1. Ana Sayfa
  2. Teknolevha
Trendlerdeki Yazı

Facebook Sayfa Açma Nedir Nasıl Olur? Sayfa Açmak Neden Önemlidir? 2022

Facebook Sayfa Açma Nedir Nasıl Olur? Sayfa Açmak Neden Önemlidir? 2022
0

İşletmeniz veya bireysel markanız için Facebook sayfa açmak hakkında aklınıza birçok konu takılması muhtemeldir. Bu sorular oldukça önemli sorulardır. Çünkü facebook hem dünyada hem de Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Dolayısıyla markanızı tanıtmak için atacağınız en iyi adımlardan biri, facebookta sayfa açma işlemidir.

Facebook’ta Sayfa Oluşturma Ne İşe Yarar?

1 6

İnternet ortamlarında görünür olmak, sizin ve markanız için önemli etkinliklerden biridir. Çünkü günümüzde insanların internet kullanım düzeyi çok yüksek seviyelere ulaşmıştır. İnsan hayatının bu derece önemli bölümünü kaplayan internet ortamında, markanızla karşılaşmalarını sağlamak vazgeçilemez bir reklam fırsatıdır.

2 6 1

Facebook sayfa açmak da, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’ta tanınırlığınızı sağlar. Facebook’ta görünürlüğünüzü artırdığınız takdirde, hedef kitlenize ulaşmanız çok daha kolay olacaktır. Çünkü araştırmalara göre facebook, dünya üzerinde en çok ziyaret edilen sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Oradaki etkinliğiniz arttıkça, markanızın tanınırlık düzeyi de artacaktır.

Twitter Fleets Özelliği Hakkında Kapatma Kararı Aldı Haberin Var mı?

Facebookta Sayfa Açmak İçin Yapılması Gerekenler

3 2 1

Facebookta sayfa oluşturmak için, bir kişisel facebook hesabına sahip olmanız gerekir. Bu hesabınız üzerinden, ona bağlı bir sayfa açabilirsiniz. İlk olarak kendi hesabınıza giriş yapmalı ve sağ üst köşede yer alan “menü” seçeneğine gitmelisiniz. Menünün sağ kısmında bulunan “oluştur” başlığı altında pek çok unsuru görebilirsiniz. Bu bölümden “sayfa” seçeneğini seçerek sayfanızın kurulumuna başlayabilirsiniz.

Facebook sayfa açmak ücretli mi sorusu da sıkça sorulan sorular arasındadır. Bir Facebook sayfası açmak için sizden ücret talebi olmaz. İşletme sayfanızı ya da kendi dilediğiniz her hangi bir temada sayfayı, ücret ödemeden güvenle açabilirsiniz.

Facebook İşletme Sayfası Açma

4 1 1 1
facebook sayfa açma

Facebook ticari sayfa açma işlemi için çok farklı bir şey yapmanız gerekmez. Sayfanızı oluşturma aşamasında, sayfa kategorisini seçerken işletmenize uygun kategoriyi seçmeniz yeterlidir. Bu aşama dışında yapmanız gereken ise sayfanızı oluşturduktan sonra gerekli düzenlemeleri yapmaktır. İşletme uygulamaları, iş ilanları yönetimi, reklam merkezi gibi sekmelerden size uygun düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Facebook’ta Tanınmış Kişi Sayfası Açma

5 4 1

Tanınmış bir kişi hakkında Facebook sayfası açma işlemi de yine aynı şekildedir. Hangi kişi için açıyorsanız, o kişi hakkında doğru ve faydalı bilgileri sayfanızda paylaşmalısınız. O tanınmış kişinin bizzat kendisi olmadığınızı, sadece sayfanın yöneticisi varlığınızı unutmamak gerek.

Tanınmış kişi sayfaları ya da ticari sayfalar açarak para kazanmanın mümkün oluşu da dikkat çekmektedir. Facebookta sayfa açmak para kazandırır mı diye düşünenlere, açılan sayfaların doğrudan para kazandırmayacağını söylemek gerekir.

İşletmenizin tanınırlığını artırmak ve sesinizi duyurmak için sayfaların faydası oldukça fazladır. Bu sebeple satışlarınızın artması da muhtemeldir diyebiliriz.

Facebook’ta Sadece Sayfa Açma

6 3 1

Birçok kişi, kişisel facebook hesabı açmadan facebook sayfası sahibi olmanın yollarını aramaktadır. Ancak facebookta sadece sayfa açma işlemi, bir hesabınız olmadan mümkün olmamaktadır. Öncelikle bir facebook sayfasına sahip olmanız gerekir. Bu hesaba bağlı olarak istediğiniz kadar sayfayı güvenle açıp ve yönetebilirsiniz.

Facebook Sayfa Açma Mobil

7 2

Facebook sayfa açmak işlemi hem bilgisayarda hem de telefonda uygun bir şekilde gerçekleşmektedir. Mobil sayfa açma işlemi için, Facebook uygulamasına giriş yapmalısınız. Ana sayfada bulunan üç çizgili menü seçeneğine girerek, sayfalar sekmesinden yeni sayfa oluşturma seçeneğine basabilirsiniz. Daha sonraki adımları sırayla izleyerek sayfa kurulumunuzu rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap