiliyor. Fakat bunun için her şeyden önce patlamış mısırın doğru bir yağ ve tuz oranı eşliğinde hazırlanması gerekiyor.

Yağlı Tuzlu Patlamış Mısır Kilo Yapar Mı?

a 5
patlamış mısır kilo aldırır mı

Patlamış Mısır genel olarak filmlerin vazgeçilmezi olarak nitelendiriliyor. Bu kapsamda tüketimi yıllardır bireylerin kalbinde yer edinmesine sebep olmuştur. Fakat her besin gibi, bu atıştırmalığın da özellikleri doğrultusunda incelenip tüketilmesi gerekiyor. Zira patlamış mısırın yanlış şekilde hazırlanması kilo problemi yaşayan bireylere ciddi sorunlar yaratabilir.

Yanlış tüketim genel olarak yağ ve tuz fazlalığı şeklinde ortaya çıkıyor. Peki, yağlı tuzlu patlamış mısır kilo yapar mı? Genel olarak yaygın bilinen bilgiler eşliğinde bu soru evet olarak cevaplandırılabilir. Patlamış mısır dışında farklı besinleri de fazla yağ ve tuz oranlarında hazırlamanız kilo sorunları doğuracaktır.

Patlamış Mısır Kilo Aldırır Mı? | Diyette Yenir Mi?

Yağsız Patlamış Mısır Yapılma Usulü
patlamış mısır kilo aldırır mı

Patlamış mısır genel olarak bireyler tarafından atıştırmalık olarak nitelendirilir. Bu besin atıştırmalık olarak nitelendirildiği zaman fazla tüketim durumu söz konusu olabilir. Zira atıştırmalıklar her bireyin gözünde masum, kilo aldırtmayan besin olarak sayılıyor. Fakat işin içine yağ ve tuz girdi mi masum besinler bile bireylere kilo tehlikesi doğurabilir.

Genel olarak patlamış mısır kilo aldırır mı sorusunun 2 yanıtı mevcut. Her şeyden önce tüketim olanaklarının değerlendirilmesi gerekiyor. Zira bu besinin metabolizmanın aktif olduğu zamanlarda tüketilmesi kilo aldırtmaktan ziyade bireylere kilo verdirtebilir. Fakat yağ ve tuz oranlarının fazlalığı bu besini kilo problemi çekenlerin düşmanı haline getirebilir.

Uzman diyetisyen ile görüşüp kendinize ideal kalori miktarı belirlemeniz bu besinin faydalarını maksimize edecektir. Ardından patlamış mısırı diyet mucizesi niteliğinde tüketebilirsiniz.

Yağsız Patlamış Mısır Yapılma Usulü

c 1
patlamış mısır kilo aldırır mı

Patlamış mısır kilo aldırır mı sorusundan ziyade doğru hazırlanma şekli bu besini diyet mucizesi de yapabilir. Yukarıda belirtilen bilgiler eşliğinde patlamış mısırı diyet için kullanacaksanız bazı etkenleri göz önünde bulundurmalısınız. Zira bu besini Yağsız hazırlayıp tüketmeniz vücudunuza inanılmaz faydalar verebilir. Bu faydalar:

  • İçerdiği antioksidanlar ile patlamış mısır vücudunuzdaki hasar görmüş hücreleri yeniliyor.
  • Patlamış mısırın içerdiği B vitamini vücudun bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve karaciğer fonksiyonlarını iyileştiriyor.
  • Ayrıca magnezyumun serotonin hormonunu desteklemesi, depresyonu önemli ölçüde önlüyor.

Yukarıda belirtilen etkenlerin neredeyse hayatımızın her alanında bizlere faydası dokunuyor. Siz de bu faydalardan yararlanmak istiyorsanız aşağıda belirtilen yağsız patlamış mısırın hazırlanma tarifine göz atabilirsiniz:

  1. İlk önce bir bardak patlamış mısırı cam tencereye koymamız gerekiyor.
  2. Daha sonra yarım bardak suyu tencereye eklemelisiniz.
  3. Bir çay kaşığı tuz da ekledikten sonra tencerenin üstünü streç film ile örtmeniz gerekiyor.
  4. Son olarak cam tencereyi mikrodalgaya koyup, gücüne bağlı olarak 5-7 dakika bekletin.

Sonuç olarak hem tadı hem de faydaları bakımından ideal bir patlamış mısır elde edeceksiniz. Yukarıda belirtilen bilgiler eşliğinde patlamış mısır kilo aldırır mı sorusuna en net cevap bulabilir, gelecek tüketim şeklinizi belirleyebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap