1. Ana Sayfa
  2. Teknolevha
Trendlerdeki Yazı

Dosya Sıkıştırma Programı | Özellikleriyle Dikkat Çeken 5 Muhteşem Program

Dosya Sıkıştırma Programı | Özellikleriyle Dikkat Çeken 5 Muhteşem Program
1
+ - 0

Günümüzde birçok farklı dosya sıkıştırma programı mevcuttur. Gelişmiş özelliklere sahip olan bu programlar, kullanıcılarına oldukça önemli avantajlar da sunmaktadır. Bazı dosya sıkıştırma programları sanal sürücü desteğine de sahip olurken, bazı programlar da bulut hizmeti ile birlikte kullanıcıların karşısına gelmektedir.

Tüm bunların yanı sıra hemen hemen birçok dosya sıkıştırma programında özel şifreleme teknikleri de kullanılmaktadır. Kullanılan şifreleme teknikleri sayesinde kullanıcılar da dosyalarını güvence altına almakta ve sıkıştırdıkları dosyaları da güvenle paylaşabilmektedir. Dilerseniz, özellikleriyle dikkat çeken 5 muhteşem dosya sıkıştırma programı listesini gelin birlikte inceleyelim.

Muhteşem Özelliklere Sahip Olan Dosya Sıkıştırma Programları

2 25

Dosya sıkıştırma programı listesini sizler için detaylı olarak hazırladık. Sizlerde, hazırladığımız bu listeyi inceleyerek, söz konusu programları hem ücretli hem de ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. İşte, muhteşem özelliklere sahip olan dosya sıkıştırma programları

1.      7-Zip Programı

3 24

7-Zip programı, 18 Temmuz 1999 tarihinde kullanıma sunulmuştur. Tamamen ücretsiz bir yapıya sahip olan bu program Windows, Linux ve MacOS işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Kullanıcılar, bu programı kullanarak dosyalarını pratik bir şekilde sıkıştırabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra 7-Zip programı, çoklu dil desteğine de sahiptir. Son derece kullanışlı ve sade bir arayüz yapısı ile birlikte kullanıcıların karşısına gelen bu program da 256-Bit AES şifreleme tekniği de kullanılmaktadır.

2.      WinRAR Programı

4 22

WinRAR, son dönemin en popüler dosya sıkıştırma programlarından biridir. Windows işletim sistemleri için özel olarak geliştirilen bu program, ilk olarak 22 Nisan 1995 tarihinde kullanıma sunulmuştur. Türkçe dil desteği ile birlikte piyasaya çıkan söz konusu yazılım, Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır.

Birçok farklı dosya uzantısını destekleyen WinRAR programı, aynı zamanda ISO dosyalarını da kolaylıkla açabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra kullanıcılar, söz konusu programın temasını da kolaylıkla ve pratik bir şekilde değiştirebilmektedir.

3.      Dosya Sıkıştırma Programı Ashampoo ZIP Pro 3

5 19

Ashampoo ZIP Pro 3, son derece gelişmiş özelliklere sahip olan ve modern arayüz yapısıyla dikkat çeken dosya sıkıştırma programlarından biridir. Kullanıcılar, söz konusu bu programı kullanarak dosyalarını sıkıştırabilmekte ve sıkıştırdıkları dosyalarını da  bulut depolama hizmetlerine yükleyebilmektedir.

Ashampoo şirketinin geliştirdiği dosya sıkıştırma programı, aynı zamanda Google Drive, One Drive ve Dropbox hizmetleriyle de uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Türkçe dil desteği ile birlikte kullanıma sunulan bu program, 60 farklı dosya uzantısını da desteklemektedir.

4.      WinZip Programı

6 1 1
dosya sıkıştırma programı

WinZip dosya sıkıştırma programı, 3 Nisan 1991 tarihinde kullanıma sunulmuştur. Windows işletim sistemleri ve MacOS için özel olarak geliştirilen bu program, ücretli bir şekilde kullanılabilmektedir. Her ne kadar son dönemlerde geride kalmış bir program olsa da özellikle MacOS sürümü son derece yenilikçi bir yapıya sahiptir.

Tüm bunların yanı sıra söz konusu programın MacOS sürümü İCloud, Dropbox ve Google Drive hizmetleriyle de uyumludur. Ayrıca, bu program da AES şifreleme tekniği de bulunmaktadır. Var olan şifreleme tekniği sayesinde kullanıcılar da dosyalarını güvenle saklayabilmektedir.

5.      Bandizip Programı

7 2
dosya sıkıştırma programı

Son derece modern bir arayüz yapısına sahip olan Bandizip programı, 30 farklı dosya uzantısını desteklemektedir. Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleriyle uyumlu olan bu program, kullanıcılarına hızlı dosya sıkıştırma imkânı sunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra Bandizip programında virüs tarama özelliği de bulunmaktadır. Kullanıcılar, söz konusu özelliği kullanarak güvenle dosyalarını sıkıştırabilmekte ve sıkıştırılan dosyaları açabilmektedir. Ayrıca Bandizip dosya sıkıştırma programı, AES 256 Bit şifreleme tekniğini de desteklemektedir.

Mutlaka Sahip Olmanız Gereken 10 Bilgisayar Programı | 2021” okuyun.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap