1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Dünyanın En Ünlü 10 Şarkıcısı Kimlerdir?
Trendlerdeki Yazı

Dünyanın En Ünlü 10 Şarkıcısı Kimlerdir?

Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı

Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı denilince ilk akla gelen isimler genellikle Amerika birleşik devletleri sanatçılarından oluyor. Bunun sebebi sanırım pop kültürünün başını çekmelerinden geliyor. Müzik endüstrisine sahip olmaları en büyük avantajları olarak ortaya çıkıyor.  Ama başarılı Pr ve medya çalışmaları da şarkıcılarının dünya genelinde ünlü olmasına fayda sağlıyor.

Dünyaca ünlü şarkıcılar Türk listede var mıdır diye düşünüyorsanız maalesef ilk 10’da Türk şarkıcısı bulunmuyor. Bu gibi çeşitli listeler için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Dünyanın En Ünlü Şarkıcısı 2020

Bugün dünyanın en ünlü sanatçıları listesini sizler için hazırladık ama önce geçen yılın rekorunu kim kırmış ona bakalım. Spotify’ın açıkladığı verilere göre 2020 de 8,3 milyon dinlenme ile rekor kıran dünyaca ünlü sanatçımız Bady Bunny olmuştur.

Porto Rikolu olan Rapçi sanatçımız 2020 yılını kasıp kavuran Rap furyasında birinci sırayı kimselere bırakmazken dinlenme rekoru da kırmıştır. Latin trap ve reggaeton tarzında söylerken müziğine rock, bachata ve ruh gibi çeşitli müzik türlerini de ekleyerek 1. Sırasını kimselere bırakmamıştır. Gelin şimdi birlikte 2021 de son açıklanan dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı kimlermiş bakalım.

1. Michael Jackson

Dünyanın en iyi şarkıcısı listesi hazırlanır da en başa popun kralı lakabı olan Michael Jackson’ın geçmeme şansı olabilir mi? Hepimiz mutlaka bir kez dinlemiş, bir kez seyretmiş ve sahne şovlarına vay canına deyip bakakalmışızdır.

Şarkıcılığının yanı sıra söz yazarı ve dansçı olan Jackson dünya genelinde tüm ödüllere ve en’lere sahip tek sanatçıdır. En çok satılan albüm, en çok konser seyircisi, en çok fotoğrafı çekilen, Guinness rekorlara kitabında en çok adı geçen kişi olarak karşımıza çıkan çok yönlü bir sanatçımızdır kendileri. Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı listesinde birinci sırada yer almasaydı haksızlık etmiş olurduk sanırım başarılarına.

2.Elvis Presley

Elvis Presley 1960’lı yıllarının akla gelen ilk isimlerinden birisidir. Kendine has tarzı ve saç modeliyle en az sesi kadar yankı getirmiştir. Ölümünden yıllar sonra bile ününden hiçbir şey kaybetmeyen dönemine farklı bir yön çizebilen ilk sanatçıdır.  Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı listesinde ikinci sırada olması şaşırtıcı olmamalı.

Rock’n rool’un kralı siyahî bir şarkıyı ilk söyleyen beyazdır. Az konuşan ve fazlaca utangaç olan tavrı sebebiyle sektörde yer almamasını düşünenler ne kadar fazla olmuş olsa da farkını belli ederek dünyaca ünlü şarkıcılar oldular. Böylece dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı listesinde ilk sıralarda yer alır.

3. Dünyanın En Ünlü 10 Şarkıcısı Arasında John Lennon’ Da Yer Alıyor

Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı

The Beatles grubunun kurucusu sadece müzisyen değil, oyuncu yazar ve fikirleri ile ön plana çıkan eylem adamıdır. Mızıka çalarak çıktığı yolculuk onu dünyanın en iyileri arasına dâhil etmiştir. Fikirleri en az müziği kadar tartışma konusu olmasına rağmen en çok kazanan hayatta olmayan ünlüler listesinde 12 milyon dolar kazanarak 5. Sırada yer almışken dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı listemizde 3. Sırada yer almaktadır.

4.Kurt Cobain

Nirvana grubu ile efsane olan Cobain; grubun kurucusu, gitaristi ve vokali olarak farkını ortaya koymuştur. Abd’ şarkıcılar listesine söz yazarı, müzisyen, ritim ve solo üstadı olarak adını yazdırıyor. Şarkıları “ bir neslin sözcüsü”  olarak nitelendiriliyor. 1991 yılında çıkarttığı Nevermind albümü ile Michael Jackson’a rakip olduğunu albüm satışlarında ki patlama ile ve şuan dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı listesinde dördüncü sırada olmasıyla ortaya koymuştur.

5.Freddie Mercury

Rock tanrısı adı ile dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı listesinde beşinci sırada yer alan Mercury 4 oktavlık bir sese sahiptir. Rock müzik ve operayı harmanlayarak yeni bir müzik akımı ortaya koymuştur. Çeşitli müzik türlerini harmanlayarak yaptığı şarkılarla farkını ve tarzını ortaya koymuş dünyanın en güçlü vokali olarak adını hem tarihehem de Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı listesine yazdırmıştır.

6.Rihanna

En ünlü şarkıcı kim sorusunu merak ediyorsanızsesi kadar güzelliği ve seksiliği ile dünya gündeminde yer alan Rihanna ‘Umbrella’ şarkısı ile dünya genelinde Grammy ödüllü aldıktan hemen sonra pop ikonu lakabı ile listelerde yerini aldı.

‘Umbrella’ şarkısı ile en uzun süre 1 numarada kalan kadın olarak adını listelere yazdırmıştır. Şarkıları ve sesi ile ünlenen Rihanna albümündeki çoğu şarkıyı kendisi yazmıştır. Rihanna Hip hop dans ve Pop müzik tarzının başarılı ismi olarak dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı sıfatına layık görülmüştür.

7.Madonna

Amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı oyuncu ve iş kadını olan Madonna ateşli ses tonu kadar sahne şovları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Tüm zamanların en çok iş yapan yıldızları arasında yerini alınca popun kraliçesi olarak anılmaya başlanmıştır.

Aykırı tarzı ile gündemde her daim yerini koruyan Madonna vücut dilini çok iyi kullandığı için vazgeçilmez yıldızlardan birisi olmayı başarmıştır. Dünya genelinde 300 milyondan fazla kayıt sattığı için Guinness rekorlar kitabına adını yazdırmayı başararak dünyanın en iyi ses sanatçıları arasında olmaya ve Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı listesinde olmaya hak kazanmıştır.

8.Eminem

Gerçek adı Marshall Bruce Mathers olan Eminem lakaplı şarkıcımız Rapçi, yapımcı ve aktivisttir. Karikatür ve şair olmayı düşünürken birden tüm zamanların en iyi Rapçi’si haline gelmiştir. Birçok filmde seslendirmelerde bulunmuştur.

Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı

Bazı kelimelere kendince anlamlar takarak kelimelere farklı anlamlar getirmiştir. Mesela muz onun için ‘çıldırmak, delirmek’ gibi anlamlara gelmektedir. Kendine has bir kelime dağarcığı ile fark yaratmaktadır. Dünya tarihinde ilk ve tek beyaz Rapçi’dir.

Rap şarkılarında ince espriler ve mecaz kullanmaktadır. MYname is albümü 1 yıl içinde 3 kez platin plak ödülü almıştır. Başarılarından dolayı Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı listesinde yer almaktadır.

9.Justin Bieber

Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı listesine dokuzuncu sıradan giriş yapan yeni nesil bir şarkıcıdır. Justin Bieber 13 yaşında dünyanın en çok video izlenen uygulaması Youtube yüklediği videolar sayesinde keşfedilmiştir. Youtube da en çok izlenen video rekorunu kıran ilk kişidir. Çağdaş R&B şarkıcısı, oyuncu ve şarkı yazarıdır.

Baby albümü uluslararası başarı elde etmiştir. Yılın sanatçısı, en iyi ses sanatçısı gibi 10’ un üzerinde ödülleri ve platin plak ödülü bulunmaktadır. Genç yaşına rağmen büyük bir üne ve servete sahip olan şarkıcı Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı listesinde 9. Sırada yer almaktadır.

10.Dua Lipa

Dua Lipa’da tıpkı Bieber gibi Youtube de çeşitli sanatçıların Cover’ini yaparak müzik sektörüne giriş yapmıştır. İngiliz Arnavut asıllı şarkıcı, şarkı yazarı ve modeldir. Modelliği şarkıcı olmak için bırakmak zorunda kalmıştır. Kendi müzik tarzını ‘DARK POP’ olarak tanımlıyor. İlk single 2015’te ilk albümünü 2017’de çıkardı. Çeşitli ülkelerden şarkılarının başarılı olmasından dolayı platin sertifika aldı.

Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı
Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı

Listemiz daha da uzayıp gidebilir ama biz ilk 10’u sizler için araştırdık ve haklarında küçük bilgiler verdik. Dünyanın en ünlü 10 şarkıcısı bazı ortak özelliklere sahip. Asla mutlu bir ailede büyümedikleri hep boşanmış parçalanmış ailelerin çocukları oldukları dikkatimizi çekti. Acı herkesi besliyor onları ne kadar güzel beslemiş ki hepsi dünyaca ünlenmiş insanlar olmuşlar. Ama tabii onların başarılarının da ortak özelikleri bulunmaktadır.

  • Hepsi istediği satış rekoruna ulaşıyor.
  • Sosyal medyalarda rekor kırıyorlar.
  • Aynı dilden, dinden olmayan insanlara bile kendilerini dinlettirebiliyorlar ve tabii ki de tüm dünya onları dinliyor.
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap