1. Ana Sayfa
  2. Çiçek Bakımı
Trendlerdeki Yazı

Çim Yetiştirmek İçin 12 Adım | Evde Çim Nasıl Yetiştirilir?

Çim Yetiştirmek İçin 12 Adım |  Evde Çim Nasıl Yetiştirilir?
1
+ - 0

Çim yetiştirmek son zamanların popüler uygulamaları arasında olduğundan, evde çim nasıl yetiştirilir sorusu da sıkça sorulmaktadır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken önemli bazı adımlar bulunur. Bu adımlara dikkat ederek kendi çiminizi ev konforunda yetiştirmeniz mümkündür. Hangi amaç için olursa olsun, kendi çiminizi yetiştirmek istediğinizde bunu kolayca yapabilirsiniz.

Evde Çim Nasıl Ekilir?

2 24

Evinizin bahçesinde çim yetiştirmeye başlamak için önce, çim nasıl yetiştirilir sorusunun cevabını detaylı bir şekilde öğrenmelisiniz. Çünkü bir bitki yetiştirirken önemli olan tek şey onun tohumuna sahip olup, onu toprağa ekmek değildir. Bitkinin yetişeceği yer olan toprağın ve ihtiyacı olan güneşin de durumunu düşünmelisiniz. Bu sebeple takip etmeniz gereken adımların hepsine uyduğunuzdan emin olmalısınız.

Evde Çim Nasıl Yetiştirilir?

evde çim nasıl yetiştirilir

Bazen bahçeli evinizin bahçesinde, bazen de balkonunuzdaki saksıda çim yetiştirmek isteyebilirsiniz. Saksıda çim nasıl yetiştirilir konusunu merak etmeniz de bu sebeple normaldir. Nerede olursa olsun, çim yetiştireceğiniz toprakla işe başlamanızda fayda vardır. Toprağınızın yeterli miktarda minerale sahip olduğundan emin olarak yola çıkarsanız, sağlıklı çim elde etme konusunda doğru ilk adımı atmış olursunuz.

Buğday Çimi Yetiştirme

4 21

Sağlıklı yaşamın yeni mucizelerinden kabul edilen buğday çimi, evde kolayca yetiştirebileceğiniz bir çim türüdür. Günümüzde faydaları saymakla bitmeyen bu bitki sayesinde, kanser gibi zorlu bir hastalığı bile alt etmek kolaylaşır. Evinizde temiz ve organik bir şekilde yetiştirdiğiniz buğday çiminden elde ettiğiniz suyu içerek, sağlıklı kalma ve kanserle savaş konusunda çok iyi bir adım atabilirsiniz.

Sağlıklı yaşamın bu mucizevi dokunuşu için, evde çim nasıl yetiştirilir sorusu da sıkça gündeme gelir. Bunun için yapmanız gereken, işlemden geçmemiş çiğ buğday tanelerini alıp çimlendirmektir. Öncelikle bol suyla yıkadığınız buğdayları, derin bir kaptaki su içerisinde bir gün boyunca bekletmelisiniz. Daha sonra bir tülbendin içerisine yayarak, sürekli nemli kalmasına özen gösterip çimlenmesini sağlayabilirsiniz.

Buğday Çimi Suyu Nasıl Yapılır?

5 18

Buğdayınız sağlıklı bir biçimde çimlendikten sonra, onu bir saksıya almalısınız. Normal bir bitki bakımı gibi toprağında sulayarak büyümesini sağlayabilirsiniz. 10 cm’ye kadar büyüme potansiyeli olan buğday çimini, saksıdan kopararak doğrudan tüketebilirsiniz. Ya da genellikle tercih edilen şekliyle meyve sıkacağından geçirip suyunu çıkararak tüketebilirsiniz. Ayrıca bununla ilgili Youtube üzerinden videolarda izleyebilirsiniz.

Buğday Çimi Hangi Buğdaydan Yapılır?

6 16

Mucizevi olarak bilinen buğday çimi yetiştirmeyi, evde çim nasıl yetiştirilir sorusuna cevap alarak öğrenebilirsiniz. Kendi buğdayınızdan yetiştirdiğiniz çimi tüketerek kansere meydan okuyabilir ve daha sağlıklı bireyler olabilirsiniz. Buğday çimi, hiçbir işlemden geçmemiş sade buğdaydan yapılır. Bu sebeple tohum konusunda dikkat etmeniz gereken tek nokta, işlemden geçmemiş bir buğday edinmektir.

Kanser İçin Buğday Çimi Nasıl Yapılır?

7 15

Evde çim nasıl yetiştirilir konusunda, kanser için büyük yararı olan buğday çimini evde yetiştirmenin yolunu öğrenebilirsiniz. Bu sayede çiminizi güvendiğiniz ortamda güvenli bir biçimde yetiştirmiş olursunuz. Yalnızca evinizin içinde değil, bahçenizde de sağlıklı buğday çimi yetiştirmeniz mümkündür. Bahçede çim nasıl yetiştirilir konusunda da, aynı çim ekim yollarını izleyerek çimlenen buğdayı bahçe toprağına ekebilirsiniz.

Bitki yetiştiriciliği ve çiçek bakımı hakkında daha çok bilgi sahibi olmak adına burayı inceleyebilirsiniz. Sitemizde birbirinden güzel çiçeklerin bakımı hakkında bilgileri sizler için derledik. Hakkında daha çok bilgi sahibi olmak istediğiniz çiçekler için aşağıya yorum bırakabilir ve yazılar hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap