İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknolevha
Trendlerdeki Yazı

En İyi Ses Değiştirme Programları 2022

En İyi Ses Değiştirme Programları 2022
En İyi Ses Değiştirme Programları
+ - 0

Günümüzde oldukça sık kullanılan ses değiştirme programları son zamanlarda özellikle artmaya başladı. Zira gelişen teknoloji de ses değiştirme programlarının kalitesini arttırmaya yardımcı oldu. En iyi ses değiştirme programları hangileri sizler için inceledik. 

Telefonda konuşurken karşınızdaki kişiye şaka yapmak için ya da tanınmak istemediğiniz kişiler ile konuşmak istediğinizde bu programları kullanabilirsiniz. Şimdi gelin hep birlikte bu programlar nelermiş bir göz atalım.

1.         Fun Phone Call

Fun Phone Call Kullanımı
Fun Phone Call Kullanımı

Bu uygulama, telefonla konuşma esnasında komik sesler kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Fun Phone Call uygulaması size siren ses efekti, köpek ses efekti ya da gong ses efekti gibi farklı efektler seçme şansı sunuyor.

Fun Phone Call Kullanımı

Kullanılışı açısından oldukça basit bir programdır. Uygulamaya giriş yapın ve ana menü kısmına telefon numarası yazarak aramayı başlatın. Sesin seviyesini de buradan kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

2.         Clownfish Voice Changer

ses değiştirme uygulamaları
ses değiştirme uygulamaları

Yine bir başka ses değiştirme uygulamaları arasında Clownfish Voice Changer yer almakta. Bu uygulama da bir önceki anlattığımız uygulamada olduğu gibi komik ve değişik ses efektleri kullanmanız mümkün. Bebek ses efekti, kadın ses efekti, erkek ses efekti gibi birçok değişik sesleri seçme şansınız bulunmaktadır. 

Clownfish Voice Changer Kullanımı

Şimdi de gelelim bu uygulamayı nasıl kullanacağınıza. Clownfish Voice Changer programını açtıktan sonra bir palyaço balığı simgesini göreceksiniz. Palyaço balığına tıkladıktan sonra kontrol menüsü karşınıza çıkacaktır. Ses değiştirme butonuna bastıktan sonra mikrofonu ayarlayarak istediğiniz ses efektini kullanabilmektesiniz.

3.         Voxal Voice Changer

Voxal Voice Changer Kullanımı
Voxal Voice Changer Kullanımı

En iyi ses değiştirme programları arasında yerini alan Voxal Voice Changer,  her türlü uygulama ile çalışabilir. Bunun için ayrıca diğer uygulamalarda ayarları değiştirmenize gerek kalmaz. Bu program sayesinde; robot ses efekti, yankı ses efekti ve uzaylı ses efektleri gibi farklı efektler kullanmanız mümkündür.

Voxal Voice Changer Kullanımı

Voxal Voice Changer uygulamasını yükledikten sonra sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Oldukça basit bir kullanıma sahiptir.  Ayrıca Voxal Voice Changer uygulamasını, Skype, Discord, CS: GO Ve TeamSpeak gibi uygulamalarda kullanmak da mümkündür. 

4.       En İyi Ses Değiştirme Programları | MagicCall

MagicCall uygulaması da yine bir diğer ses değiştirme programları arasındadır. Bu uygulama sayesinde isterseniz sesinizi inceltebilir, kalınlaştırabilir ya da farklı efektler de uygulayabilirsiniz. Konuşma esnasında efekt değişikliği de yapabiliyorsunuz. MagicCall uygulamasında ayrıca alkış veya öpücük gibi farklı ses efektleri de uygulama şansınız bulunuyor.

5.         Adobe Audition

ses değiştirme programları

En iyi ses değiştirme programları arasında yer alan bir diğer uygulama da Adobe Audition uygulamasıdır.  Bu program da diğer listemizde yer alan programlar gibi birçok farklı ses efektleri kullanma olanağı tanımaktadır.

Adobe Audition programı daha çok oyunlarda ses değiştirme efekti olarak kullanılmaktadır. Bu uygulamayı oyun oynarken kullanmak isterseniz veya ses kalitesini değiştirmek isterseniz tercih edebilirsiniz. Adobe Audition, ayrıca filmlerde, radyolarda, müzik stüdyosunda ve daha birçok farklı formatta sıkça tercih ediliyor.

En İyi Ses Değiştirme Programları | Adobe Audition Kullanımı

Adobe Audition uygulamasının menü bölümünde ilk olarak; Clip, File, Edit, Multitrack, Favorites, Effects, View, Window, Help seçeneklerini göreceksiniz. Eğer gürültü sesi, konuşma sesi ya da saf ses efektlerini kullanmak isterseniz; Effects, Generate ( Noise, Speech, Tones) sekmelerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

6.         MorphVox Pro

MorphVox Pro Kullanımı
MorphVox Pro Kullanımı

Ses değiştirme uygulamaları arasında bulunan MorphVox Pro da bir diğer ses değiştirme uygulamasıdır. MorphVox Pro ile ses değiştirilebildiği gibi bir de ekolayzır sayesinde ses efekti uygulama şansınız bulunuyor.  Uygulamada arka plan sesi de dahil değişik seçeneklerde ses efektleri karşınıza çıkmaktadır.

Aynı zamanda arka plan sesleri ile ses efektlerini Skype ya da Discord tarzı uygulamalarda kullanabileceğiniz gibi online oyun oynarken de kullanabilirsiniz.

MorphVox Pro Kullanımı

Öncelikli olarak MorphVox Pro programını bilgisayarınıza indirin. Daha sonra programı kurun ve açılmasını bekleyin. Ardından Skype uygulamasına girerek menüden sanal mikrofon seçin. Bunun için yapmanız gereken şey araçlar- ayarlar sekmesine girmek. Ses ayarları kısmından “AlterCam Sanal Ses” sekmesinden mikrofon listesi karşınıza çıkacaktır ve oradan dilediğiniz mikrofonu seçebileceksiniz.

Uygulamadan sesin seviyesini de ayarlayabilirsiniz. Ölçek düğmesine bastıktan sonra ise;  daha önce seçmiş olduğunuz mikrofondan gelen sesi kaydeder ve sesi değiştirir. Kullanımı oldukça basit olan bu uygulamayı oyun esnasında ses değiştirmek için vs. kullanacaksanız da yapmanız gereken şey ise; ses ayarlarından “AlterCam sanal mikrofonu” seçmektir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap