1. Ana Sayfa
  2. Fal Bakma
Trendlerdeki Yazı

Fal ile Gelecek Görülür mü | 21. Yüzyıl Falcıları Geleceği Nasıl Biliyor?

Fal ile Gelecek Görülür mü | 21. Yüzyıl Falcıları Geleceği Nasıl Biliyor?
Fal ile gelecek görülür mü
+ - 0

Fal ile gelecek görülür mü? Geçmişten günümüze dek bakılan fallar, kişilerin bilinmezlikleri hakkında birçok konuyu açığa çıkarabilmektedir. Fal bakan pek çok insan geçmiş, şimdiki zaman ya da gelecek ile ilgili önemli bilgiler verebilmektedir. Bu bilgilerin çıkıp çıkmayacağı ise çoğu zaman bir muallaktır.

Fal baktıran kişilerin yorumlarına göre fal bakan birçok kişinin dediği uzun vadede doğru çıkmaktadır. Bu durum ise fal ile geleceğin nasıl bilinebileceği konusunun ayrı bir önem kazanmasına neden olacaktır. Yazımızda fal ile gelecek görülür mü konusunu ele alacağız.

Falcılık Suç Mu?

33 1

Öncelikle falcılık suç mu konusuna kısa bir giriş yapalım. Ülkemizde ve dünyada uzun yıllar öncesinde falcılık, üfürükçülük ve büyücülük suç ilan edilmişti. Çok geçmeden bu suç, ülkemizde ve dünyada artık bir suç olarak kabul edilmemeye başlandı.

Ancak halen falcılık, üfürükçülük ve büyücülük namının alenen kullanılması yasaktır. Ayrıca bu yollar ile haksız kazanç elde etmekte bir suçtur. Günümüzde fal baktıran birçok insan bunu keyfi olarak yaptırmaktadır. Dolayısıyla falcılık konusunda ciddi yaptırımlara maruz kalan kişi sayısının oldukça az olduğu söylenebilecektir.

1- Falcılık Ne Demek?

Fal ile gelecek görülür mü konusu, farklı varsayımlarla açıklanabilecektir. Falcılık ne demek denildiğinde açıklaması oldukça basittir. Falcılık; iç görüsü bulunan kişilerin bir araç kullanarak birçok konuda bilgi vermesi olarak tanımlanabilir.

44

2- Falcılar Geleceği Nasıl Biliyor?

Peki, tüm bu bilgiler ışığında falcılar geleceği nasıl biliyor? Falcıların geleceği nasıl bildiği konusunda iki önemli varsayım bulunmaktadır. Bunlardan ilki kişilerin 6. Hissi dediğimiz iç görüsünün bulunmasıdır. Altıncı his genel olarak bir kişinin karşısındaki iyice yorumlayarak, onun hakkında doğru varsayımlarda bulunmasını sağlamaktır.

Bu hisse sahip olan kişiler karşısındaki kişilerin davranışlarını ve mimiklerini kaydedecektir. Bu davranışları ve mimikleri de doğru bir şekilde çözümleyerek, hayatı hakkında ipuçlarına ulaşacaktır. Ulaştığı ipuçlarını da fal üzerinden yorumlayan falcılar, karşısındaki kişileri kolayca etkileyebilecektir.

55 1

Bu kapsamda aslında falcılar, 6. Hissi kuvvetli olmaları sebebiyle büyük tahminlerde bulunmaktadır. Bu tahminler tuttuğu için ise, fal baktıran kişiye büyük güven duyacaktır. 6. His ile gelecek bilinmese de kişiler, karşısındaki kişinin geleceği bildiğine inanacaktır.

3- Fal ile Gelecek Gerçekten Görünür mü?

Fal ile gelecek görülür mü? Falcıların geleceği gördüğünü düşündüren bir diğer konu ise, fal baktıran kişinin hisleridir. İnsanlığın büyük bir kısmı, fal baktırmak söz konusu olduğunda kendisini şartlandırmaktadır. Kişiler fal baktırdığında çoğunlukla hepsinin doğru çıkacağına kendini inandıracaktır.

Bunun yanı sıra gelecek bilinmezdir, gelecek hakkında hiç kimsenin fikir sahibi olması mümkün değildir. Bu kapsamda aslında kişi inandıkları ile hayatını şekillendirebilecektir.

66

Bir kimsenin söylediklerini bu denli ciddiye almak, aslında bu yönde hareket edilmesine neden olabilecektir. Yapılan araştırmalara göre birçok insan fal baktırdıktan sonra, falda söylenilenin etkisi altında kalmaktadır. Bu nedenle fal sonunda söylenenler, kişinin yaşantısına doğrudan etki edebilecektir.

4- Falcılar Ölümü Bilir mi?

99 2

Fal ile gelecek görülür mü? Fal baktıran kişiler, bazı falcıların fal esnasında ölümden bahsettiğine şahit olabilir. Ölüm daha çok tarot ya da kahve falı sonucunda yorumlanabilecek bir konudur. Falcılar ölümü bilir mi konusu aslında bir girdaptır. Çünkü kültürümüzde yer alan tarot ve kahve falının anlamlarının birebir doğru çıktığına inanılmaktadır.

Kahve falında uzun ve heybetli bir simge görmek, timsaha yorulmaktadır. Yine bu falda timsah görmek, bir ölümün var olduğuna delalet etmektedir. Tarot kartları arasında bulunan ölüm kartı ise bir kişinin yaşam sonuna geldiğini ifade etmektedir.

77 1

Bu iki falda bu simgelerin görünmesi, ölümün var olduğunu gösterebilir. Ancak bu bilgiler ışığında kesin ve net bir şekilde bir ölümün var olduğunu söyleyebilmek güçtür.

5- Fal Baktıranların Başına Gelenler Neler?

Fal ile gelecek görülür mü? Fal baktıran birçok insan aslında sonraki süreci merak etmektedir. Çünkü falcılar ağırlıklı olarak, gelecek ile ilgili söylemlerde bulunmaktadır. Fal baktıranların başına gelenler tehlikeli ve riskli durumlar değildir. Dini bilgilerle üç harflilerle iletişim kurmadıkça fal bakmanın günah olduğu yönünde bir ibare yer almamaktadır.

88 1

Ancak üç harflilerle iletişim kurmak ve bu bilgileri sızdırmanın büyük günah olduğu açıkça belirtilmiştir. Fal baktıran kişilerin, fala körü körüne inanmaması ve hayatını bu yönde şekillendirmemesi gereklidir. Bu konulara dikkat ettiği takdirde, herhangi bir kötü durum ile karşılaşmaları söz konusu olmayacaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap