1. Ana Sayfa
  2. Fal Bakma
Trendlerdeki Yazı

Çay Falı Nasıl Bakılır? | 5000 Yıllık Çay Falı Nedir?

Çay Falı Nasıl Bakılır? | 5000 Yıllık Çay Falı Nedir?
Çay falı nasıl bakılır
+ - 0

Çay falı nasıl bakılır konusu, fal türleri arayışında olan kişileri yakından ilgilendiriyor. Çay falı aslında diğer fallar gibi köklü bir geçmişe sahiptir.

Yaklaşık 5000 yıl öncesinde bakılmış olan bu fal, zaman içerisinde birçok kültüre girmiştir. Bu kültürler içerisinde şekillendirilerek belirli değişime uğrayan çay falı, son zamanlarda yeniden popülarite kazanmıştır.

Çay Falı Nedir? Çay Falı Bakarken Nelere Dikkat Edilmeli?

çay falı bak
Çay falı nasıl bakılır

Çay falı nasıl bakılır konusuna giriş yapmadan önce bu fal hakkında kısa bilgilere yer verilmelidir. Çay falı aslında hemen herkesin bildiği kahve falı ile oldukça benzerdir.

Bu fal türü de kahve falı gibi çayın kalıntıları ile bakılmaktadır. Ancak çay falındaki şekiller kahve falına göre daha anlaşılmaz olduğundan tecrübe gerektirir. Bu yüzden fala bakacak kişilerin 6. Hissinin kuvvetli olması ve yorumlamaya hakim olması oldukça önemlidir.

Çay falı bakarken çay kesinlikle aşırı demli olmamalıdır. Çay falı sırasında büyük ağızlı bir bardak tercih edilmesi çay falı bak işleminin kolay olmasını sağlayacaktır. Çay falı kesinlikle poşet çay ile yapılmamalı, çay taneleri süzülmemelidir. Çay taneleri ne kadar fazla olursa yorumunu yapabilmekte o kadar kolay olacaktır.

Çay Falı Nasıl Bakılır?

Çay falı sözlüğü
Çay falı nasıl bakılır

Çay falına nasıl bakılır konusu öncesinde usulüne uygun olarak çay demlenmelidir. Çayın iyice demini alması sonrası çay konulur ve içilmelidir. Daha sonra ise çayın tamamen soğumasının beklenmesi gereklidir. Çay falına bakılmadan hemen önce bir dilek dilenir ve bu dileğe yoğunlaşmak gereklidir. Çay fincanı soğuduktan sonra ağzı kapatılmalı ve ters çevrilerek 5 dakika kadar bekletilmelidir.

Çay falı sözlüğü bilgilerine göre çayın tanelerine göre fal yorumlanmaya başlanır. Dilek dilendikten sonra fal açıldığında taneler bardağın dibinde ise daha uzun vadede olacağına yorumlanmaktadır.

Ancak çay taneleri, bardağa yakın ise bu dileğin daha kısa sürede olacağını ifade edecektir. Çay falında çıkan simgeler, kahve falındaki simgelerle tamamen aynıdır. Bu noktada gerçek çay falı bakmak isteyenlerin, kahve falı sözlüğünde yer alan simgelerin anlamlarını incelemesi gerekecektir.

Çay Falı Bak Ücretsiz Uygulamalar Nelerdir? Sanal Çay Falı Uygulamaları

gerçek çay falı
Çay falı nasıl bakılır

Çay falı baktırmak isteyen kişiler, kahve falında yeterli tecrübesi bulunan kişilere baktırabileceklerdir. Bunun dışında sanal uygulamaların neredeyse tamamında çay falı baktırabilmek mümkündür. Başarılı olduğu düşünülen sanal çay falı uygulamaları Fal Bak, Telwe, Falaaddin, Falcı Bacı gibi uygulamalardır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap