1. Ana Sayfa
  2. Burçlar

Burçlar Neyi Temsil Ediyor?

Burçlar Neyi Temsil Ediyor?
+ - 0

Burçlar neyi temsil ediyor ise ona uygun bir yaşam şeklinin beklediğini bilmek bizlere kolaylık sağlamakta. Bu sayede önümüze çıkabilecek olan herhangi bir engeli ya da olumlu durumları önceden öngörebiliriz. Bu öngörü de herkesin kendine ait olan burcu sayesinde yorumlanır.

Dünya üzerindeki her bir kişinin belli dönem ve doğum tarihine bağlı olarak bir burcu bulunur. Üstelik sadece doğum tarihine bağlı olmayan bu durum ile doğum saati ve konuma bağlı olarak yıldız haritaları şekillenmektedir. Yıldız haritaları, yükselen – alçalan burç ve güneş – ay burcu gibi çeşitli burçlara sahibiz.

burclar

Burçlar neyi temsil ediyor, hangi alanda başarılı olunacak, duygu yoğunluğu ne durumda, hal ve tavırlar nasıl olacak ise gökyüzü bizleri yönetmektedir. Hal böyle olunca âşık olunan ya da iletişimde bulunulan herhangi bir kişiye karşı olan burç uyumu nedir, merak etmemek elde değil.

Aylık burç yorumları takibi sayesinde belirli bir dönem için öngörülen durumlara karşı tedbir alınabilmektedir. Hangi burç hangi organı temsil eder ve burçların temsil ettiği konular nelerdir, detaylı bir inceleme sonucu öğrenilebilir. Böylelikle beden sağlığına ve yaşantıya daha çok dikkat edilir.

Koç Burcu

haftalik burc yorumlari koc 5

Koç burcu, baş burç olması nedeniyle kafatasını ifade etmektedir. Bu burçtaki kişilerin yüzünün hassas bölgelerinde rahatsızlıklar, kafatasında beyin ve sinir sistemi rahatsızlıkları oluşma ihtimali oldukça fazladır. Sinüzit, burun tıkanıklığı ve boğaz enfeksiyonu gibi reaksiyonlarla karşı karşıya kalmamak adına saç derisinin ıslak kalmamasına ve soğuk havaya karşı duyarlı olmakta fayda var.

Burçlar neyi temsil ediyor ise kişilerin o temsile göre bir özellik sunması ihtimaldir. Koç burcu insanı başarılıdır, zafer odaklıdır ve zekâsını iyi kullanmaktadır. Buna rağmen Akrep ile ortak bir gezegeni paylaşmalarından dolayı sinirli oldukları durumlarda mantıklı bir şekilde hareket edemeyebilirler.

Boğa Burcu

haftalik burc yorumlari boga 5

Alında bakacak olursanız Boğa burcu vücutta nereyi temsil eder, sorusunun cevabı çok basit. Koç burcundan sonra gelen bu burç, sanki koç burcundan el alıyor gibi baştan sonra gelen kısım olan boğazı temsil etmektedir. Boğaz enfeksiyonları, ağız, burun, gırtlak, kulak, yemek ve nefes borusu gibi alanları temsil etmektedir.

Çok sık soğuk algınlığı geçirmeye yatkın olan bir bünyeye sahiptir Boğa burcu kişileri. Gezegeninin Venüs olmasından kaynaklı olarak bu burcun gerçekten boyun kısmı konusunda oldukça dikkat etmesi gerekmektedir.

Burçlar neyi temsil ediyor adı altında gerçekten etkili bir alışkanlığa sahip olan Boğa burçları, yemek yeme alışkanlıklarını konuşturmaktadır. Bu nedenle ne yazık ki obezite olmaya da yakındır. Kişilerin kilo kontrolünü sağlaması sağlıkları açısından oldukça önemlidir.

İkizler Burcu

haftalik burc yorumlari ikizler 5

İkizler Burcu; insan vücudunda ikişer tane bulunan fiziksel alanları temsil edebilmektedir. Sinirler, el, kol ve omuzlar buna örnektir. Bu nedenle ikizler olan birisinin eklem ağrıları ile karşılaşması muhtemeldir.

Dengesiz düşünce yapısı ve hareketleri nedeniyle çok dikkat çeken bu burç, çift karakterli olarak da tanınmaktadır. Aslında halk arasında söylenilen bu sözler İkizler burcunu yanlış yansıtmakta. Bu kişiler, olaylara iki farklı açıdan bakarak en iyi olanı arar. Tabi bu esnada çevresindeki kişilere değişen fikirlerini iletmesi nedeniyle çift karakterli olarak algılanır.

Yengeç Burcu

haftalik burc yorumlari yengec 1 5

Burçlar neyi temsil ediyor ise kişilerin hastalıkları ve yaşam standartları da bu doğrultuda şekillenmektedir. Olumlu enerjileri ve duygusal yapıları ile bilinen Yengeç Burcu kişileri, sindirim sistemi sorunlarını sıklıkla yaşamaktadır. Sindirime eşlik eden mide ve karın ağrısı, gaz sancısı gibi rahatsızlıkların ortaya çıkması da muhtemeldir.

Gök cismi Ay olan bu burçtaki kişiler, bir konu ve durum hakkında üzüntü yaşadıklarında etkisini hemen midelerinde hissederler. Üzüntü ile birlikte zevk almak adına yemek yerler. Yemek sonrası ise pişmanlık kaçınılmazdır. İnsanların mutluluğundan keyif alan Yengeç burcu, hassas burçlar arasındadır.

Aslan Burcu

haftalik burc yorumlari aslan 6

Gök cismi Güneş olan bu burç, enerjisini de Güneş’ten almaktadır. Burçlar neyi temsil ediyor sorunun cevabı yine gökyüzünde saklı. Bu nedenle Aslan Burcu kişilerin otoriter, baskın ve bencil bir karaktere sahip olması olasıdır. Bu özellikler yumuşak bir şekilde çevredeki kişilere yansıtılır ise güzel işler ortaya konulabilir.

Temsil ettiği organ olan kalp, hassas ve tüm vücudu için etkilidir. Hırs, azim, öfke ve nefret gibi yoğun duygular karşısında kalplerini yormaları nedeniyle vücutlarında bir ağırlık hissetmeleri oldukça normaldir.

Başak Burcu

haftalik burc yorumlari basak 5

Merkür’ün etkisi altında olması nedeniyle titiz davranışları ile dikkat çeken Başak Burcu kişilerini hastalık hastası olarak tabi etmek yanlış olmaz. Kendisinin mantıklı, detaylı ve en iyi şekilde düşündüğünü sanan bu kişiler, temizlik anlamında da yüzeyseldirler.

Analiz konusunda iyidirler ve başarıyı bu şekilde yakalarlar. Ancak sinir, gerginlik ve küskünlük durumlarından dolayı soğuk tavırlar sergileyebilmektedirler. Buna istinaden sinirsel hastalıklarla mücadele vermeleri olasıdır. Sinirin etkisiyle de sindirim ve boşaltım mekanizması sorunu çekebilirler.

Terazi Burcu

haftalik burc yorumlari terazi 5

Burçlar neyi temsil ediyor olursa olsun yükselen ve karşıt burçları iyi tanımak gerekir. Tıpkı Koç burcunun karşıt burcu olan Terazi Burcu gibi. Bu iki burç karşıt olsa dahi pek çok özelliği birbirine benzemektedir. Bu nedenle aylık burç yorumu gibi değerlendirme yorumlarını incelerken karşıt burcunuzu da dikkate almalısınız.

Gezegeninin Venüs olması dolayısıyla zor durumlarda sakin ve dengeli bir yapıda olması herkesi kendine hayran bırakacak derecededir. Böbrek ve bel sorunları yaşanılması muhtemeldir. Ayrıca karşıt burç etkisiyle de boyun tutulması ve fıtığı da olasıdır. Soğuk hava koşullarına karşı son derece hassas bir burçtur. Bu nedenle kolay hastalanmamaya dikkat etmek gerekir.

Akrep Burcu

haftalik burc yorumlari akrep 5

Burçların temsil ettiği hayvanlar arasından olan Akrep burcu, tam bir can yakıcı burçtur. Burçlar neyi temsil ediyor ise o şekilde bir yapı kazandığımızı doğrular niteliktedir bu burç. Kendisini en ön planda tutar ve çevresindeki kişilere karşı ilgisidir, Akrep burcu kişileri.

Cinsellik ile ön plana çıkarak cinsellik dürtülerini rahatlıkla konuşturabilirler. Sağlıklı ve fit bir görünümde olmaya dikkat eden Akrepler; kan, sinir sistemi ve cinsel organı birebir temsil etmektedir. Ayrıca zekâsını konuşturan bu kişiler, herkesi kendine hayran bırakabilmekte.

Yay Burcu

haftalik burc yorumlari yay 5

Jüpiter etkisi ile kas sistemi hastalıklarının en çok görüldüğü Yay burcu, bu durumdan oldukça mustariptir. Kendine güveni sonsuzdur ve “hep ben” diyen taraftır. Olaylara karşı haksız dahi olsa bir şekilde üste çıkmayı başarır ve hayat enerjisini korur. Tüm bu özelliklerine karşın yalnız kalmaya da tahammülü yoktur.

Hazır gıdaya olan düşkünlüğü dengesiz beslenmeye sebep olmaktadır. Fakat bu durumdan oldukça büyük bir haz almaktadır. Yağ birikimi ve eklemlerde mafsal iltihabı oluşması kaçınılmazdır.

Oğlak Burcu

haftalik burc yorumlari oglak 5

Tıpkı Akrep burcu gibi burçlar neyi temsil ediyor ve hangi özellikleri yansıyorsa Oğlak burcu da bu şekildedir. Hayvan figüründen yola çıkılarak yansıtılan bu burca sahip kişilerin tuttuğunu kopartan ve kararlı bir yapıda oldukları bilinmektedir.

Yemekleri ayırt ederler çünkü hazımsızlık ile mücadele etmeyi sevmezler. Aynı şekilde diş hassasiyetleri de olduğundan dolayı canlarını acıtacak her türlü nedenden uzak kalırlar. Kemik, eklem ve dizleri temsil eden Oğlak burcu, genç ve yaşlıları farklı şekillerde etkilemektedir.

Kova Burcu

haftalik burc yorumlari kova 5

Derin duygular ve düşünceler barındıran Kova burcu, mantıklı ve tutarlı düşünceleri ile tanınır. Adaletten yana olan ve her konuda dürüst davranan kova burcunu üzerseniz eğer, sizi suskunluğu ile cezalandırır.

Temsil ettiği organ olan bacaklar nedeniyle bacak ve ayaklarında çok sık ödem toplaması meydana gelmektedir. Varise karşı son derece duyarlıdırlar ve yakalanmamak adına kendilerini ihmal etmemelidirler. Kova burcunun en sık yaptığı yanlışlardan birisi de “kendinden ödün vermek”.

Balık Burcu

haftalik burc yorumlari balik 6

Balıkların insanlarla ve doğayla olan teması gözler önüne serilmektedir. Burçlar neyi temsil ediyor köşesinde balık burcunun unutkanlığından yola çıkarak psikolojik rahatsızlıklar ve sinir sistemini temsil ettiği söylenilebilir. Balık burcu, duygusal olarak bilinir. Oysa işin aslı böyle değildir.

Karşısındaki kişinin kendisine karşı açık olmasını ve duygularını rahatlıkla ifade etmesini bekler balık insanı. Eğer ki beklentisi boşuna çıkarsa işte bu durum karşısında büyük bir üzüntü duyar. Bu gibi durumlar karşısında tepkisini sinir sisteminden gösterir ve ayak – el bileği rahatsızlıkları yaşar.

Burç Uyumu Nedir?

Kişilerin güneş burcu ve yükselen burcu özellikleri sayesinde karşımızdaki kişiler ile olan iletişimde daha detaycı olmaktayız. Burçlar neyi temsil ediyor ve burçlar arasındaki bağlantılar nelerdir iyi bilmek gerekir. Karşılıklı burç uyumu sayesinde daha iyi ortaklıklar kurabileceğimiz ya da birlikte daha iyi bir hayat sürme imkânı sunulmaktadır.

Burçların zaafları keşfedildiğinde başta aile ilişkileriniz olmak üzere sevdiğiniz kişilere ve iş arkadaşlarınıza karşı daha duyarlı davranışlarda bulunursunuz. Bu nedenle burç uyumunun bilinmesi önemlidir. Günlük yaşamda çevremizdeki kişilerle aramızdaki burç uyumu ne kadar iyi bilinirse bir o kadar daha temkinli davranışlarda bulunulur.

Koç Burcu

En iyi anlaştığı iki burç: Yay ve Aslan Burcu

En kötü anlaştığı iki burç: Akrep ve Başak Burcu

Boğa Burcu

En iyi anlaştığı iki burç: Başak ve Oğlak Burcu

En kötü anlaştığı iki burç: Terazi ve Yay Burcu

İkizler Burcu

En iyi anlaştığı iki burç: Kova ve Terazi Burcu

En kötü anlaştığı üç burç: Balık, Akrep ve Oğlak Burcu

Yengeç Burcu

En iyi anlaştığı iki burç: Balık ve Akrep Burcu

En kötü anlaştığı iki burç: Kova ve Yay Burcu

Aslan Burcu

En iyi anlaştığı iki burç: Koç ve Yay Burcu

En kötü anlaştığı iki burç: Koç ve İkizler Burcu

Başak Burcu

En iyi anlaştığı iki burç: Boğa ve Oğlak Burcu

En kötü anlaştığı iki burç: Terazi ve Yay Burcu

Terazi Burcu

En iyi anlaştığı iki burç: Başak ve Boğa Burcu

En kötü anlaştığı iki burç: Aslan ve İkizler Burcu

Akrep Burcu

En iyi anlaştığı iki burç: Yengeç ve Balık Burcu

En kötü anlaştığı iki burç: İkizler ve Koç Burcu

Yay Burcu

En iyi anlaştığı iki burç: Koç ve Aslan Burcu

En kötü anlaştığı iki burç: Yengeç ve Boğa Burcu

Oğlak Burcu

En iyi anlaştığı iki burç: Boğa ve Başak Burcu

En kötü anlaştığı iki burç: İkizler ve Aslan Burcu

Kova Burcu

En iyi anlaştığı iki burç: İkizler ve Terazi Burcu

En kötü anlaştığı iki burç: Başak ve Yengeç Burcu

Balık Burcu

En iyi anlaştığı iki burç: Yengeç ve Akrep Burcu

En kötü anlaştığı iki burç: Terazi ve Aslan Burcu

Burçlar neyi temsil ediyor ise burç uyumu da aynı oranda olduğu bilinmektedir. Bu doğrultuda güneş ve ay burcunuz hakkında aylık burç yorumları sayesinde bilgi edinebilirsiniz. Hayat standartları içerisinde yaşadığınız koşula bağlı olarak öngörülen iyi ve kötü durumlara karşı tedbirde bulunmuş olmak, sizlere avantaj kazandıracaktır.

Aylık Burç Yorumları

Aylık burç yorumları bizleri o ay için olabilecek iyi veya kötü durumlara karşı genel hatlarıyla uyarır. Bu uyarılar sayesinde hata yapma, yanlış alanlara yönelme gibi durumları engellemiş oluruz. Sabırsızlıkla beklediğimiz sıcak havalara sonunda Mayıs ayı ile birlikte kavuşuyoruz. Hal böyle olunca herkesin içinde çiçekler açıyor, bir canlılık doğuyor.

Astroloji uzmanlarının önemli anları ve olabilirliği yüksek durumları önceden fark ederek bizlere fikir sunuyor ve uyarıyor. Yapılan analizler sonucu her 12 burç için önemli noktalar belirleniyor ve meraklılarına sunuluyor.

Mayıs ayının en gözde burcu olacak olan Balık burcu, şans konularında başarısını göstermekten kaçınmayacak. Bunun dışında 11 Mayıs’ta Boğa burcunda oluşacak olan Yeni Ay ile birlikte yeryüzündeki canlılar, çevresindeki kişilerden kendilerine güven ve destek verildiğini fark etmiş olacak.

Yeni Ay ile birlikte parasal konularda ciddi atılımların olması beklenilmekte. Burçlar neyi temsil ediyor olursa eğer o alanda gelişmelerin olması daha muhtemeldir. Ancak bu durum etkisini 13 Mayıs’a kadar uzatabilir. Beklemekte ve tedbirli olmakta fayda var.

Ayrıca şans arayanlara bir müjde vermek gerekirse; 14 Mayıs’ta Jüpiter’in yöneticisi olduğu burcu olan Balık burcuna geçiş yapıyor ve bu durum 19 Haziran’a kadar sürmekte. Elbette ki bu yorumun olabilirliği üzerine o tarihlerde yeniden analiz yapmak gerekecektir.

26 Mayıs’ta Yay burcu aksında oluşacak olan dış ülkeler ile bağlantı kurmamızı sağlayacak bir etkiye sahip. Sağlık çalışanları ve güvenlik sektörü adına zorlu bir dönem olabilir. Bunun sonucunda da ay sonuna doğru ekonomik olarak Türkiye adına güçlükler oluşabilir.

Deniz ticareti üzerinden petrol alım – satımı olarak detaylı görüşmeler yaşanabilir. Jüpiter’in etkisi ile yaşanacak olan tüm bu durumlar para piyasasını 2013 senesinde olduğu gibi yine bu Mayıs ayında da etkileyecektir. Faiz oranlarının artabileceği ihtimallerini söylemek gerekir.

En çok merak edilen bir nokta olan Korona Virüs karşısında dirençli bir ilaç üretimi söz konusu olabilir. Öyle ki bu ilaç, Korona Virüs aşılarını sollayıp öne geçebilir. Yine de ne olursa olsun 26 Mayıs ile birlikte parasal konulara oldukça dikkat edilmeli ve ekonomik alanda kendimizi güvenceye almak gerekir.

Aylık burç yorumları Dinçer Güner yorumu ile dinlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu

Parasal anlamda 11 Mayıs’tan sonra harekete geçmekte fayda var. 26 Mayıs sonrası dış ülkeler ve eğitim alanlarına yönelme olabilir. Eğer ki bir hukuki süreç var ise büyük bir açılım olacak ve feraha erişecektir. Ancak, Koç burçları kişisel gelişimlerini asla aksatmamalı ve karşılarına çıkan şansları değerlendirmelidir.

Boğa Burcu

Özel hayat ve sağlık alanında büyük atılımlarda bulunabilirler. Burçlar neyi temsil ediyor olursa olsun tutulma ve burç değişimi aylık yorumları değiştirebilmektedir. Buna istinaden gökyüzüne bakılarak yeni analizler ortaya çıkar. Ancak Boğa burcu, yıl içerisindeki genel yoruma bağlı olarak Mayıs ayında da aynı analizi korumaktadır.

26 Mayıs’a kadar parasal anlamda her ne kadar iyi kazançlar elde etseler de 26 Mayıs sonrası karşılarına borç durumları çıkabilir. Yeni iş, yeni proje ve yeni çevreye atılımların olumlu karşılanacağı bir evredesiniz.

İkizler Burcu

Kapanma ile birlikte kendilerine zaman ayırabilecekleri bir zaman dilimine giriyor İkizler burcu kişileri. Burçlar neyi temsil ediyor, diye düşündüğümüzde İkizlerin kararsızlıkları hatırlara geliyor. Bu durum Mayıs ayı içerisinde bir nebze de olsa onları rahatlatacak seviyeye iniyor.

Spor ve ilişkiler gündeminde olacaktır. İlişkide gerilim yaşamamaya dikkat etmeliler. Taşınma durumu ve Mayıs sonu rahatsızlıklar söz konusu olabilir.

Yengeç Burcu

Sosyal medya üzerinden iş teklifleri ile karşılaşabilecek olan Yengeç burcu kişileri, bu alanda yeni arkadaşlıklar da edinebilir. Ancak bu Mayıs ayının ilk haftası dinlenmek onlara daha iyi geri dönütler oluşturacaktır. Bu dinlenme sayesinde daha planlı – programlı bir hayat sürebilirler.

Burçlar neyi temsil ediyor konu başlığında da ele alındığı gibi mide konusunda genel anlamda sıkıntı yaşayan Yengeçler, sağlıklarına daha çok önem vermeye başlayacaklar. Ayrıca kapanma ile birlikte akrabalık ilişkilerinin gelişmesi Yengeçler için gündemde.

Aslan Burcu

Başarılı oldukları meslek alanları ile ilgili kat ve kat daha iyi işler çıkaracakları bir döneme giren diktatör Aslan burçları, bu ay kendilerini ön plana çıkaracaklar. 26 Mayıs sonrası aşk konusunda büyük bir gelişme yaşayabilirler. Kazançları olsun ya da olmasın kredi çekmek isteyen kişiler, kesinlikle karlı olacaktır.

Başak Burcu

Kendi gelişimlerini destekleyen eğitimler ile edindikleri bilgileri bir iş sayesinde kazanca dönüştürebilirler. Ancak bunu hemen yapmaları gerekiyor çünkü 26 Mayıs sonrası ailevi konulara yönelmeleri olacaktır. Karşı cins ile olan ilişkilerinde olumlu anlamda gelişmelerin olacağı bir döneme giriyor, Başak burcu.

Terazi Burcu

İç sıkıntılarını çevresindeki kişiler ile paylaşacakları bir döneme giren Terazi burçları Eğitimdeki başarılarını iyi bir şekilde kullandıkları takdirde yeni iş fırsatları yakalayabilirler. Bu sayede tanıtım ve satışını yapacakları bir firma ile anlaşabilirler. Sağlıklarında bir sorun bulunmayan teraziler biraz kilo alabilirler.

Akrep Burcu

Burçlar neyi temsil ediyor ise aylık burç yorumu da o şekilde yönlenmektedir. Çevresindeki kişilerin yardımı ile kişisel gelişimlerinde büyük bir adım atabilirler. Ayrıca parasal anlamda bulundukları girişimlerde de güzel sonuçlar elde edebilirler. Sanat ile uğraşan Akrepler güzel sonuçlar ile karşılaşacaktır. Aşk, cinsellik ve ebeveyn olmak için oldukça verimli bir dönemdeler.

Yay Burcu

Boğaz rahatsızlıkları nedeni ile tansiyon problemleri yaşayabilirler. Hiçbir zaman yalnız kalmayı sevmeyen Yay burcu kişileri, yine sosyalleşme ihtiyacı duyabilirler. İlişkiden geri kalmayı sevmeyen bu burca sahip kişiler yeni ilişkilere yol alabilirler. 14 Mayıs sonrası konum değiştirme ihtimalleri bulunabilir.

Oğlak Burcu

Uzun süredir arayışta oldukları aşk ve huzur konusunda sonunda başarı elde ediyorlar. İş arkadaşları ile iyi bir iletişim dönemine giren Oğlan burcu kişileri, 26 Mayıs sonrası gerginlikler yaşaması muhtemeldir. Pek çok burçta olduğu gibi eğitim alanında gelişmeler ile karşılaşmak olası.

Kova Burcu

Ev işi ve temizliklerine ağırlık vermek isteyecekleri bir döneme giren Kova burcu kişileri, diğer bir yandan çocukları ve aileleri ile ilgilenmek de isteyeceklerdir. Zaten burçlar neyi temsil ediyor diye düşündüğümüzde kova burcunun ailesi için yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Beklenmedik paraların gelmesi, kovalara iç huzuru katacaktır.

Balık Burcu

Balık burçları, önerindeki 2 – 3 ay kadar bir süreçte hayata karşı umut yüklü ve hevesli olacak. Bu sayede çevresindeki kişiler ile olan iletişimde iyilikler ortaya çıkacak. Mayıs ayı genelince şans konusunda adından oldukça söz ettirecek olan Balık burcu kişileri, planladıkları her ne var ise hayata geçirebilirler.

Ev yaşantısı ve aile iletişimde iyi gelişmelerin yaşanmasıyla birlikte sanat alanında da ön plana çıkacakları bir döneme giriyor, Balıklar. Anne olmak, annelik, kendi anneniz veya çevrenizdeki anneler hakkında gelişmelere 26 Mayıs ve sonrasında şahit olabilirsiniz.

Burçlar neyi temsil ediyor ve özellikleri nelerdir, nasıl davranmak gerekir, burç uyumu nedir, aylık burç yorumu hakkında bilgiler içeren bu yazıları bir arada bulmak zor olabilir. Bu nedenle en iyi şekilde dikkat edilmesi gereken noktaları ele aldık. Herkese sağlıklı, mutlu, huzurlu ve neşe dolu bir ay dileriz!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Furkan Bastan, " morlevha.com" Kurucusu ve Yöneticisi

Yorum Yap