1. Ana Sayfa
  2. Gündem
Trendlerdeki Yazı

E – Devlet Girişi Nasıl Yapılır? E – Devlet’e Nasıl Üye Olurum? 2022

E – Devlet Girişi Nasıl Yapılır? E – Devlet’e Nasıl Üye Olurum? 2022
+ - 0

E devlet ile artık bütün işlerimiz online! Virüsün getirdiği zorunluluklar arasına e – Nabız, MHRS ve Hayat Eve Sığar uygulamasından sonra e – devlet de girmiştir. Günümüzde pek çok kişinin üyeliği olmasına rağmen halen kırsal ve yaşlı kesimlerde bu uygulamanın bilinmediği öngörülmüştür.

1 2 1

E – devlet sistemi üzerinden birçok işimizi rahatlıkla gerçekleştirebilmekteyiz. Gerekli bulunan yerlere belge ulaşımı dahi yapılabilmekteyiz. Bu sistem Türk vatandaşlarına oldukça büyük bir rahatlık sunmaktadır. Özellikle sağlık alanında bir uygulamadan diğer bir uygulamaya kolay bir erişim sağlanmaktadır. Çeşitli uygulama ve sitelere de e – devlet sistemi üzerinden giriş yapılabilmektedir.

Hayat Eve Sığar Nasıl Yüklenir ve Nasıl Kullanılır? okudun mu?

E Devlet Girişi Nasıl Olur? Üyelik Durumu

Peki, e – devletten giriş nasıl olur veya e – devlet sistemine üye değilseniz neler yapmak gerekir? gelin birlikte inceleyelim.

  • Şifreniz yok ise ya da unuttuysanız ister PTT’ye giderek isterseniz de www.turkiye.gov.tr üzerinden hem üye olabilir hem de yeni bir şifre alabilirsiniz.
  • En yakın PTT Merkezi’ne giderek fotoğraf ve kimlik numaranızın bulunduğu bir kimlikle şifre alabilirsiniz.
e devlet girişi
  • Evden çıkmadan bir şifre alarak üye olmak istiyorsanız e – devlet kapısı sistemine girmelisiniz. Siteye girdikten sonra giriş yapmadan arama motoruna “internet bankacılığı” yazmalısınız.
  • İnternet bankacılığı ile giriş üzerinden çeşitli banka logoları ile karşılaşacaksınız ve içlerinden birini seçerek işlemlerinize devam etmelisiniz.
  • Gelen güvenlik kodu doğrulamaları ile işlemi tamamlayabilirsiniz. Daha sonra ise sistem üzerinden giriş yapmayı deneyerek işlemin başarılı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
3 1 2
  • Yurt dışında yaşıyorsanız, Elçilik ve Konsolosluk binalarına giderek detaylı bilgi alabilirsiniz. Yine aynı şekilde şifre alabilirsiniz.
  • Bazı durumlarda mobil – elektronik imza gerek duyulabilmektedir. Sisteme bunlar ile de giriş sağlanmaktadır.
  • Şifre unutulursa eğer “şifremi unuttum” seçeneğine tıklayarak yeni bir şifreyi PTT Merkezi’ne gitmeden alabilirsiniz.

Böylelikle Korona Virüs aşı randevusu ve kullanılan uygulamalar yazımız sona ermiş durumda. Herkese sağlıklı günler diler, maske ve tedbirlere dikkat etmelerini öneririz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap