1. Ana Sayfa
  2. Oyun

2022 Yılında Oynayabileceğiniz En Popüler Yarış Oyunları

2022 Yılında Oynayabileceğiniz En Popüler Yarış Oyunları
1

Yarış oyunları, son dönemlerde oldukça popülerdir. Bu tür oyunlar, hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. Ancak günümüzde birbirinden farklı yarış oyunu bulunmaktadır. Oyuncular, bu oyunlar sayesinde eğlenceli vakitler geçirmektedir. Özellikle, açık dünyaya sahip olan bu oyunlar daha çok sevilmektedir.

Yarış oyunları, kendi arasında da farklı kategorilere ayrılmıştır. Oyuncular Arcade, Simülasyon ve Simcade kategorilerinden birini tercih edebilmektedir. Peki, 2022 yılında oynayabileceğiniz en popüler yarış oyunları hangileridir? İşte, merak edilen bu sorunun en kapsamlı yanıtı…

“2022 Yılında Oynayabileceğiniz En İyi Açık Dünya Oyunları” yazımızı okudunuz mu? tıklayın.

2022 Yılında Oynayabileceğiniz En Popüler Yarış Oyunları

1

Yarış oyunları listesini sizler için hazırladık. Hazırladığımız bu özel listeyi inceleyebilirsiniz. Listede yer alan oyunları deneyebilir ve bu oyunları oynamaya başlayabilirsiniz. İşte, okuyucularımız için hazırladığımız o kapsamlı liste…

1.      F1 2020

2

F1 2020 isimli oyun, 19 Temmuz 2020 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Popüler yarış oyununda Türkçe dil desteği yer almamaktadır. Ayrıca oyuncular, Formula 1 ve Formula 2 araçlarıyla yarışa katılabilmektedir. Oyunda 22 pist ve 10 takım bulunmaktadır. En önemlisi ise bunların tamamı lisanslıdır.

Tüm bunların yanı sıra oyunda değişen hava sistemi de bulunmaktadır. Ancak 2020 Yılında piyasaya çıkan yapım, sadece oyun konsollarında ve bilgisayarlarda oynanmaktadır. Xbox Game Pass aboneleri ise bu oyunu tamamen ücretsiz olarak deneyimleyebilmektedir.

2.      The Crew 2

Basliksiz 6 4

The Crew 2 isimli oyun, 2018 yılında piyasaya çıkmıştır. Söz konusu yapımda, Türkçe dil desteği yer almamaktadır. Oyuncular, lisanslı arabalar ile yarışlara katılabilmektedir. Bunun dışında oyunda tekne, motor ve uçakta yer almaktadır. En önemlisi ise oyunda dinamik bir yapı mevcuttur.

Oyuncular, arabayla başladığı yarışı tekneyle bitirebilmektedir. Dolayısıyla bu yapı, oyunu daha eğlenceli bir hale getirmiştir.Tüm bunların yanı sıra oyunda dört mevsimde bulunmaktadır. Oyuncular, farklı hava koşullarında mücadele edebilmektedir.

3.      Need For Speed Heat

Basliksiz 8 2

Need For Speed Heat isimli oyun, 2019 yılında piyasaya çıkmıştır. En iyi yarış oyunları listesinde yer almaması haksızlık olacaktır. Fakat Türkçe dil desteği yer almamaktadır.Söz konusu oyun, tek oyunculu ve çok oyunculu bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla oyuncular, gerçek kişilerle de yarışabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra oyun açık dünya temalıdır. Oyuncular, yarış dışında haritayı dolaşabilmektedir. Ayrıca, oyunda seviye sistemi de yer almaktadır. En önemlisi ise oyuncular, seviye atlayarak araçlarını geliştirebilmektedir.

4.      En Popüler Yarış Oyunları Listesinde Onrush İsimli Yapımda Yer Alıyor

Basliksiz 9 2

Onrush isimli oyun, 2018 yılında piyasaya çıkmıştır. Oyunda Türkçe dil desteği yer almamaktadır. Söz konusu yapım, tek oyunculu ve çok oyunculu bir yapıya sahiptir. Oyuncular, özel yetenekler vasıtasıyla birbirini geçmeye çalışmaktadır. Sonuç olarak özel yeteneklerin olmasıyla birlikte oyunda eğlenceli hale gelmiştir.

Tüm bunların yanı sıra oyun 3 farklı ödülü de kazanmıştır. Oyuncular, söz konusu yapımı PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında oynayabilmektedir. Ayrıca oyunda takım yarışları da yer almaktadır.

5.      Forza Horizon 4

Basliksiz 10 2

Forza Horizon 4 isimli oyun, 2018 yılında piyasaya çıkmıştır.Öte yandan bu yapımda, Türkçe alt yazı desteği yer almaktadır. Oyun, tek oyunculu ve çok oyunculu bir yapıya sahiptir. Oyuncular, yarış dışında da haritayı gezebilmektedir. Söz konusu oyun, açık dünya temasına sahiptir. Oyunda gece gündüz yapısı mevcuttur, çünkü oyun dinamik temeller üzerine kurulmuştur.

Bununla birlikte oyunda Level sistemi de bulunmaktadır. Seviye atlayan oyuncular yeni araçlara erişebilmektedir. Ayrıca söz konusu yarış oyunu, Xbox Game Pass kütüphanesinde de yer almaktadır.

6.      Forza Motorsport 7

Basliksiz 11 1

Forza Motorsport 7 isimli oyun, 2017 yılında piyasaya çıkmıştır. Oyun, çok oyunculu ve tek oyunculu bir yapıya sahiptir. Oyunda 700’ den fazla otomobil bulunmaktadır. Üstelik oyunda yer alan otomobillerin tümü de lisanslıdır. Bununla birlikte yarış oyununda, dinamik hava durumu sistemi de yer almaktadır.

Dolayısıyla oyunda, farklı hava koşullarında da yarış yapılabilmektedir. Söz konusu oyun Xbox Game Pass kütüphanesinde de yer almaktadır. Ayrıca bu yapım, 1 tanede ödül almıştır. Tüm bunların yanı sıra oyunda 32 farklı yarış alanı da bulunmaktadır.

7.      Dirt 5

Basliksiz 12 1

Dirt 5 isimli oyun, 2020 yılında piyasaya çıkmıştır. Ancak oyunda Türkçe dil desteği yer almamaktadır. Söz konusu yarış oyunu, dinamik hava sistemine sahiptir. 2020 Yılında piyasaya çıkan yapım, en iyi yarış oyunları 2022 listesinde de yer almaktadır. Ayrıca, oyunda dinamik hava durumu sistemi de bulunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra oyun, geniş hikayesiyle de dikkat çekmektedir. Oyuncular, söz konusu yapımda gerçekçi bir sürüş deneyimi yaşamaktadır. Ayrıca bu oyun, Xbox Game Pass kütüphanesinde de yer almaktadır.

8.      Moto GP 2021

Basliksiz 13

Moto GP 2021 isimli oyun, 21 Nisan 2021 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Ancak oyunda Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Oyun içerisinde Moto GP, Moto 2 ve Moto 3 yarışları yer almaktadır. En iyi yarış oyunları listesinde yer alan yapımda lisanslı sürücüler de bulunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra oyun içerisinde yapay zekâ desteği de yer almaktadır. Dolayısıyla yarışlarda yapay zekâ desteği sayesinde daha heyecanlı geçmektedir. Ayrıca söz konusu oyunda gelişmiş kariyer desteği de bulunmaktadır.

9.      Assetto Corsa

Basliksiz 14

Assetto Corsa isimli oyun, 2014 yılında piyasaya çıkmıştır. Oyunda Türkçe dil desteği yer almamaktadır. Araba yarış oyunları listesinde yer alan yapımda özel pistlerde bulunmaktadır.Söz konusu yapım, sanal gerçeklik desteğine de sahiptir. Oyunda yer alan arabaların tamamı özelleştirilebilmektedir.

Bu yapım, tek oyunculu ve çok oyunculu bir yapıya sahiptir. Oyuncular, gerçek kişilerle yarışabilmektedir. Ayrıca, bu yarış oyunu hem bilgisayarlarda hem de konsollarda oynanabilmektedir.

10.  Project Cars 2

Basliksiz 15

Project Cars 2 isimli oyun, 2015 tarihinde piyasaya çıkmıştır. En iyi yarış oyunları listesinde yer alan bu oyunda 23 farklı gerçek pist bulunmaktadır. Fakat oyunda Türkçe dil desteği yer almamaktadır. Söz konusu yapım, ayrıca tek oyunculu ve çok oyunculu yapıya da sahiptir. Oyunda, toplam 74 farklı yarış otomobili bulunmaktadır.

Bunun dışında oyunda dinamik hava sistemi de yer almaktadır. Ayrıca 3 milyondan fazla kopya satma başarısı göstermiştir. Bununla birlikte 2015 Yılında piyasaya çıkan bu yapım simülasyon türünde kategori göstermektedir.

Bonus İçerik 1: Forza Street

Basliksiz 16

Forza Street isimli oyun, 2018 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Lakin oyun, mobil cihazlar için geliştirilmiştir.Bu yapımda 50’ den fazla lisanslı otomobilde mevcuttur.Söz konusu oyun, tek oyunculu ve çok oyunculu yapıya da sahiptir. ;Ayrıca oyunda, sinematik ögelerde mevcuttur.

Bunun yanı sıra bu oyun, hikayesiyle de dikkat çekmektedir. Ayrıca oyun içerisinde klasik ve spor arabalar yer almaktadır. Oyuncular, istedikleri arabaları seçerek yarışlara katılabilmektedir. Android ve İOS işletim sistemlerinde bu oyun ücretsiz olarak oynanabilmektedir.

Bonus İçerik 2: Asphalt 9 Legends

Basliksiz 17

Asphalt 9 Legends isimli oyun, en iyi mobil yarış oyunları listesinde yer almaktadır.Söz konusu yarış oyunu, 2018 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyunda, 123 farklı otomobil bulunmaktadır. Popüler yarış oyunu, tek oyunculu ve çok oyunculu bir yapıya da sahiptir. Ayrıca oyunda, 3 farklı yarış tipide bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra bu oyun, Android, İOS, Windows ve MacOS işletim sistemlerinde oynanabilmektedir. Oyunda, bazıları gerçek bazıları ise kurgusal onlarca farklı pist bulunmaktadır. Öte yandan oyunda, özel etkinliklerde yer almaktadır. Oyunda yer alan etkinlikler dolayısıyla, oyuncularda daha keyifli vakitler geçirmektedir.

Bonus İçerik 3: GT Racing 2

Basliksiz 18

GT Racing 2, en popüler mobil yarış oyunları listesinde yer almaktadır. Oyun, 2013 tarihinde piyasaya çıkmıştır.Söz konusu yarış oyunu Android ve İOS işletim sistemlerinde oynanabilmektedir. Popüler oyunda, 71 farklı lisanslı otomobilde bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra oyun içerisinde 1400 farklı etkinlikte yer almaktadır. Aynı zamanda Oyuncular, etkinliklere katılarak da seviyelerini yükseltebilmektedir.Öte yandan Yarış oyunları listesinde yer alan bu yapım, tek oyunculu ve çok oyunculu yapıya sahiptir.

Özel olarak geliştirilen bu mobil oyun, tamamen ücretsiz olarak oynanabilmektedir. Dolayısıyla En iyi yarış oyunları kategorisinde bulunur. Bu oyunu Google Play ve App Store’ dan indirebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 5 ay önce

    yarış oyunları için en iyileri bunlar galiba. Piyasada daha iyisini bulamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir