1. Ana Sayfa
  2. Fal Bakma
Trendlerdeki Yazı

Çingene Tarot Falı Nedir? | 21. Yüzyılda Çingene Tarot Falı

Çingene Tarot Falı Nedir? | 21. Yüzyılda Çingene Tarot Falı
Çingene Tarot falı
+ - 0

Çingene Tarot falı, Tarot falının türlerinden bir tanesidir. Kökeni aslında Kuzey Hindistan’a dayandırılmıştır. Bilinene göre çok eski dönemlerde yani yüzyıllar öncesinde bu fal Orta Doğu ve Anadolu’dan geçmiştir.

Daha sonra ise bu çingeneler Avrupa’nın tamamına yayılmıştır. Bu insanlar Avrupa’da ve Anadolu’da bu fallara bakarak, Çingene Tarot falının popülaritesini arttırmışlardır.

Çingene Tarot Falı Tarihi

 Çingene Falı iskambil

Çingene Tarot falı, yaklaşık 500 yıllık bir geçmişe sahiptir. Çingene gelenekleri geçmişten günümüze korunarak, şu zamana kadar getirilebilmiştir. Tarot falında 78 farklı kart bulunmaktadır. Buna göre her kartın kendine özgü bir anlamı vardır. Normal olarak bakılan Tarot falı oldukça karmaşıktır. Ancak çingene falı hem sade hem de oldukça basit formlu bir faldır.

1- Çingene Tarot Falı Nedir? Çingene Tarot Falı ile Gelecek Görünür Mü?

c 1

Bu fal diğer Tarot türleri gibi geleceğe dair önemli bilgiler verebilmektedir. Kartların yorumlarına göre kimi zaman geleceğe kimi zaman ise geçmişe dair bilgi alabilmek mümkündür. Çingene Tarotu sayesinde hayata dair önemli sırlar alınabilecektir.

Bilgeliği ve maneviyatı yansıtan bu kartlar sayesinde geçmişin sırlarını çözümleyebilmeniz mümkün olabilir. Bunun yanı sıra bu fal şimdiyi anlayabilmenizi ve geleceğe dair ipuçları elde edebilmenize yardımcı olacaktır. Bu fal merak ettiğiniz sorularda net cevaplar verebildiği için tatmin edicidir.

2- Çingene Tarot Falına Nasıl Bakılır?

d

Çingene Tarot falına nasıl bakılır? Tarot falının bu türü oldukça kolay ve hızlı bir şekilde bakılabilecektir. Ancak bu falda 3 farklı dizilim söz konusudur. Genel olarak Aşk Çingene Tarotu, Çingene Tarot dizilimi ve Basit Çingene Tarot dizilimi yöntemleri kullanılabilecektir.

A) Aşk Çingene Falı

e

Aşk çingene falında 3 farklı kart seçimi yapılmaktadır. Bu kart ilişkinin geçmişi, şimdiki zamanı ve geleceğini ifade etmektedir. Seçilen ilk kart ilişkinin geçmişini değerlendirir. İkincisi şimdiki zamanını, üçüncü ve son kart ise geleceğini yorumlamaktadır. Bu fal genellikle üstü kapalı sonuçlar verebilmektedir. Ancak bu üç kartın anlamları, bu noktada kişiyi memnun edebilmekte yeterli olacaktır.

B) Çingene Tarot Dizilimi

f

Çingene Tarot dizilimi genel olarak tatmin edici bilgilere ulaşabilmenizi sağlayacaktır. Merak ettiğiniz bir konu hakkında yol gösteren bir yoruma ulaşmak istediğinizde bu fal tercih edilebilecektir. Bu falda ilk olarak 21 kart seçilmeli ve 7’şerli olacak şekilde alt alta yerleştirilmelidir. 7’li kartların ilki geçmişinizi, ortadaki şimdiki anınızı, sonuncusu ise geleceğinizi yansıtacaktır.

C) Basit Çingene Tarot Dizilimi

g

Basit Çingene Tarot falı için totalde 36 farklı kart seçilmesi gerekli olacaktır. Yine bu kartlar arasından bir tane Kral, bir tane de Kraliçe seçilmelidir. Kalan 34 kart içerisinden 4 tane kart yan yana gelecek şekilde, dört sıra oluşturulmalıdır. Totalde bu 16 kart yakın gelecek hakkında bilgi alabilmenizi sağlayacaktır.

Aynı şekilde 4 sıra ve yan yana 4 kart daha dizilmelidir. Bu 16 kart ise uzak gelecek hakkında fikir edinebilmenizi sağlayacaktır. Basit Çingene Tarot dizilimi için kalan iki kart ise bu kartların en altına dizilmelidir.

İlk kart geçmişi sonuçlandırırken, ikinci kart ise geleceği sonuçlandırma konusunda oldukça başarılı olacaktır. Sırayla her kart kendi içerisinde anlamını ortaya çıkaracak, kişinin merak ettiği konulara yanıt bulabilmesini sağlayacaktır.

3- Çingene Tarot Falı Baktırmak Günah mı? Çingene Tarot Falı Baktıranlar Ne Diyor?

ff

Çingene Tarot falı baktırmak günah mı? Bu falı baktırmanın günah olup olmadığı hakkında kesin ve net söylemlerde bulunulamaz.  Ancak bakılan fallara inanılmamalı ve bu doğrultuda yaşanmamalıdır. Çünkü bu bir fal olmakla birlikte, doğruluğunu kanıtlayabilmekte söz konusu olamayacaktır.

Çingene Tarot falı baktıranlar kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Bir kısım insan falın etkili sonuçlar vermediğini savunmaktadır. Ancak diğer kesim falda çıkanların büyük ölçüde doğru olduğunu ifade etmektedir. Çingene Tarot falı konusunda etkili sonuçlar alınabilmesi için doğru şekilde ve doğru kişi tarafından bakılmalıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap