1. Ana Sayfa
  2. Turizm
Trendlerdeki Yazı

Dünyanın En Güzel 5 Su Altı Otelleri Hangileridir?

Dünyanın En Güzel 5 Su Altı Otelleri Hangileridir?
Su altı otelleri
+ - 0

Su altı otelleri de neyin nesi? Yeryüzündeki otellerin suyu mu çıktı? Sizde şaşırdınız değil mi? Ama inanın su altı otellerinin tutkunu olan insan sayısı azımsanamayacak kadar çoktur. Belki siz de bu yazıyı okuduktan sonra bir deniz altı tatili planlarsınız. Ne dersiniz? Güzel olmaz mı?

Yazımızın devamında dünyanın en ünlü ve en çok ziyaret edilen 5 adet su altı otelleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Lütfen okumaya devam edin.

En Güzel Su Altı Otelleri Listesi

a

Su altı otelleri ilk duyulduğunda hepimizde şaşkınlık yaratsa da çok parası olan insanların en çok tercih ettiği tatil yerlerinden biri olmaya devam ediyor. Gün geçtikçe ziyaretçi sayısı artan otellerde deniz altı dünyasının muhteşem manzarasında bir tatil yapma fikri kulağa hiç de kötü gelmiyor.

Su altı oteli fiyatları oldukça yüksek olmasından dolayı, henüz her an gidilebilecek tatil türleri arasına girememiştir. Belki bir balayı, belki yorgun geçen bir yılın sonunda kendinize bir hediye olarak böyle bir tatil planlayabilirsiniz.

Hadi gelin hep birlikte dünyaca ünlü su altı otelleri hangileriymiş görelim.

1.      Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Bulunan Atlantis the Palm Su Alt Oteli

s

Su altı otelleri oldukça lüks ve pahalı otellerdir. Dubai’de bulunan bu deniz altı oteli de oldukça lüks eşyalarla döşenmiş bambaşka bir dünya sunmaktadır. Dubai su altı oteli fiyat bilgisine otele ulaşarak öğrenmek en doğrusu olacaktır. Takdir edersiniz ki 100 yıldızlı bir otel fiyatını tahmin etmek oldukça zordur.

2.      Zanzibar, Tanzanya’da Bulunan Manta Resort Su Altı Oteli

j

Zanzibar’da bulunan bu su altı odası gerçekten yaşanması gereken bir deneyimdir. Muhteşem bir doğanın içinde Tanzanya’nın pembe adasındaki bu su altı odası muhteşem bir dünyayı sizlere sunmaktadır.

3.      Maldivler’de Bulunan Hilton’s Conrad Maldives Rangali Island Resort

b

Su altı otelleri denilince akla Maldivler gelmese olmaz değil mi? Maldivler Otel bakımından çok farklı seçenekler sunsa da bu otel bambaşkadır. Maldivler su altı oteli fiyatları da oldukça fazla olduğu tahmin edilmektedir.

4.      Fiji’de Bulunan Poseidon Su Altı Oteli

h

Yattığınız yerden denizin derinliklerini izlemek nasıl bir duygudur acaba? Bu tecrübeyi edinmek için adını mitolojik deniz tanrısı Poseidon’dan alan Fiji’deki bu oteli ziyaret etmeye ne dersiniz?

5.      Karayipler’de Bulunan Lovers Deep Su Altı Oteli

ss

Eski bir su altının otele dönüştürülmesi sonucunda ortaya çıkan bir su altı oteli olan Lovers Deep oldukça lüks bir tatil seçeneğidir. Siz de bu oteli seçerek muhteşem bir maceraya atılabilirsiniz.

Su altı otelleri gün geçtikçe sayısını çoğaltma yönünde ilerlemektedir. Su altı oteli Türkiye için de geçmiş yıllarda İstanbul Su Altı Oteli olarak planlanan bir proje olmuştur. Ancak henüz varlığını kanıtlayacak bir kaynağa rastlanamamıştır. Ülkemizde böyle bir konsept ile otel yapıldığında, su altı oteli fiyatları ne kadar olur merak konusudur.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap