İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
Trendlerdeki Yazı

Dünyaca Ünlü Müzik Festivalleri | 21. Yüzyıl Eğlencesi Müzik Festivalleri

Dünyaca Ünlü Müzik Festivalleri | 21. Yüzyıl Eğlencesi Müzik Festivalleri
Dünyaca ünlü müzik festivalleri
+ - 0

Dünyaca ünlü müzik festivalleri her yıl takipçi ve ziyaretçisini artırmaya devam ediyor. Aralarından illaki müzik zevkinize uyacak bir tane festival bulacaksınızdır. Son zamanlarda popülerliği oldukça artan bu konserler; müzikleri, sahne şovları ve eğlence dolu anlarıyla akıllarda kalmaya devam etmektedir. Peki dünyanın en büyük festivalleri ne zaman ve nerelerde gerçekleşmektedir?

A.     Dünyanın En Büyük Müzik Festivalleri Nelerdir?

Dünyaca ünlü müzik festivalleri gerçekleştikleri ülkeler dışında farklı ülkelerden de müzikseverleri kendine çekmektedir. Böylece turistik bir geziye de sebep olmaktadır. Her ülkenin kendine has müzik ve eğlence tarzı olsa da farklı kültürden insanları bir araya getirmektedir. Hadi gelin bu büyük müzik festivalleri nelermiş yakından görelim.

1.      Tomorrowland Müzik Festivali

 Dünyanın en büyük festivalleri

Adeta festivallerin tanrısı olma yolunda ilerleyen Tomorrowland müzik festivali için, bir müzik festivalinden beklentiniz neyse onu üçle dörtle çarpmalısınız. Eğlenmenin doruklarında gezinecek ve doyasıya müzik dinlemenin tadına varacaksınız.

Elektronik müziğin üstatlarını bir araya toplayan bu muhteşem festival Belçika, Brezilya ve Amerika olmak üzere üç ülkede gerçekleşmektedir. İlk olarak 2004 yılında Temmuz ayında Belçika’da başlayan festival Avrupa’nın en büyük festivali kabul ediliyordu. 2014 yılından itibaren ise diğer ülkelerde de gerçekleşmektedir.

2.      Coachella Müzik Festivali

3 28

Dünyaca ünlü müzik festivalleri arasında en çok ilgi gören festivallerden biri de Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde 1999 yılından bu yana her yıl bahar aylarında gerçekleşmektedir. Pek çok ülke gibi ülkemizden de çok sayıda müzisyen bu festivali dört gözle beklemektedir.

Farklı türden şarkıcı ve sanatçıları bir araya getiren bir etkinlik olan festival, konserler dışında farklı etkinliklere de yer vererek katılımcıların eğlenceli zaman geçirmesini sağlamaktadır.

3.      Rock in Rio Müzik Festivali

4 26

İlk olarak Dünyaca ünlü Rio De Janerio’ da gerçekleşen Rock in Rio festivali çok sayıda sanatçıyı bir araya getiren muhteşem bir müzik festivalidir. Ziyaretçilere benzeri olmayan bir müzik zevki yaşatan festivalde Beyonce ve Fergie gibi müzik tanrıçalarını dinleme ve izleme şansı yakalayabilirsiniz.

4.      Benicassim Müzik festivali

5 23

Dünyaca ünlü müzik festivalleri içinde konser öncesi denize girme şansı elde edebileceğiniz bir festival olan Benicassimi İspanya’nın Valencia bölgesinde kutlanmaktadır. Festivalde pop, rock ve electro tarzda konserlerin yanı sıra sergi, defile ve kısa film gibi etkinlikler de yer almaktadır.

5.      Doauinselfest Müzik Festivali

6 21

Ücretsiz olma özelliği ile ve muhteşem sahne gösterileri ile izleyici açısından rekora koşan bu festival, Avusturya’nın Viyana kentinde gerçekleşmektedir. Konserler dışında farklı etkinlikleri de deneyimleyebileceğiniz harika bir etkinliktir.

6.      Roskilde Festivali

55 2
A

Maddi getirinin asla umursanmadığı ve festivalden kazanılan tüm paranın yardım kuruluşlarına aktarıldığını söylesek bu festivali daha da çekici kılmaz mı? Müziği doruklarda yaşayıp eğlenirken yardımda bulunduğunu bilmek nasıl da rahatlatır.

Bir de gelenekselleşmiş çıplak koşu adeti ile de oldukça ilgi görmektedir. 1971 yılından bu yana Danimarka’da gerçekleşen Roskilde Festivali ölmeden önce gidilmesi gereken yerler listesine mutlaka eklenmelidir.

7.      Sziget Festivali

10 4

Her yıl Ağustos ayında Sizget’te gerçekleşen festivalde kültür ve sanatın bir araya gelerek neler yaşatabileceğinin deneyimleyebilirsiniz. Tuna Nehri üzerinde doğa ile iç içe ormanlık alanda harika vakit geçirmenin tadı paha biçilemez.

8.      Exit Müzik Festivali

54584

Sırbistan’da Petrovaradin Kalaesi’nde gerçekleşen festival farklı bir atmosfer sunarak izleyicileri hayran bırakmaktadır. Farklı müzik türlerini bir araya getirerek çok sayıda insanın katılımı sağlanmaktadır.

9.      Sunburn Festivali

1 28

“İnsanlardan Oluşan En Büyük Logo” ile rekorlar kitabına girmeyi başarmış Asya’nın en büyük elektronik dans festivalidir. Son yıllarda artarak ilgi gören elektronik dans gösterileri ile sevenlere harika anlar yaşatmaktadır.

10.  New Orleans Caz Festivali

11 2

Caz müziğin doğduğu yer olan Amerika’nın New Orleans eyaletinde her yıl Nisan ayında gerçekleşmektedir. Caz müzik severlerin farklı ülkelerden katılım sağladığı muhteşem bir etkinlik gerçekleşmektedir. Müzik festivalleri bu konuda insanlara zevk yaşatmaktadır.

Dünyaca ünlü müzik festivalleri her geçen yıl ziyaretçi sayısını artırmaktadır. Müzikseverlerin sabırsızlıkla beklediği ve biletlerin çok önceden tükendiği bu festivaller dünyanın dört bir yanından insana ev sahipliği yapmaktadır. Sizler de festivale katılmak isterseniz araştırmalarınızı ve rezervasyonlarınızı erkenden planlamalısınız. Asla pişman olmayacağınız muhteşem bir tecrübe sizleri bekliyor. İyi eğlenceler!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap