1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Geçmişten Günümüze En İyi Mobil Strateji Oyunları 2022

Geçmişten Günümüze En İyi Mobil Strateji Oyunları 2022
1
+ - 0

Mobil strateji oyunları, günümüzde oldukça popüler hale geldi. Özellikle mobil dünyanın grafik kalitesinin artmasıyla birlikte, oyuncularda bilgisayar deneyimini mobil cihazlarından yaşamaya başladı. Üstelik, popüler hale gelen bu oyunların bazılarında ise Türkçe dil desteği de bulunuyor.

Mobil strateji oyunlarının farklı türleri de bulunmaktadır. Lakin en fazla sevilen tür ise sıra tabanlı strateji oyunlarıdır. Genellikle bu alt tür, savaş temalı oyunlarda karşımıza çıkmaktadır. Peki, geçmişten günümüze en iyi mobil strateji oyunları hangileridir?

Mutlaka Denemeniz Gereken Mobil Strateji Oyunları Listesi

mobil strateji oyunlari 1

Mobil strateji oyunları listesini, kapsamlı olarak hazırladık. En iyi mobil oyunlar olarak baz aldığımız bu listede; Her kesime hitap eden bu oyunları, ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. İşte, detaylı olarak hazırladığımız o eğlenceli liste.

1.      Clash of Clans

mobil strateji oyunlari clash off clans

En popüler mobil strateji oyunları listesinde Clash of Clans isimli yapımda yer alıyor. Bir zamanların en çok popüler oyunu olan strateji oyununa son zamanlarda bir çok yenilik geldi. Öte yandan popüler strateji oyununda Türkçe dil seçeneği de yer almaktadır. Söz konusu oyunda ayrıca, klan (birlik) sistemi de bulunmaktadır. Dileyen oyuncular bireysel, dileyen oyuncular ise toplu bir şekilde mücadele etmektedir.

Bu oyunda, gelişmiş grafik seçenekleri de bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Clash of Clans, Android ve İOS tabanlı cihazlarda oynanmaktadır. Üstelik, oyuncular bu yapıma ücretsiz olarak sahip olabilmektedir.

2.      Clash Royale

mobil strateji oyunlar clash of royale

Clash Royale, 2016 yılında piyasaya çıkmıştır. Üstelik oyunda, Türkçe dil seçeneği de bulunmaktadır. Ancak bu oyun, sıra tabanlı bir yapıya sahiptir. Ayrıca, mobil oyunda klan savaşları da (Birlik Savaşları) mevcuttur. Dolayısıyla oyuncular, hesaplarını yükselterek destansı savaşlara katılmaktadır. Söz konusu strateji oyunu, Android ve İOS tabanlı cihazlarda oynanmaktadır. Ayrıca bu oyun, tamamen ücretsiz olarak da indirilebilmekte ve oynanabilmektedir.

3.      Strateji Oyunları Listemizde Boom Beach İsimli Yapımda Yer Alıyor

mobil strateji oyunlar boom beach

Boom Beach isimli oyun, 2014 yılında piyasaya çıkmıştır. Son dönemin en popüler oyununda Level sistemi de bulunmaktadır. Oyuncular, seviye atlayarak köylerini geliştirmektedir. Köylerini geliştiren oyuncular, rakipleriyle savaşmaktadır. Oyunda 10 özel asker tipi bulunmaktadır. Ayrıca, her oyuncu bir kahramana da sahiptir.

Oyunda yer alan kahramanların oldukça özel yetenekleri de bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra, söz konusu oyun, oynanış olarak Clash of Clans oyununa benzemektedir. Oyuncular, bu yapımı hem Android hem de İOS tabanlı cihazlarından oynayabilmektedir.

4.      TeamFight Tactics

mobil strateji oyunlar 1234

TeamFight Tactics isimli oyunlu, 2020 yılında piyasaya çıkmıştır. Popüler yapım hem Android hem de İOS cihazlarda oynanmaktadır. Oyun, sıra tabanlı bir yapıya sahiptir. Oyuncular, ayakta kalan son kişi olabilmek için savaşmaktadır. Söz konusu yapım, çok oyunculu bir şekilde oynanabilmektedir.

League of Legends karakterlerinin tümü bu oyunda yer almaktadır. Bunun yanı sıra, bu oyunun aktif kullanıcısı sayısıysa 33 milyon olarak açıklanmıştır. Ayrıca, oyun içerisinde 38 farklı özel eşyada bulunmaktadır. Oyuncular, bu eşyaları birleştirerek karakterlerini güçlendirmektedir.

5.      Mobile Legends

mobil strateji oyunlar mobile legends

Mobile Legends isimli oyun, 11 Temmuz 2016 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Söz konusu yapım, çok oyunculu bir yapıya sahiptir. Ayrıca Mobil strateji oyunları arasında yer alan bu yapımda, takım savaşları da mevcuttur. Popüler oyun, League of Legends isimli oyuna benzemektedir.

Oyun içerisinde 7 özel dereceli lig sistemi bulunmaktadır. Bu yüzden oyuncular, rakiplerini yendikçe derecelerini yükseltebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra bu oyun, Android ve İOS tabanlı cihazlarda oynanabilmektedir.

6.      World Conqueror 4

mobil strateji oyunlar world of connector

World Conqueror 4 isimli oyun, mobil strateji oyunları listemizde yer almaktadır. Ancak söz konusu yapım, sıra tabanlı bir sisteme sahiptir. Bu yüzden oyun içerisinde 100 farklı senaryo bulunmaktadır. Ayrıca bu oyun, 2.dünya savaşının temelleri üzerine kurulmuştur. Oyuncular, birliklerini güçlendirerek rakip ülkeleri işgal etmeye çalışmaktadır.

Popüler oyunda 50 farklı ülkede bulunmaktadır. Oyuncular, 50 farklı ülkeden istediğini seçebilmektedir. Bunların yanı sıra bu oyun, çok oyunculu bir oynanış yapısına sahiptir. Sıra tabanlı strateji oyunu, Android ve İOS tabanlı cihazlarda oynanmaktadır.

7.      Rise of Kingdoms

mobil strateji oyunlar rise of king doms

Rise of Kingdoms isimli oyun, mobil strateji oyunları 2022 listesinde yer almaktadır. Üstelik oyun, çok oyunculu oynayışa sahiptir. Ayrıca popüler oyunda önemli Türk karakterlerde bulunmaktadır. Android strateji oyunları listesinde de bulunan bu yapımda 11 farklı medeniyette yer almaktadır.

Bununla birlikte oyunda Level sistemi de bulunmaktadır. Ancak yüksek Level’ a sahip oyuncular, savaşlarda daha avantajlıdır. Daha da önemlisi bu oyunda, özel birlik sistemi de bulunmaktadır. Oyuncular, birlikte savaşlarına katılabilmektedir. Android ve İOS desteklidir.

8.      SimCity Buildlt

mobil strateji oyunlar sim city bluid

SimCity Buildlt isimli oyun, 2014 yılında piyasaya çıkmıştır. Oyun, şehir kurma temasına üzerine tasarlanmıştır. Ayrıca, söz konusu yapımda farklı mimari tasarımlar da mevcuttur. Oyuncular, ticaret yaparak şehirlerine gelir sağlamaktadır. Şehir kurma oyunu, tek oyunculu ve çok oyunculu bir oynayışa sahiptir. Oyuncular, birbiriyle anlaşmalar yaparak şehirlerini büyütebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra oyunda özel olarak oluşturulan haftalık görevlerde mevcuttur. Oyuncular, bu görevleri yaparak çeşitli ödüller kazanmaktadır. Mobil strateji oyunu, Android ve İOS işletim tabanlı cihazlarda oynanabilmektedir.

9.      Airport City

mobil strateji oyunlar airport

Söz konusu oyun, 2011 yılında piyasaya çıkmıştır. Oyun İngilizce dil seçeneğine sahiptir. Popüler strateji oyunları arasında yer alan yapım, tüm platformlarda oynanmaktadır. Oyunda gece ve gündüz döngüsü bulunmaktadır. Oyuncular, bu yapımda havalimanı işletmektedir.

Bunların dışında oyuncular, kendi uçuş rotalarını da oluşturmaktadır. Ayrıca bu yapım, tek oyunculu ve çok oyunculu bir oynayışa sahiptir. Dolayısıyla bu oyun, internet bağlantısına gereksinim duymaktadır. Android desteklidir.

10.  Rise Of The Kings

mobil strateji oyunlar morlevha

En iyi mobil strateji oyunları listesinde, Rise Of The Kings isimli yapımda bulmaktadır. Popüler strateji oyununda Türkçe dil desteği de yer almaktadır. Söz konusu yapım, çok oyunculu bir oynayışa sahiptir. Dolayısıyla bu oyunu oynayabilmek için internet bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir.

Bunun yanı sıra bu oyun, savaş temelleri üzerine kuruludur. Oyuncular, ordularını geliştirerek savaşlara katılmaktadır. Oyun içerisinde klan sistemi de (Birlik Sistemi) mevcuttur. Popüler strateji oyunu, Android ve İOS cihazlarında sorunsuz olarak oynanmaktadır.

Bonus 1: Age Of History 2

mobil strateji oyunlar age of

En popüler mobil strateji oyunları arasında Age Of History 2 isimli yapımda bulunmaktadır. Zira Türkçe dil seçeneğine de sahiptir. Oyuncular, herhangi bir ülkeyi seçebilmektedir. Oyunda, yüzlerce farklı senaryolarda bulunmaktadır. Ayrıca oyuncular, kendi senaryolarını da oluşturabilmektedir.

Bunun yanı sıra bu yapım, tek oyunculu bir oynayışa sahiptir. Dolasıyla söz konusu oyun, internetsiz olarak da oynanabilmektedir. Popüler oyunda savaşlara katılabilir veya ticaret anlaşmaları yapabilirsiniz.

Bonus 2: Word Of Tanks Blitz

mobil strateji oyunlar world of tanks

Word Of Tanks isimli oyun, mobil strateji oyunları listemizde yer almaktadır. Ayrıca popüler oyun, 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir. Oyun içerisinde 400’ den fazla tank bulunmaktadır. Oyuncular, istediği tankı alarak savaşlara katılabilmektedir. Söz konusu oyun, çok oyunculu bir yapıya da sahiptir.

Oyun içerisinde  İngilizce dil seçeneği de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra oyunda takım savaşları yer almaktadır. Takım savaşlarıyla birlikte oyundaki heyecan seviyesi de yükselmiştir. Ayrıca, bu oyun tamamen ücretsiz olarak da oynanabilmektedir.

Bonus 3: Supremacy 1914

mobil strateji oyunlar supermacy

Online mobil strateji oyunları arasında Supremacy 1914 isimli oyunda yer almaktadır. Fakat oyun, İngilizce dil seçeneğine sahiptir. Söz konusu yapım, 1.Dünya savaşını konu almaktadır. Popüler strateji oyunu, çok oyunculu bir yapıya sahiptir. Oyun içerisinde gerçek ve kurgusal onlarca farklı senaryo bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra oyun içerisinde tarihe uygun silahlar ve araçlarda yer almaktadır. Oyuncular, diğer oyuncularla ittifak kurabilmektedir. Popüler oyunda, farklı haritalarda yer almaktadır. Ayrıca, mobil strateji oyunu ücretsiz olarak oynanabilmektedir.

Yukarıda mobil strateji oyunları listesini sizler için hazırladık. Hazırladığımız bu listeyi detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca, listede yer alan bu oyunları Google Play ve App Store mağazalarından indirebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap