1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film
Trendlerdeki Yazı

Brad Pitt Filmleri | Az Bilinen En İyi 5 Brad Pitt Filmi

Brad Pitt Filmleri | Az Bilinen En İyi 5 Brad Pitt Filmi
Brad Pitt filmleri
0

Brad Pitt filmleri konusuna geçmeden önce bir gerçekten bahsetmek gerekir. Asıl ismi William Bradley Pitt olan Brad Pitt, 18 Aralık 1963 tarihinde ABD’nin Oklahoma şehrinde dünyaya geldi. Dünyaca tanınan Brad Pitt, oyunculuk kariyerine “Dallas”, “Another World” dizilerindeki ufak rolleri ile başladı.

 Yakışıklı oyuncunun sinema sektörü tarafından fark edilmesi uzun sürmedi ve kısa bir süre içinde büyük bir yükseliş yaşadı. Yakışıklılığının yanı sıra rol aldığı yapımlarda gösterdiği üstün performanslar sayesinde 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kurmayı başardı.

Amerikalı star, dünya çağında yankı uyandıran filmlerde yer aldı. En popüler filmi olan Dövüş Kulübü’nü (Fight Club) duymayan yoktur. Fakat Brad Pitt filmografisi birkaç yapımla sınırlı değildir. Hatta pek çok kişinin bilmediği, muhteşem filmlere sahiptir! İşte, sizin için derlediğimiz az bilinen kaliteli Brad Pitt filmleri!

1-Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

1 2
Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

5 Altın Küre adaylığı ve pek çok ödülü bulunan film, Brad Pitt filmleri arasında en enteresan konuya sahip olan yapımdır. Film, F. Scott Fitzgerald’ın aynı isimli romanından uyarlanmıştır.

Filmin başında, ölüm döşeğindeki Daisy Williams, yaşadığı kasabayı Katrina Kasırgası’nın vurduğu gün, hastane odasındaki yatağındadır. Kızı Caroline, Daisy’nin yanındadır. Kızından en yakın dostu Benjamin Button’ın günlüğünü sesli şekilde okumasını rica eder. Bu günlük ile beraber Benjamin’in sıra dışı yaşam öyküsü anlatılmaya başlar.

Saatçilik yapan kör bir adam 1. Dünya Savaşı esnasında, oğlunu kaybeder. Saatçi, tren istasyonu için ürettiği saatin ileriye doğru olması yerine geriye doğru işleyecek şekilde ayarlar. Bunu yaparken, gidenlerin ufak bir ihtimal de olsa geri dönmelerini sağlamayı düşünür.

Saat mucizevi şekilde adamın istediği gibi işler fakat bir terslik olur. Savaşın sonlandığı gün doğan Benjamin, hayatına yaşlı olarak başlar. 80’li yaşlarında dünyaya gelen Benjamin her geçen yıl gençleşir. Daisy ile aşk yaşadıkları yıllarda ikisinin de yaşları aynıdır. Fakat yıllar geçtikçe Daisy yaşlanır ve Benjamin bebek haline gelir.

2-İhtiras Rüzgarları

2 2
İhtiras Rüzgarları

1800’lü zamanların son senelerinde geçen filmde, savaş gazisi bir hümanist olan Albay William Ludlow’un yaşamı anlatılmaktadır. Ludlow üç erkek çoğunu Montana’nın kırsal bir bölgesinde bulunan çiftliğinde anneleri olmadan büyütür.

Çocuklar başta babaları olmak üzere çevrelerindeki insanlar sayesinde maceraperver bir ruha sahiptir. Oğlanlardan birinin nişanlısı olan Susannah şehirdeki hayatını bırakıp kırsala gelir. Bu gelişi, ailenin hayatına yeni bir nefes olur. Fakat 1. Dünya Savaşı’nın sarsıntısı başlar.

3-Tibet’te 7 Yıl

3 2
Tibet’te 7 Yıl

Brad Pitt filmleri konusunda pek çok kişi kaliteden söz eder. Bir de bu kaliteye yönetmen Jean-Jacques eşlik ederse, muhteşemlik dokunulmaz olur!

Avustralyalı dağcı Heinrich Harrer’ın en büyük hayali Himalayalar’a tırmanmaktır. O dönemin faşit Alman yönetimi Harrer’ı destekleyerek, onun giderlerini karşılamaktadır. 1939’da Almanlarla savaşan İngilizler Harrer’ı rehin alır. Dağcı rehine tutulduğu yerden kaçmayı başarır. Lhassa kendine kadar gider ve burada Dalai Lama ile karşılaşır. Budizm felsefesi tanışan Harrer’ın, Dalai’den öğrendikleri tüm hayatını değiştirecek kadar kuvvetlidir.

4-Meet Joe Black

4 2
Meet Joe Black

Brad Pitt filmleri denildiğinde gizem olmazsa olmazdır! 60’lı yaşlarındaki William Parrish oldukça zengin bir adamdır. Dönemin en önemli medya patronları arasında ismi geçen Parrish’in şirketinin geleceği hakkında çok önemli bir karar vermesi gerekir. Bu karar şirketin dönüm noktası olacaktır. Zengin adam bir anda zihninde tuhaf seslerin yankılandığını fark eder ve bu seslerin Parrish’e nasıl musallat olduğu bir muammadır.

Parrish’in kızı, babası razı olmamasına rağmen şirkette çalışan Drew isimli delikanlı ile evlenme arifesindedir. Kız, bir anda karşısına çıkan ve daha yeni tanıştığı John’a aşık olur. John ailenin ve şirketin tüm geleceğine yön verecek bir gizeme sahiptir.

5-Müttefik

5 2
Brad Pitt filmleri

Brad Pitt filmleri çoğunlukla aksiyon ve macera dolu olsa da romantizm konusunda da oldukça başarılı bir performans sergiler. Hem romantik hem de savaş konulu Müttefik filmi, iki ayrı dünyanın insanı arasında oluşan aşkı konu alıyor.

1942 yılında Kuzey Afrika’da düşman hattında savaşan İstihbarat subayı Max Vatan, Fransız direniş savaşçısı olan Marianne Beausejour ile karşılaşır. Max ve Marianne birbirlerini ilk gördükleri anda aralarında aşk kıvılcımı oluşur. Londra’ya dönerek bir araya gelen aşıklar, savaşın baskısına direnip direnememe konusunda sınanacaklar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap