1. Ana Sayfa
 2. Fal Bakma

Fal Nasıl Bakılır | Kahve Falı Sembolleri Size Neler Anlatıyor? Adım Adım Fal Bakma Rehberi

Fal Nasıl Bakılır | Kahve Falı Sembolleri Size Neler Anlatıyor? Adım Adım Fal Bakma Rehberi
+ - 0

Fal nasıl bakılır? Astroloji ile yakından ilgileniyorsanız ve kendi kahve falınızı kendiniz bakmak istiyorsanız, bu soruya yanıt arıyor olabilirsiniz. Kahve falı ve kahve kültürü ülkemizde uzun zamandır vardır. Sohbetlerin, çıkılmaz durumların kurtarıcısı olduğuna inanılmaktadır. Zira çevremizde de kahve falını neredeyse baktırmayan yoktur. Peki kendi falınıza kendiniz bakmak ister misiniz? Sanılanın aksine kahve falı bakmak aslında hiçte zor değil. Bazı noktalara dikkat ederek geleceğiniz ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

“En İyi Fal Uygulaması Hangisi 2021 Listesi” okuyun.

Kahve Falı Nasıl Bakılır?

fal nasil bakilir 2

Uzun yıllardır insanların kehanet konusunda bilgi almak için yararlandıkları kahve falına bakmak için bazı kuralların var olduğunun bilinmesi gerekiyor. Bu kurallara uyulduğunda ise, şimdiki zaman ve yakın gelecek hakkında önemli ipuçları mümkün olacaktır! Fal nasıl bakılır? Bu konusunu merak edenler için, işte merak edilen kurallar…

Kahve Falı Bakarken Nelere Dikkat Edilmeli? Fal Nasıl Açılır?

fal nasil bakilir 3

Kahve falında ilk kriter fal nasıl açılır konusu olmaktadır. Ancak bu konuya gelmeden önce kahvenin nasıl yapılması gerektiğine de değinmekte fayda var. Kahve falında telvenin ne az ne de çok yoğun olması gerekmektedir. Bu nedenle fal baktırmak isteyen kişilerin bir fincan kadarıyla 1 tatlı kaşığı kuru kahve tercih etmesi önerilmektedir.

Fal nasıl bakılır soruna örnek olarak; Kahvenin içimi sırasında bir tık sulu bırakılması gereklidir. Aksi halde telve olduğu gibi yığılacağı için, herhangi bir şekil ya da sembol ortaya çıkmayacaktır. Bir iki çay kaşığı kahvenin, fincanın dibinde bırakılması yeterli olacaktır. Kahve içildikten sonra kişinin, fal bakma niyetiyle dilek tutarak fincanın kapak içine doğru ters kapatması gereklidir. Yeterli soğuma miktarına ulaştıktan sonra fincan direkt olarak açılarak, fal yorumlanmaya başlanmaktadır. Ancak açma esnasında ‘’ Neyse halim, çıksın falim’’ demek unutulmamalıdır.

Kahve Falı Bakma Tüyoları Nelerdir?

fal bakma tuyolari

Kahve falına bakma tüyoları arasında ilki fincanı kapattıktan sonra arka kısmına metal bir cisim konulmasıdır. Genellikle bu cisim olarak yüzük ya da bozuk para tercih edilmektedir. Metal alaşımdan oluşan bu cisimler kahve fincanının hızlı bir şekilde soğumasını sağlayacaktır. Bir diğer önemli tüyo ise fincanın açıldıktan sonra tabağa bir iki kez vurulmasıdır. Bu vuruş ile dökülen telveler, sıkıntının atılması olarak yorumlanmaktadır.

Falda Genelde Neler Söylenir?

fal bakarken ne soylenir

Fal nasıl bakılır? Falda genelde bazı demirbaş kelimelere yer verilmektedir. Zira genel bir ifadede kullanılan bu kelimeler, fal baktıran kişiler tarafından çıktı olarak yorumlanmaktadır. Ancak bu cümlelerin her zaman inandırıcılığı bulunmamaktadır. ‘’Üç vakte kadar yolun var’’, ‘’Üzerinde çok nazar var’’, ‘’Beklediğin bir haber var’’ gibi kelimeler fal bakarken söylenen en klişe cümlelerdir.

Kahve Falı Tabağa Yapışırsa Ne Anlama Gelir?

kahve fali tabaga yapisirsa ne anlama gelir

Fal bakma esnasında; bazen fincan açılmayacaktır. Ve tabağa yapışık bir şekilde bırakılacaktır. Fal bakan kişiler tarafından bu durum ‘’Kısmetin kapalı, üzerinde çok nazar var’’ şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca nadiren karşılaşılan bu durum kısmetinizin kapalı olduğunun göstergesi olmaktadır.

Kahve Dibinde Yer Alan Kabarıklık Ne Anlama Geliyor?

kahve dibindeki kabariklik ne anlama gelir

Kahve dibinde yer alan kabarıklık ne anlama gelir diyorsanız, bunun iki farklı anlamının bulunduğunu ifade edebiliriz. Falcılar kabarıklığı iki farklı şekilde yorumlayabilmektedir. Bunlardan ilki uzun zamandır istediğiniz ve dilediğiniz bir duanın kabul olacağı şeklindedir.

Diğer bir anlamı ise yoğun bir sıkıntınız bulunduğu yönündedir. Eğer kahve fincanınızda yoğun bir kabarıklık bulunuyorsa, fincanı tabağa birkaç kere vurmayı deneyebilirsiniz. Vurma ile telveler hızlı bir şekilde tabağa dökülüyorsa, bu durum sıkıntılarınızdan arınacağınız şeklinde yorumlanmaktadır.

Kahve Falı Nasıl Bakılır Şekillerin Anlamları Nelerdir?

kahve sekillerinin anlami nedir

Fal nasıl bakılır? Kahve falı bakılırken, fincanın içerisinde birbirinden farklı şekillerin yer aldığı görülmektedir. Burada falcının sezgileri ve yorumlama kabiliyeti devreye girecektir.

Bu nedenle fal bakarken mutlaka fincana odaklanmanız gerekecektir. Fincanda farklı şekiller bulmaya çalışmak, karşınızdaki kişinin şimdiki durumu, geçmişi ya da geleceği hakkında bilgi verebilecektir. Peki Şekillerin anlamı nelerdir? denildiğinde görebileceğiniz şekiller şu şekildedir;

 • Deve: Kahve falında deve büyük olması sebebiyle maddiyat anlamına gelmektedir.
 • Fil: Falda kahve görmenin manevi açıdan yükseklik anlamına geldiği düşünülmektedir.
 • Zürafa: Zürafa fallarda dik başlı kişi anlamına gelmektedir.
 • Göz: Falda göz tarzında çukurluklar görmek nazar demektir.
 • Deniz kızı: Deniz kızı fallarda çift karakter anlamına gelmektedir.
 • Kediler: Halk arasında nankör olarak tanımlanan kediler, falda da iki yüzlü bir insanı temsil eder.
 • Kaplumbağa: Kahvede kaplumbağa kısmet olarak yorumlanmaktadır.
 • Ördek: Kahve falında ördek şekli bulunuyorsa şans anlamına geldiği düşünülebilecektir.
 • Yonca: Fal nasıl bakılır? Falda yonca görmek ördek gibi şansı simgelemektedir.
 • Horoz: Kahve falında horoz müjdeli bir haber olarak yorumlanmaktadır.
 • Çiçek: Çiçek fallarda aşkı ve romantizmi temsil etmektedir.
 • At: Kahve falında at murat edilen bir dileğin kabul olması anlamına gelmektedir.
 • Tavşan: Tavşan görmek stres olarak tanımlanmaktadır.
 • Yılan: Falda yılan şekli çıkması düşmanların bulunduğu anlamına gelir.
 • Yüzük: Yüzük görmek evlilik şeklinde açıklanmaktadır.
 • Kuş: Falda kuş görmek haber almak anlamı taşımaktadır.
 • Ay: Falda ay görmek beklediğiniz olayın gerçekleşeceğine delalet etmektedir.
 • Yollar: Yol görmek gezi, şehir dışına gitmek anlamına gelir.

Kahve Falı Sembolleri Nasıl Yorumlanmalı?

kahve fali sembollerinin anlamlari nelerdir

Fal nasıl bakılır? Kahve falı sembolleri yukarıda saydıklarımızla sınırlı değildir. Örneğin ev, araba, anahtar, gelin, damat gibi anlamı açık olan sembollerle karşılaşılabilmesi de mümkündür. Bu durumda falcının tüm şekilleri iyi incelemesi ve çıkan sembol doğrultusuna göre yorumlaması gereklidir.

Örneğin birinin falında ev sembolü görmüşse bu durum kendisinin ya da sevdiklerinin ev alacağı anlamına gelir. Yine falda gelin ve damat görmek fal bakılan kişinin evleneceğine yorumlanmaktadır. Ayrıca çok sevdiği birinin evlilik haberini alacağına yorumlanmaktadır. Kahve falında tabut görmek ise adından anlaşılacağı üzere, hanede ya da yakın sevdikleri içerisinden bir ölüm haberi alınacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Kahve falı sembolleri kadar, fincanın içi de büyük önem taşır. Fincanın içi şekil bakımından daha sade ve düzenli ise, bu karşınızdaki kişinin hayatının rutin ve yolunda ilerlediğini gösterir. Ancak birden fazla şekil ve karmaşık bir görünüm bulunuyorsa bu durumda yolunda gitmeyen şeyler olduğu düşünülebilecektir.

Kahve Falı Tabağı Nasıl Bakılır?

kahve fali tabagi nasil yorumlanir

Fal nasıl bakılır? Zira söz konusu bakımda, tabağına nasıl bakılacağı da oldukça merak edilmektedir. Kahve falı tabağı genellikle dileklerin kabul olup olmayacağını ve dileğin ne zaman kabul olacağı hakkında bilgide kullanılmaktadır. Ancak bazen tabak kısmında da anlamlı sembol ve şekillere rastlanmaktadır. Tabağı açmadan önce fal bakılan kişinin bir dilek tutması istenilmektedir. Dilek tuttuktan sonra tabak fincanın içerisine doğru akıtılmaktadır.

Tabaktan bol miktarda telve düşüyorsa, tutulan dileğin kabul olacağına yorulacaktır. Ancak tabakta bir hareketlilik oluşmuyorsa, dileği gerçekleşmeyecektir. Akıtılan tabağın üzerinde belirgin şekil ve semboller varsa bunların yorumlaması yapılacaktır. Bu aşamadan sonra ise, sıra tutulan dileğin ne zaman gerçekleşeceği konusunda bilgi vermeye gelecektir.

Bu durumda kişinin serçe parmağı ile telve bulunan bir yere basması istenmektedir. Bu basma sert bir şekilde olmamalıdır. Nazik bir bastırma sonrasında tabak görünüyorsa dilek hemen gerçekleşecektir. Fakat görünmüyorsa daha zamanı var şeklinde yorumlanmaktadır. Zira işlemi sonlandırıldıktan sonra içindekilerin çabuk çıkması için fincan hemen yıkanmaktadır.

Öte yandan Youtube üzerinden fal yorumcularının fal nasıl bakılır videolarını da izleyebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap