1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Et Beni Nedir? | Et Beni Neden Çıkar?

Et Beni Nedir? | Et Beni Neden Çıkar?
+ - 0
et beni nedir

Vücudunda et benine sahip olanlar, et beni nedir ve et beni neden çıkar sorusunu sıkça sormaktadır. Kimi zaman önemli görmediğiniz, kimi zaman da endişe ettiğiniz et benleriniz hakkında bilgi almak istersiniz. Bunun sebebi, et benlerinin sizin için tehlikesini merak etmenizdir. Bunun yanı sıra, estetik olarak da et benlerinizden rahatsız oluyor olabilirsiniz. Bütün bu sebeplerden dolayı et beni hakkında daha geçiş bilgiye sahip olmak isteyebilirsiniz.

Et Beni Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Peki, et beni nedir? Et beni koltuk altı, göz kapağı, genital bölge ve boyun gibi, vücudun katlanılan kısımlarında görülen, kabarık ve küçük bir et parçasını andıran ben çeşididir. Nadiren de olsa göğüs ve sırt gibi vücudun düz kısımlarında da görülebilmektedir. Et benleri küçük, büyük, kırmızı ya da ten rengi olmak üzere çeşitli şekillerde görülebilmektedir.

Tehlikeli Et Benleri Nasıl Olur?

3 18

Et beninin oluşumu, vücuttaki kolajen miktarı ile alakalıdır. Bazı durumlarda vücuttaki kolajen lifleri ve damarlar birleşerek, ciltte düzensiz bir şekilde büyüyebilmektedir. Et beni oluşumu bu şekilde gerçekleşmektedir. Genellikle genetik kökenli olmakla bilinen et benleri, aileden birinde varsa bir başkasında görülebilmektedir.

Çoğunlukla yirmili yaşlarda görülmeye başlayan et benleri, vücudunuzda anormal olarak gördüğünüz ve hoşlanmadığınız parçalar olabilmektedir. Bunların tehlikeli ve sağlığınıza zararlı benler olup olmadığını merak edebilirsiniz. Bu sebeple et beni ilacı nedir sorusunu sorarak, beninizi geçirmek için araştırmalar yaparsınız. Ancak et benlerinin sağlığa hiçbir zararı bulunmaz, yalnızca estetik kaygılar nedeniyle uzman hekimle görüşülüp giderilmeye çalışılabilir.

Et Beni Nedir? | Kırmızı Et Beni Neden Çıkar?

Vücudunuzda oluşan et benlerinin kökeni genellikle genetiktir. Bunun yanı sıra enfeksiyonlar, ani kilo değişimleri, hormonla ilgili konular, hamilelik ve menopoz gibi pek çok sebep de, et beni oluşumunu tetikleyebilmektedir.

4 18

Vücudunuzda karşılaştığınız kırmızı et beni nedir konusunda, onun oluşum sebebinin de kalıtsal olduğunu söyleyebiliriz. Ancak uzmanlar; hamilelik, doğum kontrol ilaçları, çok nemli ve sıcak hava şartları gibi sebeplerin de, kırmızı et beni oluşumunda rol oynadığını söylemektedir.

İple Bağlanan Ben Ne Zaman Düşer?

Vücudunuzdaki et benlerinden kurtulmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken bir uzman hekimden yardım almaktır. Doktorunuz, bahsi geçen parçanın zararsız bir et ben olup olmadığını size söyleyecektir. Onun tavsiyelerine uyarak et beninizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Bunun dışında evde uygulanan bazı yöntemlerle de et beninizden kurtulmanız mümkün olabilir.

44

Et beni nedir ve et beni neden çıkar konusunu öğrendikten sonra, onu vücudundan atmak isteyenler, sirke ya da bir ip sayesinde ev konforunda bu işlemi yapabilirler. Sirkenin yoğun ve güçlü asit miktarı, et beni kurutmaya yardımcıdır. Bu sebepler onun üzerine sirke sürerek kurumasını sağlayabilirsiniz. Ya da ince bir iple et beni sıkıca bağlayıp düşmesini bekleyebilirsiniz. Bağladığınız bene kan gitmeyince kısa bir süre içinde kolayca kuruyup düştüğünü göreceksiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap