1. Ana Sayfa
  2. Gündem

En Uygun Fiyatlı Spor Araba Modelleri, Fiyatları ve Özellikleri 2022

En Uygun Fiyatlı Spor Araba Modelleri, Fiyatları ve Özellikleri 2022
+ - 0

Uygun fiyatlı spor araba modelleri, birçok otomobil sevdalısının peşi sıra kovaladığı bir kategoridir. Spor arabalar birçok kişinin hayallerini süslemektedirler. Fakat çoğu kişi, hatırı sayılı karizması olan bu arabaları uzaktan uzağa sevmektedir. Çünkü spor arabalar, kabarık maliyetleriyle efsaneleşmiştirler. Popülaritesi yüksek spor arabaların fiyatları pahalıdır fakat, pramitin aşağısına doğru uygun fiyatlar bulunabilmektedir.

Cepteki cüzdan bir tutam zorlanmakla birlikte, spor araba sahibi olmak imkansız da değildir. Mühim olan sağlıklı ve geniş çaplı bir araştırma yapmaktır. Bu tespitler ışığında, kişinin hem tarzını yansıtacak hem de bütçesine hitap edecek spor araba sahibi olması hayal olmaktan çıkmaktadır. Böylece kişinin duvarını süsleyen o araba, kapısının önüne konuşlanabilmektedir.

En Uygun Fiyatlı Spor Araba Modelleri

uygun fiyatlı spor araba modelleri

Otomobil sahibi olmak, kadın erkek ayırt edilmeksizin hem bir ihtiyaç hem de bir tutkudur. Bu otomobiller arasında en rövanşta olan tarz ise spor arabalardır. Her birey spor araba sahibi olma arzusuna sahiptir. Ancak ucuz fiyata alınabilecek spor arabalar sualine de cevap aramaktadır.

Her spor araba kendi vilayetine göre podyumda sergilenmektedir. Kimisi tek kapılı arabalar ucuz başlığı ile ün yapmışken, kimisi jantlarıyla adından söz ettirmektedir. Zira kimisi rengiyle göz doldururken, kimisi markasıyla ardından sürüklemektedir. Kimisi özellikleriyle büyülerken, kimisi sayılı üretimiyle diğerlerinden ayrılmaktadır. Kiminin motor seviyesi cazip gelirken, kiminin beygir gücü tercih sebebi olmaktadır.

Bu nitelikler sonrası ucuz lüks arabalar mumla aranacaktırlar. Uygun fiyatlı spor araba modelleri listelenirken, bu arayışa bir kibrit çakılmış olacaktır.

Araba Neden Benzin Kokar?

1.En Uygun Fiyatlı Spor Araba Modelleri 1999 Honda S2000

uygun fiyatli spor araba modelleri honda s2000

Yaklaşık olarak 100 bin TL ile açılış yapıp, 350 bin TL’ye kadar çıkış yapan bu marka, spor araba tutkunlarının listesinin baş rollerinden biridir. Hatta bu araba için şiirler dahi bestelenmiştir. Kendisi bir araba olmaktan çıkıp, bu segmenti takip eden zümre için bir sevda haline bürünmüştür. Otomotivde isim yapmış Japon devi Honda’nın tasarladığı bu model, 1999 yılında üretilmiştir. Arabanın üretimi 2009 yılında sonlandırılmıştır.

Üstelik bu model “halk tipi Ferrari” lakabını almıştır. Ayrıca ününü hem kaliteli hem de uygun fiyatta olmasına borçludur. Üretimi sonlandırılsa da hala taze sıfatı ile bilinmektedir. Bu modelin 17 inç büyüklüğünde jantları vardır. Ancak lastiklerinin çamurluğa yakın tasarlanması, sert süspansiyon sistemi, 240 beygir güç üretme kapasitesi, kaput altındaki 2.0 litre motor seçeneği de göz doldurmaktadır. En yüksek hız seviyesi ise 240 km/ s olarak tespit edilmiştir. Üstü açık kullanılabilen bir araba olmasının yanı sıra, tavan formu da elektriklidir.

2. 2005 BMW 645ci

uygun fiyatli spor araba modelleri bmw 645 ci

Uygun fiyatlı spor araba modelleri arasına adını yazdıran bu markanın fiyatı 180 bin TL ile 335 bin TL arasında değişim göstermektedir. Birçok kişinin hafızasına ilk kez 2003 yılında kazınan bu modelin geçmişi sanıldığından daha köklüdür. Çünkü bu model 1976 yılından bu yana yolların tozunu attırmaktadır. Büyük ve geniş bir gövdeye sahiptir. Fakat 18 inç jantlara sahip, geniş tampon formatındadır.

4398 litre hacmi olan motoru, bagajının çıkıntılı yapısı, beygirinin 333 gücü, 250km/ s hıza çıkabilmesi, 6 otomatik şanzıman ile kombin edilen ünitesi spor araba tutkunlarını yüreğinden vurmaktadır.

3. 2010 Mazda RX-8

uygun fiyatli spor araba modelleri mazda RX8

Biyografisi 1970 yıllarına uzanmaktadır. Özellikle 50 bin TL ile göz kırpan bu markanın, 145 bin TL’ye arasında değişmektedir. Yine bir Japon devi eseri olan bu model, heveslilerinin karşısına ilk kez 2002 yılında çıkmıştır. Piyasaya sürüldüğü senenin en yeni teknolojilerini bünyesinde harmanlamıştır. Kasa yapısı olarak Hondo S2000 modelin çift yumurta ikizidir denilebilir.

Motoru benzinli olan bu tasarım oldukça yüksek bir performansa sahiptir. Mazda RX-8, alüminyum ve plastik gövdeye ve iki kapılı formata sahiptir. Kaput altında 1.3 litrelik Wankel motor bulunmaktadır. 237 beygir gücüne sahip model, en fazla 240km/ s hız yapabilmektedir. Aynı zamanda Manda RX-8 ucuz spor arabalar 2022 listesinde en tepelerde boy göstermektedir.

4. 2003 BMW M3

uygun fiyatli spor araba modelleri BMW M3

Uygun fiyatlı spor araba modelleri arasına ismini karalatan BMW M3 markasının sıfır modeli 320 bin TL’ den başlamaktadır. Alman firma tarafından üretilen bu model, mercekli far yapısı ve geometrik formları ile ilgi görmektedir. Krom süslemeler ile zenginleştirilen bu araba, uzaktan dahi 18 inç jantları ile ben burdayım imajı çizmektedir.

Zira bagaj kapağı üzerine yerleştirilen rüzgarlık, araca agresif bir stil kazandırmaktadır. Stop farlarının L formatında olması, difüzörde bulunan dört egzoz çıkışı, kaput motoru ile ilgili sinyal çakmaktadır. 3.2 litrelik motor seçeneği, 343 beygir gücü özelliklerine sahip bu araç, 0-100 km/ s hızlanışını 5.2 saniyede gerçekleştirmektedir. Özellikle bu nitelik günümüzde dahi oldukça ses getirmektedir.

5. 2008 Alfa Romeo Brera – Spider

uygun fiyatli spor araba modelleri ALFA ROMEO SPIDER

4 kişilik spor araba modelleri içinde yer alan bu tasarım, fiyat olarak 175 bin TL’ ye kadar uzanmaktadır. İtalyan esintilerin üzerinde aşikare hissedildiği uygun fiyatlı spor araba modelleri içinde yer alan Alfa Romeo Brera – Spider, Cenevre otomobil fuarında tasarlanmıştır. Her model cam tavan tasarımına ve 17 inç janta sahiptir. Ayrıca bu modellerin kaputunun altında dizel ve benzinli motor sistemi aynı anda bulunmaktadır.

Benzinli motor özellikleri arasında, 185 beygir gücü, 2.2 litrelik motor seçeneği mevcuttur. Dizel kanadının özellikleri arasında ise 2.4 litrelik JTD motor, 200 beygir gücü sayılmaktadır.

6. 2010 Citroen DS 3

uygun fiyatli spor araba modelleri 2010 citroen ds 3

PSA grup aracılığıyla 2009 senesinde tanıtıma sunulan ve uygun fiyatlı spor araba modelleri içinde yer alan bu tasarım, 110 bin TL’ den başlamaktadır. Vitrin profil görüntüsü ile gelinlik genç kız misali dikkatleri üzerine çeken DS 3, camlarının büyük olması sebebiyle olduğundan daha geniş bir görüntüye sahiptir. Aynı zamanda aracın çamurluğunun yüksek belli dizaynı, profilinin yüksek görünmesini sağlamaktadır. Bu modelin ilk çıkış ünitesi olan 1.6 VVTİ motorları, 120 Hp güç üretmektedir.

Bu modelin en ileri versiyonunun güç üretimi ise 156 Hp’ dir. DS3 modelin 1.4L İLE 1.5L dizel seçenekleri diğerlerine göre daha cazip maliyete sahiptirler.

7. İkinci El Seçeneği ile En Uygun Fiyatlı Spor Araba Modelleri

uygun fiyatli spor araba

Listelenen bu altı modelin ikinci elleri de piyasada bulunmaktadır. Buna ek olarak bu modellerin ikinci elleri 100 bin TL altında satışa sunulmaktadır. Sahibinden satın alınabileceği gibi, galerilerde de bulunabilmektedir. Fakat ikinci el araba alırken, arabanın iç ve dış kontrolleri uzman olan biri tarafından kontrol edilmelidir. Aksi taktirde araba türlü sorunlara gebe olabilir. Bu sebeple kişi kar edeyim derken zarara düşebilir.

Bu sayılan arabalara ek olarak Hondo Type-R, Ford Focus ST, Infinite G35, Peugeot RCZ, Mercedes SLK 200, Mitsubish 3000 GT, Chrysler Crossfire gibi araçlar da listeye eklenebilir. Fakat bu araçların birinci el satış fiyatları oldukça faiştir. Bu nedenle bu markalarda ikinci el seçeneği değerlendirilmelidir. Böylece bu araçlar da, uygun fiyatlı spor araba modelleri arasına adını yazdırabilir. Bu modellerin ikinci elleri de 100 bin TL ve aşağısındadır.

“En Popüler Yarış Oyunları Nelerdir” tıklayın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap