1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film
Trendlerdeki Yazı

En İyi Kore Dizileri | İlk 10

En İyi Kore Dizileri | İlk 10
En İyi Kore Dizileri | İlk 10
+ - 0

Son dönemlerde ilgi odağı haline gelen ve farklı kültürlerden insanları kendisine hayran bırakan Kore dizileri birbirinden farklı içerikleri ile izleyicisini ekran başından kaldırmamaktadır. Biz de Kore dizisi severler için en iyi Kore dizileri listesi hazırladık. Şimdi gelin bu dizilerin içeriklerine bir bakalım.

1.      Hotel De Luna

En iyi Kore dizileri arasında ilk sırada yer alan bu dizi, bilinen içeriklerden biraz daha farklı olarak ülkemizde sevilerek izlenen ve aynı zaman da dünyanın farklı yerlerinde de sevilerek izlenen Kore dizisidir. 

Dizi, Seul adı verilen bir şehirde geçer. Bu şehirde bulunan bir Otelde CEO olan kadın yaptığı yanlış yüzünden cezalandırılır ve bunun sonucu olarak da otele 1000 yıl boyunca hizmet vermektedir. Otelin sahibi, Jang Man- Wol’ dur. Kendisi de 1300 yıldır otelin başında olmasıyla bu durumun bitmesini iple çeker.

2.      Descendanst Of The Sun

k2

En iyi Kore dizileri arasında gönül rahatlığı ile söyleyebileceğimiz bir diğer dizi de Descendant Of The Sun’ dur. Yoo Shi-Jin, Birleşmiş Milletler askeridir.

Diğer başroldeki isim ise cerrah olan Kang Mo- Yeon’ dur. Yoo Shi-Jin ile Kang Mo-Yeon birgün hastanede bir olayda karşılaşırlar. Birbirini tanımaya başlayan bu iki karakter, ilerleyen zamanlarda daha da kaynaşacaklardır. Neyse ki bu çok uzun sürmez ve bir dönem ayrı kalan bu çifti sürprizler bekliyordur.

3.      Itaewon Class

Itaewon Clas, geçtiğimiz yıllarda oldukça gündemde idi. Dizi aslında adil olmayan hayata, dünyaya başkaldıran bir adamın hikayesini anlatılıyor. Park Saeroyi, adaletsizliğe itilen bir karakterdir. Bu durumun intikamını almak istemesi üzerini kurgulanmış başarılı bir senaryo. Size duygu karmaşası yaşatacak olan,  Itaewon Class da bir diğer en iyi kore dizileri arasındadır.

4.      Strong Voman Do Bong Soon

En sevilen Kore dizileri
En sevilen Kore dizileri

Eğlenceli içeriği ile sevilen Kore dizisi Strong Voman Do Bong Soon, romantik komedi dizilerinden birisidir. Dizide başrol olan Do Bong- Soon,  ailesinden kalma özel güçlere sahiptir.

Dizide bir de  CEO Ahn Min- hyuk adında karakter vardır. Bu kişi ise; oyun tasarımı yapmaktadır. Do Bong- Soon, CEO Ahnn Min- hyuk’ a koruması olmak için göreve başlıyor. Daha sonrasında ise olaylar gelişiyor. En sevilen Kore dizileri arasında yerini alan bu diziyi severek izleyeceğinize eminiz.

5.      It’s Okay Not To Be Okay

Moon Kang- tae bir psikiyatrist ve otizm spektrumu bozukluğuna sahip abisine bakmaktadır. Böyle bir durumda da hayat mücadelesi veren ve başka şeylere zaman bulamayan bu karakterimiz Go Mun-young’ a aşık olur.

Go Mun- young ise, zor bir çocukluk dönemi geçirmesi sebebiyle içine kapanık birisidir. Aynı zamanda çocuk kitapları yazmaktadır. Bu ikili zamanla birbirlerini tamamlayacaklardır. Romantik ve güldürücü ögelere sahip bu dizi sizi alıp başka diyarlara götürecektir.

6.      Guardian: The Lonely And Great God

En çok izlenen Kore dizileri
En çok izlenen Kore dizileri

En çok izlenen Kore dizileri arasında Guardian: The Lonely And Great God dizisi bulunmakta.  2017 yılında yayınlanan bu Dizinin içeriği ise; ölümsüz bir adam olan Goblin ancak birisiyle evlenirse bu durumdan kurtulacaktır.

Goblin, yıllar öncesinde bir kadını kurtarır. Ji Eun-tak Goblin’in yıllar önce kurtardığı kadının kızıdır ve bu kız ile Goblin arasında ise bir bağ vardır. Bu iki karakterimiz birbirlerine aşık olurlar. General olan bu adam yani Goblin hayatı boyunca yardıma muhtaç kişilerin derdine çözüm aramakla ömrünü geçirir. 2016 ve 2017 yılları arasında çekilmiş bu dizi dram dolu bir aşk öyküsü ile devam eder.

7.      Hospital Playlist

En sevilen Kore dizileri listemizde 7. Sırada Hospital Playlist gelmekte. Doktor olan 5 arkadaş, aynı üniversiteden mezun olurlar ve kader onları aynı hastanede buluşturur. Aynı zamanda müzik grupları olan bu kişiler zorlu hayat mücadelesi verirler. Ayrıca dizi, müzikal anlamda seyirciye izleme keyfi sunuyor.

8.      Reply 1988

Her ailenin gönül rahatlığı ile izleyebileceği samimi bir dizi olan Reply 1988, en çok izlenen Kore dizileri arasında yerini alır. 1988 yılının sıcak mahalle hayatını, izleyicilerine sanki dizinin içinden bir karaktermiş hissi vererek yansıtır. Genç lise öğrencilerinden oluşan 4 grubun ailesi ve etrafındakileri ile olan ilişkilerini bir yandan gülerek bir yandan da ağlayarak izleyeceksiniz.

9.      Good Doctor

En çok izlenen Kore dizileri
En çok izlenen Kore dizileri

2019 yılında Türkiye’ de izleyicileri ekran başın kilitleyen Mucize Doktor dizisinin orijinali olan bu dizi Kore’ de olmak üzere birçok ülkede en iyi Kore dizileri arasında nitelendirilir. Dizinin, sizi ağlarken güldüren, güldürürken ağlatan hikayeleri ile derinden etkileyeceğine eminiz.

10. The Stranger

Price adında bir adamın etrafındaki kişilerin sırlarını öğrenmek istemesini anlatan bu dizi de yine en çok izlenen Kore dizileri arasında. Price, eşi ve iki çocuğa sahip bir aile babasıdır ve gayet güzel ilerleyen bir yaşamları vardır. Bu sakin ve huzurlu hayat Price’ nin bir gece bara gitmesi ile ters düz olur çünkü Price, o gece eşi hakkında çok önemli bir şey öğrenir. O geceden sonra Price için birçok şey eskisi gibi olamayacaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap