1. Ana Sayfa
  2. Fal Bakma
Trendlerdeki Yazı

Fal Çeşitleri Nelerdir ? En İyi Sonuç Veren Fal Hangisidir? 2022

Fal Çeşitleri Nelerdir ? En İyi Sonuç Veren Fal Hangisidir? 2022
0

Fal çeşitleri, astroloji ile ilgilenen birçok insan üzerinde merak uyandıran bir konu olma özelliği taşıyor. Günümüzde internet ortamı başta olmak üzere birçok kafede de fal bakılabilmesi mümkün oluyor. Fal baktırmak isteyen pek çok kişi ağırlıklı olarak kahve falını tercih ediyor. Ancak kahve falı kadar etkisi bulunan alternatif fal çeşitleri de vardır.

En Etkili Sanal Fal Çeşitleri Hangileri?

Fal baktırarak geleceği hakkında fikir sahibi olmak isteyen birçok kişi var. Ve bunu bulunduğu her yerden yapabilmek istiyorlar. Sanal fal çeşitleri bu anlamda kişilere büyük konfor sağlayabilmektedir. Zira sanal ortamda bakılabilecek fal türleri sayesinde kişiler mekandan bağımsız olarak her yer de baktırabilecek.

Zira fal konusu çok kapsamlı olduğu için bir birinden faklı inanışlar bulunmaktadır. Sanal fal çeşitleri bunların içinde göze batan rahatlıktadır. Bunun için hiçbir ücret ödemeden konforlu bir şekilde geleceği hakkında fikir sahibi olabileceklerdir. İşte sizin için hazırladığımız fal çeşitleri listemiz…

1- Katina Falı

katina

Katina falı son yıllarda tüm dünyada en çok tercih edilen fal çeşitleri içerisinde bulunuyor. Katina falı tarot ile benzerlik gösterse de bakılış açısından birbirinden ayrılıyor. Zira bu falda 65 tane farklı kart yer alıyor. Her bir kart sırasıyla aşk, ölüm, başarı ve kazancı simgeliyor.

Sanal ortamda sizden belirli bir sayıda kart seçilmesi istenir. Seçilen kartların 3 kartında farklı anlamaları vardır. Bunlardan biri geçmişi, biri şimdiki zamanı, biri ise geleceği temsil eder ve falcı tarafından yorumlanmaktadır. Katina falı hem sanal hem de yüz yüze şeklinde bakılabilen bir fal türüdür. Özellikle yüz yüze bakan kişilerin enerjisinin yüksek olması gerekir. Ve bu konuda kapsamlı bir eğitim alması gerektiği söylenmektedir.

2- Tarot Falı

fal çeşitleri

Orta çağın son zamanlarında tarot falı bakılmaya başlamıştır. Bununla beraber Osmanlı döneminde de sıkça tercih edilen bir fal çeşidi olarak bilinmektedir.. Kesin çıkan fal türlerinden biri olan Tarotta tam olarak 78 kart bulunmaktadır. Tarot kartları da katina kartları gibi aşk, sağlık, başarı, ölüm, kazanç gibi pek çok kavramı simgeliyor.

Bu fal türünde 1,7 ya da 10 tane seçim yapmanız sağlandıktan sonra, seçilen kartlar falcı tarafından yorumlanmaktadır. Tarot falı özellikle bir dileğin olup olmayacağını, yakın geçmişte neler olacağı ve gelecekte sizi neler beklediği konusunda oldukça etkili fal çeşitleri içerisinde yer alıyor.

3- Yıldızname

Basliksiz 6 3

Bu fal türü diğer fallardan oldukça farklıdır. Osmanlı döneminde popüler olan Yıldızname fal etkili sonuçlar verebilmektedir. Yıldızname sağlık, ilişkiler, iş hayatı, sosyal çevre vb. açıdan nasıl olduğunuz konusunda kapsamlı bilgiler verebilecektir. Bu fal sırasında size doğum tarihi, anne adı, doğum saati gibi detaylı bilgiler sorulacaktır. Sonrasında ise belirli hesaplamalar yapılarak hangi ayda evleneceğiniz, hangi ayda iş ya da bebek sahibi olabileceğiniz gibi bilgiler verilebilecektir. Bu fala özellikle orta yaş ve yaşlı grubundaki insanlar büyük önem gösterirken, büyük bir çoğunluğu söylenenlerin çıktığını savunmaktadır.

4- İskambil Falı

Basliksiz 1 8

Fal çeşitleri ücretsiz olarak baktırabileceğiniz türlerden biri olan iskambil, geçmiş dönemlerde evlerde ve özel falcıların evine gidilerek baktırılırmış. O dönemde etkili sonuçlar verdiği için günümüzde halen güvenilir bulunan bu fal, yakın zamanki geçmiş ile ilgili yaşanacaklar hakkında ipuçları verebilmektedir.

Ayrıca garantili bir fal olarak gösterilen iskambil, tarot ve katina gibi kart seçilmesiyle bakılmaktadır. Seçilen kartların simgelediği değerler baz alınarak, yorumlarda bulunmaktadır. İskambil falı bazen bir dileğin kabul olup olmayacağı, yakın gelecekte neler olabileceği konusunda danışılabilecek bir faldır.

5- Kahve Falı

Basliksiz 3 5

Sohbet ortamlarının olmazsa olmazı olan kahve falı, günümüzde sanal ortamda da bakılan fal çeşitleri arasına girdi. Eski ve klasik bir yöntem olan kahve falı, eğlenceli olması sebebiyle de hemen herkes tarafından tercih ediliyor.

Bu fal kahvenin içilmesi sonrasında kahve fincanın ters çevrilmesi ve oluşan şekillerin yorumlanması ile bakılmaktadır. Telve üzerinde yer alan şekiller ağırlıklı olarak sezgilerle hareket edilerek yorumlanmaktadır. Kahve falında hem geçmiş, hem şimdiki hem de yakın gelecekteki olaylar hakkında bilgi verilebilmesi mümkündür.

6- Yıldız Haritası

Basliksiz 7 3

Batı astrolojisinde oldukça önemli olan bu fal çeşitleri ücretsiz olarak sanal ortamda bakılabilmektedir. Özellikle İlkbahar Ekinoksunda belirli hesaplamalar doğrultusunda bakılan bu fal, eski dönemlerde doğum haritası olarak da bilinmektedir.

Kişiye sanal ya da yüz yüze ortamda özel yaşamı ve karakteri ile ilgili belirli sorular yöneltilmektedir. Yıldız haritası iyi ve kötü yönüyle yaşanacaklar hakkında bilgi vermesi ve bu durumlar karşısında neler yapılması gerektiği konusunda yol gösterici olduğu için önem kazanmaktadır.

7- El Falı

el fali

Fal çeşitleri arasında yer alan el falı, avuç çizgileri üzerinden bakılarak yorumlanıyor. İnsanların avuç içlerinde çizgiler bulunmaktadır. Bu çizgiler birbirinden farklı olması nedeniyle, insanlar tarafından kader çizgileri olarak da anılmaktadır. Avuç içindeki çizgiler falcılar tarafından doğum, yaşam ve ölüm çizgisi şeklinde değerlendirilmektedir.

Ayrıca çizgileri okuma gücü bulunan falcılar bu çizgiler üzerinden yorumlarda bulunarak, yakın gelecek hakkında bilgiler verebilecektir. Online platformlarda bakılan el fallarında ise elinizi net gösteren bir fotoğraf paylaşmanız istenir. El çizgileriniz doğrultusunda yapılan değerlendirmelerin kesin ve net sonuçlar verdiği düşünülmektedir.  

8- Bakla Falı

Basliksiz 5 6

Fal çeşitler nelerdir denildiğinde bakla falının on zamanların en popüler fal çeşitlerinden biri olduğu söylenebilecektir. Dolayısıyla kökeni Hindistan ve Mısır’a dayandığı düşünülen bu fal etkili sonuçların alınmasını sağladığı için günümüzde herkes tarafından tercih edilmektedir.

Yüzyıllardır bakılan bu fal bakla taşları kullanılarak, belirli hesaplama ve değerlendirmeler yapılıyor. Ortalama 20-21 taşın kullanıldığı bu fal türünde aşk hayatı, belirsizlikler ve diğer sorunlar hakkında bilgiler verilebilecektir. Bu tür sorulara cevap ararken tercih edilen bakla falı ülkemizde pek tercih edilmemektedir. Ancak yeni yeni tercih edilirken deneyenlerin büyük bir çoğunluğu memnuniyet ifadesinde bulunmaktadır.

9- Melek Falı

Basliksiz 8 3

Fal çeşitleri isimleri arasında bir diğeri ise Melek falıdır. Son yıllarda yeni yeni tercih edilmeye başlayan bu falda da bazı tesirli kart çeşitleri kullanılıyor. Melek falı Avrupa ülkelerine bakılarak popülarite kazanmıştır. Kararsızlıklar konusunda yol gösterdiğine inanılmaktadır. Bununla birlikte kaderi de olumlu yönde etkilediği düşünülmektedir.

Melek falını diğer fallardan ayıran en önemli özellik ise gelecek hakkında hiçbir şekilde bilgi vermemesidir. Bu fal yalnızca şimdiki zamanda yaşanan olaylar hakkında yol gösterici olurken, bakılan kişinin konularla ilgili radikal kararlar alabilmesini destekler. Ancak bakan kişinin ya da platformun Melek falı konusunda yeterli bilgi ve eğitiminin bulunması gereklidir.

10- Su Falı

Basliksiz 6 4

Su falı fal çeşitleri içerisinde en zor bakılanı olmakla birlikte, genel olarak sanal ortamda bakılmamaktadır. Oldukça teferruatlı olduğu bilinen bu falın yüz yüze bakıldığında daha etkili sonuçlar verdiği bilinmektedir. Fal bakan kişilerde ise su falı konusunda uzmanlaşması gerekecektir. Su falı bakılırken büyük bir kase içerisine belirli bir miktar su eklenir.

Suya dışarıdan bazı müdahalelerde bulunarak, üzerinde meydana gelen silüetler, ifadeler ve benzeri hareketler yorumlanır. Su falı yakın gelecek, geçmiş hatta şimdiki zaman hakkında etkili ipuçları verebilecektir. Hatta birçok fal sever bu falı, dileklerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini sorgulamak için bile tercih edebilecektir. Ancak yukarıda belirttiğimiz üzere bilgi ve tecrübesi olmayan kişiler fal bakmamalıdır.,

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap