1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film
Trendlerdeki Yazı

En İyi Jim Carrey Filmleri! 10 Muhteşem Jim Carrey Filmi 2022

En İyi Jim Carrey Filmleri! 10 Muhteşem Jim Carrey Filmi 2022
Jim Carrey filmleri
+ - 0

Jim Carrey 17 Ocak 1962 yılında Kanada – Ontairo eyaletinde dünyaya gelmiştir. Sinema kariyerine komedi ile başlayan ünlü aktör, bilim kurgu, gerilim ve dram filmlerinde de rol almıştır. Komedi türüne adını yıldız harflerle yazdıran Carrey, eşsiz mimikleri ve güleç yüzü ile boy gösterir.

90’lı yıllarda büyüyenler televizyonda izlediği filmler ile Jim Carrey ile tanışmıştır. Özellikle Hollywood filmlerinin olmazsa olmaz yüzü Carrey, yaptığı komik yüz ifadeleri sayesinde oldukça sevilen bir aktördür. Oynadığı her filmle ayrı bir hava katan, dram türüne bile tebessümü yerleştiren en iyi Jim Carrey filmleri ve konularına yakından bakmak için 10 filmini sizler için listeledik!

1-Bruce Almighty! ( Jim Carrey Aman Tanrım!)

1 1
En iyi Jim Carrey filmleri

Jim Carrey filmleri izleyenlerin baş tacı ettiği bir film ile listeye başlıyoruz. Tom Shadyac’ın yönetmen koltuğunda oturduğu film Tanrı’ya isyan konusunu mizahla birleştirmiştir. Halk tarafından tanınan Bruce Nolan, televizyon muhabirliği yapmaktadır. Bruce’un hayatı çoğu zaman istediği şekilde ilerlemiştir.

Bir gün işleri ters gittiğinde Tanrı’ya isyan etmeye başlar ve hiç beklemediği bir karşılık alır. Her isyankar davranışında garip olaylar yaşayan Bruce, Tanrı ile karşılaşır. İnsan siluetinde Bruce’a görünen Tanrı, bu isyankar kula dersini vermek konusunda kararlıdır.

2-Yes Man (Bay Evet)

2 6
bay evet

Hollywood dünyasının en sevilen komedyenlerinden biri olan Jim Carrey’nin bir başka filmi ile listeye devam ediyoruz. Jim Carrey filmleri yalnızca gülmek ve eğlenmek için değil, kendimizi ve etrafımızı da sorgulamamızı sağlar.

Önüne çıkan her teklife hayır demeyi alışkanlık haline getiren Carl Allen’ın komik hikâyesini ele alan bu film, güldürürken düşündüren bir niteliğe de sahiptir. Allen katıldığı bir program sonrasında tam bir yıl süreyle her sorulana “evet” cevabı vermek zorunda kalır. Başta bu durumdan hoşlanır gibi olsa da bu karar onu beladan belaya sürükler.

3-Eternal Sunshine (Sil Baştan)

3 4
Sil Baştan

Jim Carrey filmleri dram ve bilim kurgu alanında da oldukça iddialı yapımlardır. Sil Baştan, Ayrıldığı sevgilinden kalan hatıraları zihinlerinden sildiren bir çifti konu alan bir filmdir. İki sene boyunca birlikte olduğu sevgilisinden enteresan bir haber alan Joel, bir teknolojik deneye karılan sevgilisine yaşadıkları ilişki tamamıyla hafızasından silinmeden önce hatırlatma çabasına girer.

Kadın ne yazık ki Joel’in kim olduğunu dahi hatırlamaz. Bu duruma içerleyen adam aynı işlemi kendisine de uygulamak ve onu unutmak ister. Operasyon esnasında güzel anılar da silinmeye başladıkça bu müdahaleyi durdurmak için çabalar. Joel hafızasını sildirmeye başladığı için pişman olmuştur!

4- Me, Myself and Irene (Ben, Kendim ve Sevgilim)

4 3
Ben, Kendim ve Sevgilim

Charlie Bailygates isimli adam Rhode Island polis teşkilatının memurudur. Sıcakkanlı olan Charlie çevresindeki insanlar tarafından oldukça sevilir. Bir anda ortaya çıkan kişilik bölünmesi problemi adamın hayatını derinden etkilemeye başlar. Chrarlie olması gereken kişiyi seçememeye başlar ve üç ayrı kişilik içinde sürüklenir. Bu psikolojik halden kurtulabilmek için bir çıkış kapısı aramaya başlar!

5-Baş Belası

5 4
Jim Carrey komedi filmleri

Jim Carrey komedi filmleri ile mizah dünyasına bir yenilik daha getiriyor. Steven, sevgilisi evlenme teklifini reddettiği için ayrı bir eve taşınır. Yeni evine kablolu televizyon taktırmak ister. Fakat bu işi bedava yollardan halletmeyi kafasını koyar. Çatlak Chip Douglas’ı bu iş için eve çağırır. Chip oldukça fantastik bir insandır ve Steven ile dost olmak ister. Steven adamdan kurtulmayı ne kadar istese de bir türlü başaramaz ve hayatı perişan olur.  

6- Jim Carrey Filmleri: Babamın Penguenleri

6 2
Babamın Penguenleri

Eşinden boşanan iş adamı Tom Popper hayatına rutin şekilde devam eder. Tom’a babasından miras kalan altı penguen sayesinde yaşamı tamamen değişir. Penguenleri hayvanat bahçesine vermeyi düşünse de çocukları bu hayvanları çok sever. Bu yüzden evini kış parkına çevirme kararı alır. Rutin hayatından eğlenceli bir yaşama bu kadar keskin bir geçiş yapması, garip olaylar silsilesine neden olur.

Tom bir yandan da eski bir lokantayı devralıp, yenileme planı yapar. Mekânın sahibi, dükkanı değerli bir insana vermek ister. Bu esnada Popper eski eşiyle de barışma eşiğindedir. Bu düzen onun çok hoşuna gider ve bozulmaması için çaba gösterirken işini kaybetme noktasına gelir.

Popper, penguenlerle daha fazla yaşayamayacağını düşünür ve hayvanat bahçesine götürür. Lokanta işi ile ilgilenmeye tekrar odaklanmaya başlar. Fakat bir sorun vardır, çocukları ve eski karısı bu karardan memnun değildir.

7-Dumb and Dumber (Salak ile Avanak)

7 3
salak ve avanak

Llyod ve Harry pis ve oldukça dağınık bir evde yaşayan, işlerinde dikiş tutamayan iki sıkı arkadaştır. Llyod, limuzin şoförlüğü yaparken güzel ve paralı Mary isminde bir kadını görür ve onu havaalanına götürür. Llyod kadına âşık olur.

Mary havaalanında bir çantasını unutur ve Llyod Mary’nin gözüne girme hayaliyle çantayı ona teslim etme planı yapar. Llyod kadının uçağına yetişmeyi beceremez. Bunun üzerine Harry ile bir anlaşma yaparlar. Harry’nin yeni ama başarısız köpek işi için dekore ettiği kamyonuyla Mary’i Aspen’da bulmaya çabalarlar.

Çantanın içi para doludur ve bu gerçeği ikili bilmez. Mary o çantayı bilinçli olarak havaalanında bırakmıştır. Çünkü kaçırılan kocası için kötü adamlar Mary’den fidye istemiştir.

8-Liar Liar (Yalancı Yalancı)

8 2
yalancı yalancı

Jim Carrey filmleri komedinin yanı sıra, gündelik hayatta yapılan yanlışları da mizahi şekilde ele alarak aslında insanlara gösteriyor. Bu filmde de yalancılık ve dürüstlüğün oluşturduğu durumlar ele alınıyor.

 Fletcher Reede Los Angeles’lı savunma avukatıdır. 5 yaşındaki oğlu Max’in partisine gitmemek için bir yalan uydurur. Çünkü patronu Miranda ile tutkulu anlar geçirme planı yapmıştır. Max yaş günü mumlarını üflerken babasının sadece bir gün dahi olsa yalan söylememesi dileğinde bulunur.

Ertesi gün ufaklığın dileği kabul olur. Miranda Max’a dün akşamın nasıl olduğunu sorar. Max ise daha tutkulu anlar yaşadığını belirtir. Çalıştığı yerde de normalde açmadığı telefonları açmaya başlar ve iş arkadaşları hakkında düşündüklerini yüreklice yüzlerine söyler. Fletcher’ın başı dürüstlük yüzünden belaya girer!

9-Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events (Talihsiz Serüvenler Dizisi)

9 3
Talihsiz Serüvenler Dizisi

Violet, Sunny ve Klaus isimli 3 kardeş oldukça zengin bir ailenin çocuklarıdır. Kardeşler yetim kalmıştır ve oldukça büyük bir miras önlerine sunulmuştur. Bu mirası kullanmak için en büyük kardeşin, mirası sırtlanabileceği yaşa gelmesini beklemeleri lazımdır.

Uzaktan akrabaları olan Count Olaf’ın yanına gönderilen kardeşlerin yaşamı hiç beklemedikleri şekilde değişir. Çünkü Count iyi niyete sahip değildir. Çocuklar adamın niyetini kısa sürede anlarlar. Violet’in bilime olan ilgisi, Klaus’un kitap kurdu olması ve bebek olan Sunny’nin ısırma içgüdüsü onların savunma mekanizması olur.

10- Gerilim Türünde Jim Carrey Filmleri: The Number 23 (23 Numara)

10 2
23 Numara

Jim Carrey filmleri her ne kadar komedi ile özdeşleşmiş olsa da gerilim türünde de oldukça başarı ile anılır. Filmde takıntıların insan hayatını ne denli derinden etkilediğini göreceksiniz. Film boyunda koltuğunuza kitleneceğiniz bu film ile Carrey’in farklı bir yüzü ile tanışacaksınız!

Walter, yaş gününde karısını almaya giderken gecikir. Agatha, girdiği kitapçıdan kan kırmızı kapağı olan bir roman satın alır. Bu kitapta numarolojiyle alakalı bir cinayet gizemi konu edilir. Tüm konu 23 sayısının çevresinde döner. Kitapta anlatılan bu hikâye Walter’ı tesiri altına alır. Bir süre sonra hayal kurmaya başlayan adam 23 sayısıyla ilgili olan olaylara daha çok dikkat etmeye başlar.

Walter kitabı kaleme alan yazarın peşine düşer. Yazar 23 numaralı bir otel odasında kalmaktadır. Walter romanda geçenlerin hayal ürünü olmadığına ve gerçek bir olay olduğuna inanmaya başlar. Karısı ve oğlu onu korumak adına yardımcı olmaya çalışsa da Walter hem kendini hem de ailesini büyük bir tehlikeye sokar. Walter yavaş yavaş gerçeğe yaklaşmaktadır!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap