1. Ana Sayfa
 2. Oyun

En İyi Ücretsiz Mobil Oyunlar 2022 (Güncel)

En İyi Ücretsiz Mobil Oyunlar 2022 (Güncel)
1
+ - 0

En iyi ücretsiz mobil oyunlar listemizi 10 oyun ile listeledik. Teknolojinin nano çağını yaşadığı şu zamanlarda mobil oyunlar Playstation ve Xbox gibi kurumlarla yarışır hale geldi. Mobil oyunların dünya genelinde itibarının artmasında online oyunların etkisi çok büyük. Zira platform olarak her yerde kullanılabilecek ve  en yakın yer cep telefonlarının olması da cazibeyi arttırmaktadır.           

En İyi Ücretsiz Mobil Oyunlar

en iyi ücretsiz mobil oyunlar

Bir diğer etken  bilgisayar ve  konsol oyunlarının İos ve Android mağazalarında yer alması. Oyun tadını konsol gibi en yüksek seviyelerde yaşatan oyunları sizlere listemizde belirttik. Morlevha ailesi olarak yazdığımız liste tamamen indirilme sayıları, kullanıcı yorumları ve beğenileri baz alarak yapılmıştır. Bu listenin dışında eklemek ya da değiştirmek istediğiniz oyunları lütfen yorumlarda belirtin.

Mağazaların ücretsiz kategorisinde yer alan en iyi 10 mobil oyun listesi:

1- En İyi Ücretsiz Mobil Oyunlar Pubg Mobile

pubg mobile

Ücretsiz en iyi 10 mobil oyun listemizin en başında Pubg Mobile bulunmaktadır. 9 Şubat 2018’de piyasaya sürülen Pubg Mobile, piyasa rüzgar gibi giriş yaptı. Şu ana kadar yaklaşık 600 milyonluk kullanıcı sayısı ile listemizin başında bulunmaktadır. 2018 yılından bu yana her geçen gün kendini yenileyen oyun, farklı kategorize etmiş senaryoları ile içine çekiyor.

 Online oyun içerisinde, birbirinden farklı 5 büyük harita, eğlence odaları, sadece arkadaşlarınızı dahil edebileceğiniz oda sürümü ve bunun gibi küçük ve büyük olmak üzere 28 farklı senaryo bulunmaktadır. Birbirinden farklı 60’a yakın silah bulunan oyunda her silahın farklı mermisi ve farklı özellikleri vardır.

Bu silahları her haritada farklı yerlere konumlandırılmış evler içerisinde bulabilirsiniz. Evlerde sağlık çantaları, aspirin, enerji içeceği gibi can kotanızı doldurabilecek eşyalar da bulunmaktadır.

Oyun İçerisinde 15’e yakın araç olup her araç birbirinden farklı olmaktadır. Araçlar 2, 3, 4 kişilik olmak üzere değişkenlik gösterir. Misafir koltuğunda oturan kişiler silahlarını araç içerisinde kullanabilir. Araçların yakıt deposu bölümü olduğunu da eklemek gerekiyor. Haritada bulunan evlerden yakıt tankı alıp aracınızı doldurabilirsiniz.

Oyunu Android ve İos tıklayarak, indirebilirsiniz. İyi Eğlenceler Dileriz.

2- Mobile Legends: Bang Bang

mobile legends bang bang

En iyi mobil ücretsiz oyunlar listemizin ikinci sırasını Mobile Legends :Bang Bang oyunu alıyor. Bilgisayar serüveninde L.O.L kullanıcılarının bir hayli  gündem oluşturmasının ardından mobil için önümüze çıkan bir oyundur. Dünya üzerinde yaklaşık 67 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Ülkemizde bu oran hafife alınamayacak kadar yüksek duruyor.

Ayrıca oyunda 4 kişilik takımlar ile başlanıyor. Her iki takıma da korunması gereken 10 kule verilirken, oyuncuların bu kuleleri yıkıp son kuleye ulaşması hedeflenmekte. Yaklaşık 100 adet karakter bulunan oyunda, her karakterin birbirinden farklı karakterleri mevcut.

Üstelik karakter seçiminde tank, okçu, savaşçı ve suikastçı olmak üzere 4 kategori var.  Oyun başlangıcında oyuncular, oyun taktiğini buna uygun karakter seçimi yapmaktadır. Oyunu ilk yüklediğinizde size verilen 4 adet hazır kahraman bulunmaktadır. Geri kalan kahraman karakterleri oyun içerisinde kazandığınız savaş puanı, hazır biletler ve satın alabileceğiniz elmaslar ile açabilirsiniz.

En iyi ücretsiz mobil oyunlar lisemizde oyun başarınıza göre, oyun sonunda yıldız alarak kulvarınızı yükseltebilirsiniz. Her savaş kaybedişinizde yıldız kaybedeceğinizi de unutmayın.

Oyun alanı içerisinde minyon denilen küçük savaşçıları keserek seviye atlayabilirsiniz. Bununla birlikte kazanacağınız savaş puanı ile  kahramanınızı oyun başlangıcından sonuna kadar geliştirmek için özellikleri satın alabilirsiniz.

Oyunu Android ve İos tıklayarak, indirebilirsiniz. Morlevha ailesi olarak sizlere keyifli oyunlar dileriz.

3- Fifa Mobile

fifa mobile 2021

En iyi ücretsiz mobil oyunlar listemizin üçüncü sırasını Ea Sports’un  Fifa Mobile oyunu alıyor. Ülkemizde şu ana kadar yaklaşık 20 milyon indirme sayısına ulaşmıştır. Ayrıca futbol oyun kategorisinde  1990 yılından süre gelen tarihi ile bir çok başarıya imza atmıştır. En yakın rakibi Konami olması da  en çok oyun severlerin işine yaramaktadır. Kendini tekrar etmekten ziyade her sezon farklı bir yenilikle karşımıza çıkmaktadır. Bu yenilikler de oyundan sıkılmanıza engel oluyor.

Üstelik oyuna başlarken verilen hazır takımınızı geliştirmek sadece sizin elinizde. Takım gücünüzü online maçlar yaparak alacağınız başarılar ile geliştirebilirsiniz. Ultimate takımınızı oluştururken istediğiniz taktirde kazandığınız altınlarla transfer yapabilirsiniz. Ayrıca offline oynayabileceğiniz antrenman görevlerini yaparak hazır paketler açabilirsiniz.

Ayrıca en iyi mobil oyun için, oyuncuların sıkılmaması adına her hafta verilen günlük görevler sıfırlanmaktadır. Bu görevler takımınızın hem gücünü yükseltmek için hem de kimyası için önem arz etmektedir.

Ancak oyunun bir negatif yönleri de bulunmaktadır. Ea Sports bu konuda kulaklarını tıkamış durumda. Oyuncuların istek listesini aynı konular dolduruyor. Bunlardan bir kısmı:

 • Offline özellik eklenmesi
 • Geçek hazır takımların olması
 • Menejerlik bölümünün eklenmesi
 • Maçların çift yarı sahada oynatılması
 • Maç içerisinde taktik değişikliği ve oyuncu değişikliği

Oyunu Android ve İos tıklayarak, indirebilirsiniz. İyi Eğlenceler Dileriz.

4- Mortal Kombat X

mortal kombat

En iyi ücretsiz mobil oyunlar listemizin dördüncü sırasını Mortal Komat X ‘a verdik. Playstation ve Xbox konsollarında senelerdir oyun severlerin  beğenerek oynadığı oyun şimdi mobil dünyasında!

Ayırca oyun dinamiği oyuncuların taktirini toplamış gibi görünüyor. Üstelik oyun grafikleri ise mobil oyun dinamiğinde gerçekten bir başarı niteliğinde. Oyun içerisine 3vs3 modu ise en çok beğenilen kategori.

Oyun girişinde sizleri Battle Mode, Faction Wars ve Raiden Challenge olmak üzere 3 senaryo karşılamaktadır. Battle Mode bölümü  oyun hikayesini tamamen yansıtıyor.

Üstelik hikaye modunu oynarken 3 kişilik bir ekip ile savaşıyorsunuz. Ayrıca her takımda bulunan 3 karakteri değiştirebilir ve başarılarınızla güçlendirebilirsiniz. Oyunda çok başarılı olmak isterseniz, emek vermeniz gerekecektir. 

Oyunu Android ve İos tıklayarak, indirebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz.

5- Clash of Clans

clash of clans morlevha

En iyi ücretsiz oyunlar listemizin beşinci sırasını CLash Of Clans’a verdik. Zira bir dönemin en çok oyuncu kitlesine ulaşan mobil strateji oyunuydu. Ayrıca günüme gelen bir çok strateji oyunlarına da yol gösterici olmuştur. Ancak hiç bir online mobil strateji oyunu Clash of Clans kadar etkili bir kullanıcı deneyimi yaşamamıştır. Oyun hala varlığını sürdürse de eski kullanıcı sayısının bir hayli altında durmaktadır. Öte yandan oyun güncellemeler ve geliştirmeler ile güç kazanmaya çalışa da istediği kitleye bir türlü ulaşamıyor.

Ayrıca oyunun iç optimizasyonlarından bahsetmeden geçemeyiz. Zira her geçen güncelleme de üstüne koyarak ilerlerken oyun severlere oyun deneyimini hat safhada yaşatmaktadır. Online mobil oyunlar içerisinde oluşturduğunuz köy düzeninizi gelecek olan saldıralara karşı ayarlamak zorundasınız. Aksi taktirde hem kulenize koyduğunuz savaşcılarınız hem de altın, mavi ve kara iksirleriniz düşmanlar tarafından alıkoyulabilir. Üstelik köy duvarlarınızın seviyesini ve savunmalarınızın seviyelerini arttırabilirsiniz. Oyun içerisinde 3 ana super kahraman savaşcılarınız bulunmaktadır. Bundan ziyade son köy düzenine geldiğiniz de toplam 30 oyun kahramanı oluşmaktadır. Bunlar;

 • Barbar.
 • Okçu
 • Dev
 • Valkür: 
 • Golem
 • Cadı
 • Lav Tazısı: 
 • Atıcı
 • Buz Golemi.
 • Kelle Avcısı
 • Barbar Kral:
 • Okçu Kraliçe:.
 • Büyük Koruyucu
 • Kraliyet Şampiyonu
 • Goblin.
 • Duvar Yıkıcı.
 • Balon
 • Büyücü
 • Parti Büyücüsü.
 • Buz Büyücüsü
 • Silahşor
 • Şifacı
 • Ejderha
 • P.E.K.K.A
 • Yavru Ejderha
 • Madenci
 • Elektro Ejderha
 • Yeti 
 • Minyon (Dalkavuk)
 • Yaban Domuzu Binicisi.

Ayrıca bu kahramanlar ile klan savaşlarına katılabilirsiniz. Klan savaşlarında toplayacağınız altın ve iksirler ile yükseltmeleri tamamlayabilirsiniz. Ancak altın ve iksir toplamak sadece klan savaşları ile bitmemektedir. Çevrenizde savunmasız ve terkedilmiş bir çok köy bulunmaktadır. Buralardan az bir asker feda ederek hazinenizi doldurun!

Örnek Köy Savunma Düzeni;

clash of clans savunma duzeni

Oyunu Android ve İos tıklayarak, indirebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz!

6- Pes Mobile 2021

pes mobile 2021

Mobil oyunlar listemizin altıncı sırasını Pes Football Mobile’ye yer verdik. Yıllardır süre gelen Fifa ile muhteşem bir zirve yarışını mobil platformda da yerini almış bulunmaktadır. Zira Pes konsol platfomunda olduğu gibi mobil platform da grafik bakımından bir adım daha önde duruyor. Oyunun içerisin de başlangıcından beri yer alan futbolcu antrenman kart paketleri ile kadro seviyelerinizi en üst düzey seviyelere çıkartabilirsiniz. Ayrıca mobil futbol oyunlar segmentini en üst düzey seviyelerde yaşanılabilmektedir. Oyun içerisinde bulunan lan odaları ve Bluetooth özellikleri ile kurduğunuz kadrolar ile arkladaşlarınız ile karşılıklı bir may keyifi yaşayabilirsiniz.

Özellikle oyunun depolama boyutu yüksek olduğundan her kullanıcı rahatlıkla sahip olamamaktadır. Oyun severlerin her kesimden oyuncu kazanabilmesinin yanında; özellikle istediği takımı, logoyu ve  formayı seçebilme haklarının olması futbol oyunun kalitesinide üst düzeylere çıkarmaktadır. Ayrıca online mobil oyunlar kategorsinde ele alınabilir.

Ayrıca futbol severlerin oyun hakkında istekleri de bulunmaktadır;

 • Oyun içerisinde master league bölümünün eklenmesi.
 • Efsane ol bölümünün eklenmesi.
 • Offline olarak oynanması.

Oyunu Android ve İos tıklayarak, indirebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz!

7- Nba 2K21 Arcade Edition

nba 2k21 arcade

En iyi mobil oyunlar listemizin yedinci sırasını; efsane NBA serisinin arcade segmentine ayırdık. Mobil spor oyunları kategorisine dahil edeceğimiz bu basketbol oyunu alanında bir numara! Oyun içi grafikleri, hız optimizasyonu ve hikayesi bakımından telefonların ramini bir hayli zorlayacak. Üstelik oyun hikayesinde efsane ol bölümü de yer almaktadır. Bu bölümde oluşturacağınız karakterini; şut atma pas atma, savunma vs. özelliklerini çıkaracağınız iyi maçlar ile yükseltebilirsiniz. Ayrıca karaktere bağlı rozetler bulunmaktadır. Bu rozetleri oyuncunuzun karakterine bağlayarak maç içerisinde yaşayacağınız kritik anları olumlu yönde avantaj haline çevirebilirsiniz.

Bununla birlikte edit bölümünden takım transferleri yapılabilmektedir. Takım halinde maç yapabilirsiniz. Bu senaryolara bağlı olarak 5-5, 4-4, 3-3, 2-2, 1-1 antrenman maç seçenekleri de mevcuttur.

Ancak oyunun tek olumsuz yönü sadece Apple markette bulunmasıdır. İos’un yeni platformu Apple Arcade Market’te aylık üyeliğinizi oluşturup buna benzer harika oyunlara eşlik edebilirsiniz. Zira Apple Arcade hakkında bilgi almak istiyorsanız bağlantıya tıklayın.

Oyun içi grafikler oluştururken bir çok detaya dikkat edildiği dikkatimi çekmektedir. Haliyle oyun seyrine keyif katmaktadır. Oyunun sezon ortalarında forumunuza göre istediğiniz takıma Play-of başlamadan takas isteyebilirsiniz.

Oyunu İos marketten tıklayarak indirebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz!

8- Call of Duty Mobile

call of duty mobile

Efsanevi savaş oyunu Call of Duty. Bu muhteşem dev organizasyon 2003 yılından beri piyasasında adeta parmakla gösterilmektedir. Kuruluşundan bu yıla kadar süre gelen zamanda sadece bilgisayar ve konsolda işlev göstermiştir. Ancak bütün tutumları yıkıp mobil senaryoya adım atan Infinity Ward ekibi; öncelikli amacı kendini mobil platformda kanıtlamaktır. Zira Pubg Mobile gibi bir oyunun tohumlarını yıkmak hiçte kolay olmayacak.

Mobile platforma adım atarken çok büyük reklam çalışmaları yapmış olsa da istediği verimi hala alamadığını bilmekteyiz. Oyun içi senaryonu Pubg Mobilden esinlendiği düşünülse de silahlar, oyuncular, haritalar, ve bir çok senaryo olduğu kadar optimizasyon farkı gözle fark edilebilir durumdadır.

Mobil oyun severlerin Call of Duty Mobile adına pozitif yorumları bir hayli olmasına karşın bir türlü yapılan yatırımların karşılığını alamadığını belirten, Infinity Ward ekibi oyun içi satın alımların ücretlerinde defalarca kampanyalarda bulunmaktadır. Zira bunu fırsat bilip oyunu deneyebilirsiniz.

Üstelik bu muhteşem grafikli mobil savaş oyununda birincil ve ikincil olmak üzere toplamda 188 silah bulunmaktadır. Ayrıca Firing Range, Crash, Killhouse, Crossfire , Hijacked,Nuketown, Raid, Standoff ve Takeof olmak üzere toplamda dokuz harita bulunmaktadır.

Oyunu Android ve İos marketten tıklayarak indirebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz!

9- Asphalt 9: Legends

asphalt 9 legends morlevha

En iyi mobil oyunlar listemizi 9. sıraya koyduğumuz Asphalt Legends oyunu ile devam ettiriyoruz. Dilerseniz, arkadaşlarınızla oynanacak mobil oyunlar listenize ekleyebilirsiniz. Telefonda oynanan en güzel oyunlar listenize bu muhteşem oyunu eklemelisiniz. İlk oyununu 2004’e piyasaya java olarak çıkarmıştır. Gün geçtikçe çağa ayak uyduran Ubisoft ekibi günümüze gelene kadar hem konsolda hem bilgisayarda hem Apk hem İos bölümlerinde oyunlarını tanıtmıştır. Dev Ubisoft ekibi gün geçtikçe üzerine koyarak gelmektedir. Zira oyunda bir çok farklı araba bir çok farklı yarış pisti bulunmaktadır.

Üstelik oyunda 80’e yakın yarış pisti bulunmaktadır. Bununla birlikte toplamda 50 adet yarış arabası vardır. Ayrıca 62 farklı sezon bulunmasına karşın 850’ye yakın kariyer modu da eklenmiştir. Mağazaların ücretsiz mobil oyunlar 2022 kategorisinde bulunan muhteşem mobil yarış oyununu indirmek için daha neyi bekliyorsun?

Oyunu Android ve İos marketten tıklayarak indirebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz!

10- Kafem — Restoran Oyunu

my cafe morlevha

En iyi mobil oyunlar 2022 listemizin son olarak Kafem- Restoran Oyunu ile bitireceğiz. Zira oyundan bahsetmeden önce tekrardan belirtmeliyiz ki; listemizi indirme sayıları, kullanıcı yorumları ve beğeni sayısına göre hazırladık.

Bir kafe işlettiğinizi her an hissedeceksiniz. Bitmek bilmeyen müşteri potansiyelinizi en güzel ve en hızlı şekilde hazırlayıp müşterilerinizi memnuniyetini kazanmak zorundasınız. Ancak bunları yaparken müşterilerinizin sizden özel siparişleri ya da görevleri olacaktır. Bunun için siz görevler ile uğraşırken kafe ile ilgilenecek garsonlar çalıştırmalısınız. Aksi taktirde kafeniz için gerekli malzemelerden ve dekorasyondan geri kalabilirsiniz.

Oyun içerisinde kazandığınız elmas ve altınlar ile kafenize yeni makineler alabilirsiniz. Bundan ziyade kafenizi büyütüp dekore edebilirsiniz. Bu yaptığınız eylemler müşterilerinizi çoğaltacak ve memnun edecektir. Ayrıca sosyal medya hesapları ile bağlanıp arkadaşlarınızla komşuluk yapabilirsiniz. Yiyecek, araç gereç malzeme alış verişine yada hediye etme gibi imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Öte yandan oyunu oynarken hiç bitmeyen bir koşuşturma sizi oyundan ayrılmanıza engel olacaktır. İş yoğunluğu müşteri potansiyeliniz ile ayrı bir keyif verecektir. Oyunu telefonunuzun ücretsiz mobil oyun mağaza kategorisinden indirebilirsiniz.

Oyunu Android ve İos marketten tıklayarak indirebilirsiniz. Keyifli oyunlar dileriz!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap